Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    Терахо1 2.7ТД
    Гуми 31-10.5-15 /регенерат предполагам има значение/
    градско-изванградско 9-11
    средно 10 и малко

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      За Тойта Ланд Круизер 120 2005г от около един месец не е засичан в момента показва 10.1л като съм карал многократно през Петрохан и градско в София
      за Дефендер 90 2003г повече в калта 9-10л
      Последно редактирано от cveti; 07-03-09, 17:14.
      [/SIGPIC][/SIGPIC]

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        mitsubishi L200 98г 2.5TDI двойна кабина
        10 /100 извънградско 90-110
        11 градско
        4Х4 -13 и повече
        888982949

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Toyota Hilux - 3.0 D4D 171 к.с. Double Cab - 2009 г.
          Точно 9 литра градско извънградско! Имам чувството че е програмирана! Карам я с 140-160 и пак толква дава!Още не съм я тикал в мизерията и не знам колоко ще качи но тия дни ще я освиня! пак ще споделя
          Ладичката 1,7i 2007г. Газов Инжекцион - Градско - 13 литра газ, Извън - 10 л. В кал сняг - 16-18 л.

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
            с какъв газов инжекцион си ? и с колко км. караше
            аз съм постигал такъв разход, след като карах с 50 - 60 км/ч на равно...
            а със скорости 120 - 140 км/ч и клима. харчи 16 - 17/100
            tomasetto е газовия инжекцион - в Софгаз сервиз я монтираха преди около .... 8000 км. Ходих 2 пъти да я донастройват - казаха на 10000 да ходя да сменят филтъра и да поглеждат статистиките. Карах по магистралата 120-140, извън магистралата - 90-100. Не вярвах на борд компютъра (14.4/100) и реших да карам от пълно - докато свърши газта. Направи ми впечатление, че като "пусна" газта показва 6-7-8 /100 разход при около 80-90 км/ч. - не би ли трябвало да е 0/100?

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Първоначално публикуван от JoyNT Преглед на мнение
              Направи ми впечатление, че като "пусна" газта показва 6-7-8 /100 разход при около 80-90 км/ч. - не би ли трябвало да е 0/100?
              тези данни от борд компютъра на тавана ли ги виждаш ? ( при мен показва чудеса 40 - 50 л/100 при реални 20 л. примерно )
              няма как да е 0 защото всее пак двиг. работи дори и без товар все пак има горене . Ако нямаш нищо против да се видим тия дни да разгледам как са я направили.

              / сори за спама /
              LZ1RED

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                тези данни от борд компютъра на тавана ли ги виждаш ? ( при мен показва чудеса 40 - 50 л/100 при реални 20 л. примерно )
                няма как да е 0 защото всее пак двиг. работи дори и без товар все пак има горене . Ако нямаш нищо против да се видим тия дни да разгледам как са я направили.

                / сори за спама /
                При всички съвременни (разбирай последните 25-30 години) електронни (без механичните инжекции тип Кугелфишер и подобни) инжекционни (даже моноинжекционни) и комън-рейл (при дизелите) системи има Fuel Cut-off в режим на принудителен празен ход. Имат го и газовите инжекциони, даже руските. (Режим на ППХ (на вакумен принцип) имаха даже и Ладите 2105 с карбурейзъри Озон, ако някой все още си спомня ония години).

                Кът-офф имат и нафтовите ГНПомпи с електронно управление, поне тези на Бош със сигурност.

                Всичко това важи естествено само за двигател, достигнал работна температура. Липсата на кът-офф при студен двигател е една от основните причини за повишения разход на гориво при неизправен термостат.

                Принципа е - двигателя минава в кът-офф режим, когато според картата на впръскването натоварването на маторя е под определени граници и когато колата не е на празен ход - демек колата "бута" и върти маторя . Даже и при леко натиснат педал на газта(ако двигателя работи над определени обороти, но без товар) инжекциона пак "реже" горивото. При последните модели дизели дори има preinjection и postinjection, които принудително омекотяват ефекта на двигателна спирачка чрез впръскването на малки количества нафта в определени моменти - така се избягва лекото забавяне на реакциите на оборотите, което се наблюдава при първите комънрейли - и оттам се получава доста добър респонс на мотора - като тва същото вече го има и при новите бензини с директно впръскване

                Идеята и логиката на това последното е следната - ако ЕКУ-то, по формулата за изчисляване на товара на мотора, пресметне, че той е паднал под определени стойности, които са строго индивидуални за модела, и ЕКУ-то получава информация, че колата се движи, тогава настъпва кът-офф и понеже при кът-офф колата продължава да смуче въздух, в определен момент товара на двигателя достига стойност, при която възтановяването на горивото трябва да настъпи (например оборотите се доближават низходящо до 1100-1200), и то настъпва, но в много малки количества и то предимно с преинжекшън режим (за дизелите, бензинките обикновено почват да подават около 1400 об./мин), за да не се получи рязко обогатяване, ако в този момент сриташ газта.

                Но едно е безспорен факт - когато върнеш (или "пуснеш" газта), колата се движи и оборотите не са паднали под 1100-1200 об./мин, разходът на гориво на всеки съвременен двигател (по-горе са уточнени кои) е 0/100 км.

                Какво показва компютърът в този режим вече е съвсем отделен въпрос - но при повечето коли показва точно 0 л/100 км, при някои не пада под 2 л/100 км и т.н. Но гориво НЕ СЕ ПОДАВА.
                Последно редактирано от Carburettor; 11-03-09, 23:55.
                ​​​Volvo XC90 D5 Inscription '16
                Volvo XC90 D5 Executive '12
                Volvo XC60 D5 Summum '11
                Alfa Romeo Spider 2.0 '90

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                  ...

                  Какво показва компютърът в този режим вече е съвсем отделен въпрос - но при повечето коли показва точно 0 л/100 км, при някои не пада под 2 л/100 км и т.н. Но гориво НЕ СЕ ПОДАВА.
                  Извинявам се за спама. Но Вие току що изобретихте двигател работещ само с въздух. Аз пък си мисля, че ако не се подава гориво и автомобила е пуснат по инерция ДВГ просто ще угасне. Ако не е изключен от скорост и не се подава гориво на ДВГ, той става моторна спирачка и колата спира. Нещо такова ми се върти в главата.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от Carburettor Преглед на мнение
                    Но едно е безспорен факт - когато върнеш (или "пуснеш" газта), колата се движи и оборотите не са паднали под 1100-1200 об./мин, разходът на гориво на всеки съвременен двигател (по-горе са уточнени кои) е 0/100 км.
                    Благодаря за изчерпателното мнение но при бензиновите си мисля, че дори при никакъв товар на двигателя, няма как да има детонация без гориво дори и в пъти по-малко от подаваното гориво в момент на товар при ниски обороти например около 1200 оборота. По конкретно говорихме за ГЧ 5.2 с газов инжекцион. Както всички знаем той е с автоматична СК., която няма как да се кара 100 % по инерция. Елементарният експеримент ( по нанадолнище с около 80 км/ч. на директна пускаме колата без да натискаме педала на газста и минаваме на бензин, като предварително сме изпразнили резервоара, колата мигновено гасне. На мен ми се наложи по неволя да направя експеримента миналата година. При модерните дизели може и да намаляват до минимум количеството впръстано гориво и заради високата компресия да може да се поддържа работещ двигател. Но при бензина няма как да стане. На газ ми се е случвало при празна бутилка само от остатъчното налягане в бутилката да работи двиг. на празен ход или да поддържам някакво движение с 1000 и под 1000 оборота.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Carburettor е прав за бензиновите и газовите инжекциони, а също и за комън рейл дизелите по отношение на кът-оф режима при принудителен празен ход. Само при дизелите с ГНП мисля, че този режим е неприложим, защото на практика оставя ГНП-то (и по-точно плунжерната двойка) без мазане при прекъсване на подаването на гориво в движение.

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Mitsubishi Pajero Sport 2.5 TDI
                        градско - 10/100; извънградско при 100-110 км/ч - 10/100;
                        интересното е, че с караваната (около 700 кг) при скорост около 100 разходът е същият - 10/100;
                        при скорост над 120 и при offroad - 15-16/100, а може би и повече - не мога да го засека точно.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Витара к.б. 1992, 1,6куб., 8кл. бензин моноинжекция.
                          8- извн. грацко от 50 до 130км/ч.
                          до 10 грацко в леки задръствания.
                          от 12 нагоре лек офроуд в планина с кал.
                          Стандартен размер гуми, нови, все сезонни за асфалт.
                          "Наше село е на баир. От връо се види доло, от доло връо се не види."

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                            тези данни от борд компютъра на тавана ли ги виждаш ? ( при мен показва чудеса 40 - 50 л/100 при реални 20 л. примерно )
                            няма как да е 0 защото всее пак двиг. работи дори и без товар все пак има горене . Ако нямаш нищо против да се видим тия дни да разгледам как са я направили.

                            / сори за спама /
                            Нямам нищо против - и на мен ще ми е интересно да видя при теб как са изработени нещата. Тел. 0888 246 603 / Николай Николов (nnickolov@indexbg.bg )

                            p.s. Сърдечно благодаря на колегата Carburettor за изчерпателните разяснения по темата.

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Опел Фронтера къса база 2,5TDS 97г. градско- 11-12 на 100 , извънградско - 9-10 с климатик +2л в калта не знам

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Опел Монтерей 3.1 Дизел - под 11/100 не пада.
                                Опел Фронтера 2.3 Дизел, '94, дълга база - по баирите пълен с хора и багаж (тук-там бавни) - над 15/100, градско (Монтана) 10-11, на дълъг път 8-9, из Европа с хубава нафта - 7.5-8.
                                889377712

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X