Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Колко ви харчи вашият 4х4?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

    ново замерване на Санта Фе 2.0СРДИ - София-Каварна-София + малко мотане из Каварна... общо 1100км измерен разход с пълнене на резервоара догоре - 7,99л/100кмч
    Това при теглене на ремарке около 300кг и скорост 90-120кмч...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
      ново замерване на Санта Фе 2.0СРДИ - София-Каварна-София + малко мотане из Каварна... общо 1100км измерен разход с пълнене на резервоара догоре - 7,99л/100кмч
      Това при теглене на ремарке около 300кг и скорост 90-120кмч...
      Приемам предложения как да описвам в таблицата подобни разходи: смесен, извънгр., с теглене на ремарке?

      Коментар


      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

        Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
        Приемам предложения как да описвам в таблицата подобни разходи: смесен, извънгр., с теглене на ремарке?
        не съм много сигурен, че ще се получи добре в табличен вид, защото информацията е твърде разнородна /ще станат много колонките и много непопълнени ще има/...

        по-скоро да са изброени прегледно марките и моделите, за които има инфо /да се намират лесно/ и до всяка цифра да има пояснение от кой е измерен разхода и при какви условия...

        Може автомарките да са подредят по азбучен ред...

        и разбира се, в отделна тема "систематизирано" без коментари, в тази човек трябва да рови 1 час докато намери каквото го интересува...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          не съм много сигурен, че ще се получи добре в табличен вид, защото информацията е твърде разнородна /ще станат много колонките и много непопълнени ще има/...

          по-скоро да са изброени прегледно марките и моделите, за които има инфо /да се намират лесно/ и до всяка цифра да има пояснение от кой е измерен разхода и при какви условия...

          Може автомарките да са подредят по азбучен ред...

          и разбира се, в отделна тема "систематизирано" без коментари, в тази човек трябва да рови 1 час докато намери каквото го интересува...
          Явно не съм се изразил добре. Таблицата я има тук, но въпроса ми е как да опиша вътре твоя (и подобни) разход. В забележка ли да го поставя или на нов ред (защото е с ремарке) или как? И дали да го броим смесен или е извънградско (ти си знаеш какво значи малко мотане из Каварна).

          Коментар


          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

            Първоначално публикуван от nikidd Преглед на мнение
            Явно не съм се изразил добре. Таблицата я има тук, но въпроса ми е как да опиша вътре твоя (и подобни) разход. В забележка ли да го поставя или на нов ред (защото е с ремарке) или как? И дали да го броим смесен или е извънградско (ти си знаеш какво значи малко мотане из Каварна).
            хи-хи... Градско и Каварна са две различни неща... Е, /вече/ имат един светофар... Разстоянието до плажа е около 3км, за 5 дни са 30-ина км "каварненско"... Определено си е извънградско и то предимно шосе... Затова и разхода е такъв... Според мен, пиши "* - с туристическо ремарке"...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

              Според мен така таблицата е добре. Ако на някой му трябва по-пълна информация ще прочете тези повече от 20 страници.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                Нисан Патфайндър 2007, 2,5 турбо дизел, автоматик, 167 к.с.

                Градско в София 16/100.
                Извънградско (скорост 120-140, натоварен с 4-ма водолази и оборудване) 13/100.
                Извънградско (скорост 90-95) 10,5/100.

                Коментар


                • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                  Мисля, че има някаква грешка в таблицата. За Сузуки Jimny с двигател SJ413 е даден разход от 40 литра на offroad. Това едва ли е възможно. И виетнамка не харчи толкова!
                  Да, на някое състезание където джипката кисне в калта и върти гуми по половин ден (и не мърда и метър) е някак разбираемо. Но данни от подобно естество нямат много общо със замисъла на тази таблица... според мен.

                  Коментар


                  • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                    Първоначално публикуван от geko Преглед на мнение
                    Мисля, че има някаква грешка в таблицата. За Сузуки Jimny с двигател SJ413 е даден разход от 40 литра на offroad. Това едва ли е възможно. И виетнамка не харчи толкова!
                    Да, на някое състезание където джипката кисне в калта и върти гуми по половин ден (и не мърда и метър) е някак разбираемо. Но данни от подобно естество нямат много общо със замисъла на тази таблица... според мен.
                    Сузукито не е Джимни а Самурай-SJ413 и не е на нормален офф-роуд а на Ком-Емине 2003 а това е състезание ,лично аз съм засякъл разхода понеже аз пълних резервоара.Като са прехвърляли данните са объркали.Ето го въпросния самурай на снимката.
                    Прикачени файлове
                    Неможе да вземаш трезво решение ако мозъкът ти е изгорял от наркотици и алкохол .
                    Дий Снайдер

                    Коментар


                    • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                      Абе всичко е възможно, аз на класика достигнах 66/100 в гората, на разходка , а на тежък офроуд ме е страх да засека . Но класика си отиде, сега на ТЛК 61 4.0 ТД съм очарован извънградско даде разход 8/100 , сега я засичам комбинирано и ще пиша като свърши резеорвара и напълня пак догоре. ... което ми напомня да си сменя аватара....

                      Коментар


                      • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Първоначално публикуван от banjo Преглед на мнение
                        Сузукито не е Джимни а Самурай-SJ413 и не е на нормален офф-роуд а на Ком-Емине 2003 а това е състезание ,лично аз съм засякъл разхода понеже аз пълних резервоара.Като са прехвърляли данните са объркали.Ето го въпросния самурай на снимката.

                        Е, това звучи доста по-разбираемо

                        Коментар


                        • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                          Извинявам се на колегите за грешката. Поправих Jimny на Samurai, разхода отиде в колона състезания и в забележката Ком-Емине 2003.

                          Ако видите и други неточности казвайте да ги оправям.

                          Използвам случая да се извиня, но до 03.09.2007 няма да има допълнения в таблицата и ще отразя промените като се върна.

                          Поздрави

                          Коментар


                          • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                            Ford Maverick 2.7TD - 1995g., 100 HP къса база
                            Градско 9.5-11
                            Извънградско 9-10
                            С пускнат климатика пак е в посочения диапазон.


                            Поздрави на колегата Ники за попълването на общата статистика

                            Коментар


                            • До: Колко ви харчи вашия 4х4?

                              Мой приятел предната седмица си купи ОПЕЛ АНТАРА 2.0 дизел автоматик, типтроник за първите 1000 км. смесено засичане само по път и градско е 12-13/100км. дизел
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • Витара 2.0 V6, 1995 г.

                                Първоначално публикуван от Ivich Преглед на мнение
                                Бензин около 11л/100км градско и около 9л/100км извън градско.

                                Миналата седмица сложих и газов инжекцион и засега ми харчи газ 14.4л/100км градско в София. Не знам дали след като улегне малко няма да спадне още малко разхода.
                                След реглаж и изминати около 3500 км актуализирания разход на газ е горе-долу следния:
                                Градско: 13.5 л/100км
                                Извънградско: 10.3-11.5 л/100км
                                Off road: 18-19 л/100км
                                ... to be continued

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 9 потребители онлайн. 0 потребители и 9 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X