Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

    Първоначално публикуван от bastuna Преглед на мнение
    Момчета хората създават автомобилите да ги ползваш 5 години или 150 000км. а ние купуваме таласъмите и се чудим как да ги съхраним повече време а от много разбиране и експерименти колко са изгоряли и са се вайкали ... я всеки да си признае включително и аз
    Ми то няма нищо вечно,но ако работиш с една машина както е указал производитела,нейния живот ще бъде по дълъг.
    Щом сменяте автомобил през година две трябва да сте го разбрали.
    ТЛК 80 4,2ТД-95г

    Коментар


    • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

      Здравейте, позачетох темата та да си кажа и аз:
      -това за подкачването и разбиването на маслото са небивалици. за няколко оборота маслото е където трябва, критични са първите 5-10 оборота.
      -не виждам логика студеното масло да е по-вредно за двигателя. дори и да е с една идея по-гъсто значи, че смазва по-добре. Единственно може по-трудно да циркулира което натоварва само маслената помпа при високи обороти. Маслото с нисък вискозитет се слага на високооборотни и спортни двигатели където целта е ниско съпротивление вътре в двигателя срещу повече износване.
      -Неравномерна работа в началото няма общо с маслото, а с температурата на свещи горивна камера и ефективното изгаряне на сместа.
      -Охлаждането било на турбина или двигател след натоварване трябва да стане при работещ двигател. При газ до дупка - частите които се охлаждат са в пъти по-топли от охлаждащите ги течности. Най-вече турбо, бутала, биели и съответните им лагери... При гасене охлаждащата течност се загрява много над нормалното и.
      -турбото не се включва при определени обороти, просто се усеща над определено количество изгорели газове които го движат. Върти се винаги.

      Според мен бръмчането на място е загуба на гориво и време. А и седим по-дълго на студено.

      Коментар


      • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

        1 минута при около нула градуса, 4-5 при -10, 2,8 бензин/газ. Все пак гледам да има налягане на маслото и някакви стабилни обороти.

        Коментар


        • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

          По принцип в книжките на по-новите возила пише, че не трябва да се загрява на място, а да се тръгва веднага след запалване.
          Аз запалвам и потеглям в рамките на 15сек, ако температурата е под 0 градуса - чакам 30сек, ако е -10: след минута.

          Коментар


          • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

            Първоначално публикуван от lantov Преглед на мнение
            По принцип в книжките на по-новите возила пише, че не трябва да се загрява на място, а да се тръгва веднага след запалване.
            Аз запалвам и потеглям в рамките на 15сек, ако температурата е под 0 градуса - чакам 30сек, ако е -10: след минута.
            ако прочетеш малко по-нагоре, ще разбереш защо по принцип пише така там
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

              Тук видях доста мнения...
              Така или иначе, на табелката с инструкции на Корандо 2.3 Д -99г. например пишеше да изчака поне 30 сек след запалване..
              Всички коли които съм карал, винаги съм ги оставял да поработят по няколко минути..
              А сега Витарата я оставям да поработи на безин, а като позагрее тогава на газ..
              Николай
              VITARA 1.6, 93 къса кабр
              КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

              Коментар


              • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                Черокито винаги го оставям около минута да си поработи и тогава тръгвам и карам до 2000 оборота.
                Гранд Витарата (2.0 бензин) и БМВ-то (1,8 бензин) ги чакам около 10 сек и тръгвам. В книжките пише, да не се загряват на място и да не се форсират и карат с над 2500 оборота преди да са достигнали работна температура.

                Коментар


                • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                  Когато маслото е добро/синтетика или полусинтетика/, след няколко секунди си е намерило мястото из двигателя. Аз съм на бензин и ако няма стъкла за чистене не чакам изобщо.
                  Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
                  -----------------------------------------------
                  Питието определя съзнанието....
                  -----------------------------------------------
                  0887770735

                  Коментар


                  • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                    Да - задължително около 5 мин.А ако се тръгне на момента, колата започва да прекъсва - дори може да изгасне,имал съм много такива случеи с различни коли

                    Коментар


                    • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                      Винаги при пръвоначално пускане на студен двигател на моя монтерей, го оставям да поработи на място от 5-7мин. и след това потеглям на първа и втора предавка, без да превишавам 1200 оборота. Там, където живея, улицата, която ме свързва с главната е с дължина около 700-800 мета. След този пробег го подкарвам малко по-уверено, но гледам да не прекалявам с оборотите на двигателя, докато не загрее.

                      Коментар


                      • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                        Колеги, постарах се да прочета почти всички коментари и почти всички говориме за едно и също. Някои от нас оставят автомобила да поработи малко повече на място, а други не. В общи линии всички избягваме форсирането и префорсирането на студени двигатели, което според мен е полезно и удължава живота на мотора.

                        Коментар


                        • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                          Виждам, че повечто обръщате внимание на принудителното смазване на двигателя, което е чрез помпа и маслени магистрали. Според мен обаче, не трябва да се забравя, че двигателя се смазва и чрез разплискване на маслото, където коляновия вал бие в резервоара за масло, под действието на центробежните сили и го разхвърля по останалите части на двигателя. А когато маслото е студено и гъсто, разплискването става по-трудно.
                          Също смятам за важно да се четат и параметрите и характеристиките на дадения тип масло, защото понякога производителя на масло задава едни параметри на маслото, а производителя на двигателя има други изисквания, т.е. трябва да се търси поне среден вариант.

                          Коментар


                          • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                            Според мен не зависимо каква е колата, при ниски температури е добре преди потегляне особено, ако дестинацията е кратка да поработи колата на място няколко минути.
                            Маслата се дефинират с помощта на две числа. Първото (след което се изписва W) показва вискозитета на маслото при по-ниски температури. Второто и по-голямо число показва вискозитета на маслото при по-висока температура. Всесезонното масло свежда до минимум разликите във вискозитетите при промени в температурите, но въпреки това разлика има и заради тази разлика е добре да поработи малко колата за да загрее. За наше успокоение най-малко.
                            "Когато Господ раздавал земя на народите, българите закъсняли и земята вече била свършила. Затова Бог им дал къстче от своята земя."

                            Коментар


                            • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                              колата ми е дизелова а джипката бензинова и двете ги чекам по минутка и потеглям.Да работи дълго на място съм чул,че не е добре

                              Коментар


                              • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                                Дано не повтарям някой.


                                Дизел и рьчка го палех и трьгвах веднага без да го натискам до достигане на нормална работна температура.
                                Бензин рьчка го палех и чаках минута и трьгвам без да го натискам.
                                Бензин автомат го паля и го чакам да му паднат оборотите до нормални / 30 секунди /,после му включвам климатика и го оставям да си брьмчи 2 минути.После трьгвам без да натискам до отваряне на термостата и минута след това.
                                Кола за която не ми дреме я паля и с мрьсна газ ако ще вьн да е 15 под нулата.

                                Идеята е да достигне максимално бьрзо мотора до нормална работна температура.Дизела ако го оставя и 10 минути да чука на място пак няма много да сгрее,но ако го опьна на втора по баира след като сьм го запалил и го дьржа под 2000 оборота и ще загрее доста по-бьрзо.

                                При автоматика главно следя да ми загрее автомата,че между мотор и автомат ако трябва да избирам избирам МОТОР да правя,а не автомата.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X