Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скорости на 4Х4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скорости на 4Х4

    Когато колата ми е студено всички скорости влизат пушка. Като се поразвъртя обаче първа влиза с леко усилие а задна изгъргорва средно(чуват се 6-7 зъба как изхъркват затихвайки)
    Дали е от маслото ( недостиг, лошо качество) или да мисля за съединител? Може ли да е от раздатъчна.....ще пробвам пак като я сложа на неутрална.
    Хмммм

  • #2
    Много странно? При мен като е много студено по-трудничко влиза - като загрее е ОК.

    Коментар


    • #3
      Най-вераятно е от маслото пък и е по-лесно да го смениш и да разбереш Реално единственото на съединителя което може да се влияе от температурата е помпата да не караш с някоя фалшива спирачна течност.

      Коментар


      • #4
        а случайно да нети дели съединителя много високо или много ниско?
        4ао
        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

        Коментар


        • #5
          ?

          Първо дай подробна информация каква е колата, с какъв двигател и скоростна кутия.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            От маслото е 100% гаранция. Сложи Мотул с подходящ вискозитет и проблема ще изчезне.
            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

            Коментар


            • #7
              ама чакайте малко човека е забравил да напише каква е колата, какви са скоростите може да е автоматик
              drive alive

              Коментар


              • #8
                Така де, нали и аз това написах. Това заприлича на онзи виц:
                -Докторе, мъжът ми го сгази валяк, какво да правя?
                -Ами аз да не съм врачка, пусни ми го по факса да видя.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  Re: Скорости на 4Х4

                  Първоначално публикуван от ЧичоМишо
                  (чуват се 6-7 зъба как изхъркват затихвайки)
                  Дали е от маслото ( недостиг, лошо качество)
                  Мисля че със сигурност не е автомат а щом не е, лекарството от което се почва е едно КАЧЕСТВЕНО МАСЛО

                  Ако не действа се мисли за друго.
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #10
                    мое мнение е, че е малко вероятно да е маслото, понеже когато е студено му работят, а когато се загрее маслото спират да работят (маслото става на вода)! Следователно единственото масло дето може да му помогне е такова с уплътнител дето го слагат преди да продадът(излъжат другия)!
                    Проблема може да е и лагер..., но нека каже каде му отделя съединителя първо да не е да е от него!
                    4ао
                    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                    Коментар


                    • #11
                      Има логика в това дето го казваш, но понякога тия техники от логика не се интересуват за съжаление. Брал съм такива ядове затова пиша. Когато са били студени работят, згреят ли не. И обратното, студени хъркат, топли не. Следващият проблем са най вероятно синхронизатори.
                      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                      Коментар


                      • #12
                        Съединителя отделя нормално, нито жисоко, нито ниско. Поведението му е добро. Не винаги става тая мизерия със скоростите, но като стане се дразня много. Колата е Азия Рокста 2,2 обикновен дизел. Кажете какво масло Мотул да сложа. Какъв вискозитет и колко горе-долу литра да купя.

                        Мерси

                        Коментар


                        • #13
                          :/

                          Що не питаш Kaishin, той е юзал същата машина като твоята, може да е по-наясно с нещата.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Първоначално публикуван от ЧичоМишо
                            Колата е Азия Рокста 2,2 обикновен дизел. Кажете какво масло Мотул да сложа. Какъв вискозитет и колко горе-долу литра да купя.

                            Мерси
                            Като отидеш да купуваш маслото казваш каква е колата и те проверяват по каталог. Най вероятно е 75/90 но може и да е друго, там ще ти кажат.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #15
                              Говорих с Каишин, той е минал на Г класа, но каза , че ако имам въпроси ще ми сподели на драго сърце ако е подготвен.
                              Ще пробвам с маслото утре

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X