Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    На мен пък вече не ми пука.
    ГЧ 4.0 - 40/100 Всеки ден се кара градско по 3км.
    От два дена аз го карам пак градско, само че по 30км на ден - 21/100.
    Колкото - толкова.
    Голф3 GTI - 80/100 като се кара по 1-2км на ден през зимата. Проверено е.

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Така е, кратките дистанции и студения двигател го правят.
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
        Така е, кратките дистанции и студения двигател го правят.
        Абсолютно си прав, колега! Колко време или км е необходимо да загрее например един 2,5 ТДизел двигател за да работи нормално?



        Благодаря!
        Последно редактирано от box1; 06-12-07, 13:31. Причина: Решен проблем!
        Говоря ти дъще, сещай се снахо!

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от box1 Преглед на мнение
          ...........
          Между другото като МОДЕРАТОР да те питам защто не мога да изпращам ЛС? Изобщо на екрана не ми излиза такава опция?

          Благодаря!
          На всеки пост горе в ляво до снимката (ако има такава) е ника на този който го е написал, кликни в/у ника и виж какво излиза в менюто
          LZ1PER

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
            На всеки пост горе в ляво до снимката (ако има такава) е ника на този който го е написал, кликни в/у ника и виж какво излиза в менюто
            Жив и здрав! Омотах се с тия форуми малко, навсякъде е различно, всичко е о'к!
            Заради това изпуснах и стикерите да му е.......!
            Мерси!
            Говоря ти дъще, сещай се снахо!

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Ферозата я карам рядко и така и не я засякох... Ама от около седмица имам и ламинарно 4х4 - Рено Сеник RX4 2.0 16V бензи - извънградско около 30% магистрала със 130 км/ч, останалото 50 на 50 хубави шосета с 90 и заледени планински пътчета с влачене (София - Дупница - Банско - Юндола - Белово - Ихтиман - София) среден разход 7.6 на 100 . На градско около 25 километра дневно 10.1 на 100 .
              Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Nissan Terrano II 2.4 i
                13/100 бензин градско

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                  Ферозата я карам рядко и така и не я засякох... Ама от около седмица имам и ламинарно 4х4 - Рено Сеник RX4 2.0 16V бензи - извънградско около 30% магистрала със 130 км/ч, останалото 50 на 50 хубави шосета с 90 и заледени планински пътчета с влачене (София - Дупница - Банско - Юндола - Белово - Ихтиман - София) среден разход 7.6 на 100 . На градско около 25 километра дневно 10.1 на 100 .
                  Това е много нисък разход за този автомобил. Мой приятел имаше такъв и споед б.к. извън града гореше м/у 10.5 и 12л. бензин на 100км.
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    Това е много нисък разход за този автомобил. Мой приятел имаше такъв и споед б.к. извън града гореше м/у 10.5 и 12л. бензин на 100км.
                    Вероятно му е имало нещо. Преди имах пак такъв в продължение на около 2 години, но не 4х4 и неговия разход на градско беше същия, а на извън градско малко по-малко. Ако не махнеш багажника качва поне литър отгоре.
                    Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Колкото му сипя, всичко изгаря! Егати ламята! LJ 70 / 2LT
                      Говоря ти дъще, сещай се снахо!

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от Zaarin Преглед на мнение
                        Вероятно му е имало нещо. Преди имах пак такъв в продължение на около 2 години, но не 4х4 и неговия разход на градско беше същия, а на извън градско малко по-малко. Ако не махнеш багажника качва поне литър отгоре.
                        И аз имам наблюдение в/у два автомобила. Единия е купуван нов от него, а на другия втори с-к. И при двата под 10/100 абсурд.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          И аз имам наблюдение в/у два автомобила. Единия е купуван нов от него, а на другия втори с-к. И при двата под 10/100 абсурд.
                          А с колко ги кара...?
                          Ако може да се вярва на бордовия компютър дори при 130 моментния разход(не че е точен критерий) е над 10, но при 80 - 90 е доста отдолу, ако товя човек кара със 160 нищо чудно наистина да му харчи толкова. Аз обаче гледам да спазвам ограниченията.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            м/у 100 и 130 км/ч. но спокойно и разумно
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Фронтера 2.3ТДИ:
                              извънградско-скорост средно 100-110км-7.5л.
                              градско-8.5-9л.

                              Коментар


                              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                                Забравих дали съм писал за форд експлорър 4.0 бензин
                                извън града, но с чести спирания и поддържане на около 100км/час за цял резервоар измерено 14.5л./100 км.
                                Сега зимата моето чероки 4.7 V8 при същите условия + разходка по гърбав, но асфалтиран тук таме с дупки гърчав път разход на бензин според Б.К. 18/100км. Заредил съм го догоре до капачката и като ми светне лампата ще дозаредя и ще пиша колко е разхода според колонката на Лукойл.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X