Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости на 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    а опитвал ли си преди да вкарваш скоростта след натискане на съединителя да изчакаш малко и тогава да я вкараш?
    АКо да какъв е резултатът ако не пробвай и кажи да ти кажа от какво може да е !
    А относно Кайшин питай го, но доколкото знам той никога не е имал проблеми със скорости!
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #17
      Като задържа съединителя(1-2 сек натиснат до края) някой път е ок някой път хърка. Пробвах го това още щом се появи мизерията.

      Коментар


      • #18
        трябва да е маслото, нали не се опитваш да вкараш 1-ва с висока скорост? задна е зарежи там системата е друга. най вероятно като се загрее вискозитета на маслото отива на кино и първичния и вторичния вал продължават да се въртят и хърка като се опиташ да включиш смени маслото първо

        Коментар


        • #19
          И най добре да не е минерално.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #20
            маслото е най - добре да е това дето е за тази скоростна кутия а това го пише в каталога на маслата. ако сложиш синтетика на агрегат дето е за минерално е лошо, ако стане обратното още по - лошо
            drive alive

            Коментар


            • #21
              Първо искам да се извиня на всички четящи ама ....

              ЗАЩО Мотул бе колега ??? Свършиха ли се маслата по света ??
              Някой да не е рекламен агент скрит тука ??
              Е те това не мога да го разбера ...

              Ама като ще рекламираме ...
              Сложи си Шел !!! (GX или AVS )... Това сериозно ..
              А и ми харесва щото са червени тубите, ама ако и Кастрол сложиш пък ще стане като мартеница, щот' те са бели ... Мдаа .. Март иде !!

              Маслото ти е 80W90 и събира 2 литра .....
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #22
                сигурно защото тук из форума и околностите се носи слух че всички масла освен мотул са фалшиви

                ама колеги, той мотула си е фалшив по условие ... така де това е масло от нисък клас, по - нисък от шел

                кастрол обикновено се брои за лидер из европа и околностите, ако не е кастрол, може да е елф или арал .... защо точно мотул
                drive alive

                Коментар


                • #23
                  Ама и Вие какво се зачекнахте с тоя Motul сега?
                  Последните ми 5-6 смени на масло на колата са ми с Motul 15W50 и си работи нормално.. Както си работеше и преди това с Aral. И друг път е ставало дума за маслата. За мен е най-важно маслото да е истинско/ с доказан произход. Не мисля, че има съществени разлики между маслата на производителите..

                  Коментар


                  • #24
                    Всички говорите за добре познати марки масла, на които предприемчиви "бизнесмени" отдавна са се научили да им правят копия на външния вид на опаковката. Така че моето лично мнение е - ако си търсиш хубаво масло, избери такова, малко познато в България. Аз например карам само с Delphi, до сега са без конкуренция при мен, при все че съм пробвал какво ли не. Пък и вносителя е само един и твърдо знам че там лабаво няма. Ама това е лично мнение.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #25
                      Първоначално публикуван от quadra
                      Всички говорите за добре познати марки масла, на които предприемчиви "бизнесмени" отдавна са се научили да им правят копия на външния вид на опаковката. Така че моето лично мнение е - ако си търсиш хубаво масло, избери такова, малко познато в България. Аз например карам само с Delphi, до сега са без конкуренция при мен, при все че съм пробвал какво ли не. Пък и вносителя е само един и твърдо знам че там лабаво няма. Ама това е лично мнение.
                      За това си прав но аз преди имах една мазда и я карах с някакво супер неизвесно масло по онова време, Валволин Турбо5, имаше го само при вносителя в София, и като ми се наложи да си долея в Пловдив обикалях 6 часа из града и се оказа че абсолютно е невъзможно да си намеря такова масло, съшото ми се случи и миналата година с Елф в цял Велинград батак и околности нямаше та долях някво квото ми попадна че започна да свети лампата ;-)
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #26
                        Абсолютно вярно, и аз съм имал същите проблеми. Затова сега си взимам малко повече и си имам в багажника винаги. Той 5.2 така и така си го подхарчва, та на 1000 километра между 500 и 700 мл. си доливам.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          Аз мотула си го харесвам. Само той е ОК като го сипвам на двутактовото двуколесно. И шел и какво ли не ми подпушват син дим, а от мотула е супер. Имам NSR, които е претенциозен, сам си прави микса.

                          Благодаря на всички за мненията!
                          Сменям маслото и Ви казвам дали се е оправила!
                          Хубав ден и до утре в 18:30 на курс Но 9!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X