Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

    и двете ми тойоти работят поне 10мин през зимата ,като е по-студено дори и повечко.паля и се връщам вкъщи да пийна едно чайче докато позагрее.много мразя да ми е студено и да ми се потят стъклата.(изключение са случаи ,в които да бързам много,тогава минутка две и тръгвам леко) особенно съм педант при 80ката че с тоя 4.2 турбо дизел трябва бая да потрака докато се позатопли
    TЛК 80-4.2ТД
    ТЛК 73-2.4ТД
    ...................

    Коментар


    • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

      Аз зимата съм си направил система. Слизам с кучето, паля си колата, пускам на автомат парното да си размразява и след 30мин. като се прибера от разходка оставям звяра, колата ми е размразена, вътре ми е топло, слагам си коланчето и поемам. В мнооооого редки случаи се е случвало да я разривам от снега даже Той след 2км. си пада сам

      Коментар


      • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

        В идеални условия (ако не бързам, или ако не ми е много студено ) оставям двигателя задължително да си побръмчи на празно минута-две. За жалост хондата не я огрява, повечето пъти трябва да излитам на пожар

        Коментар


        • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

          Никога не загрявам колата на място. Паля и тръгвам. Първите 200-300 м. на втора , до 1500 -2000 м. на трета и след това обичайното - според дадениете условия за движения. Считам, че всички възли и детайли трябва да се загряват едновременно. А, това е възможно само при движение. В момента съм с RAV 4 D-4D. За бързо отопление на купето си има климатик.

          Коментар


          • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

            Абе кво да кажа, понякога чакам 1-2-3 мин.понякога тръгвам след 30 сек.Като чета тази обширна тема като Добруджанската равнина разбирам че няма точно регламентирано време.Или някои стоят и чакат или други палят и заминават.Според мен всеки за себеси, и повече няма какво дасе пише по темата.

            Коментар


            • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

              В студените зимни дни оставям Тойотата да работи на място 10мин. Когато е топло 1-2мин. и тръгвам.

              Коментар


              • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                Към личния си автомобил се отнасям по мой начин.

                В топло време и не много дълъг престой/бездействие.

                Дръпвам смукача до половината от хода му - светва жълта лампичка на таблото. Три пъти напомпвам газта (газова уредба, нямам), завъртам ключа и мотора заработва, почти винаги с първото включване на стартера. В това положение, оборотите са под 1500. След 1-2 минути работа на място, оборотите сами се повишават малко над 1500 и повишаването нагоре спира. В този момент - връщам леко смукача. Докато си мисля за разни неща, стрелката вече се е отлепила от цифрата ,,50". Тръгвам плавно и обороти повече от 2000 - абсолютно НЕ. Само в много, много наложителен случай. След като стрелката стигне 60-70 градуса, окончателно бутам смукача в крайното му положение -индикаторната лампичка за това в таблото угасва. Пак се стремя, да съм в границите до 2500-3000, без форсиране, без пълна газ. Като стигне 80-90 градуса, спокойно мога да правя, каквото/колкото си поискам във всички режими.

                При по-дълъг престой - отварям капака, подкачвам бензин на ръка, докато се напълни поплавъковата камерка. Усеща се, както по лостчето на помпата, така и по звукана бликащия през иглата бензин. Това, значително улеснява запалването на мотора. В противен случай, трябват няколко пускания на стартера, поне 2-3.

                В студено време, зимата, в зависимост от продължителността на престоя, действам по същия начин. С тази разлика, че оставям повече време за работа на място. Около 5 минути - за да ми загрее до към 60-тина градуса и да задуха парното топло.

                ПС Има разлика между това, да те изритат с шут от кревата и да те събудят нежно.

                Коментар


                • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                  сутрин паля и докато отворя вратата на двора колата работи около една две минути и потеглям бавно с лека газ 1500 - 2000об. и не съм забелязал проблеми, двигателя е 2,2 ЦДИ мерцедес

                  Коментар


                  • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                    Зимата 10 мин(щото си го паркирам в двора и няма опасност да потегли без мен ) задължително си трака, а лятото 2-3 мин
                    Оpel Frontera A КБ 2.8 TDI; Peugeot 206 2.0 HDI
                    Honda CB 919 Hornet
                    0898849413-Светльо
                    Кръвна Група: 0+

                    Коментар


                    • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                      Аз обикновено нямам време да чакам да загрява.
                      Паля, десетина секунди работи на място и после карам полека на ниски обороти, докато преценя че двигателя вече се чувства добре.
                      Това се отнася както за Дайхацу-то, така и за леката кола с двигател 1.9 дизел.
                      Георги Тонев

                      Коментар


                      • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                        Не чакам да загрее (някакви си 5-6 секунди седя де). Чакайки мотора да загрее добре зимата е колкото добре толкова и не, защото тръгвайки смело и спокойно, че моторът е вече топъл забравяме, че трансмисията (скорости и дифове) са си на минусовата температура. Много ръководства за експлоатация на по-новите автомобили съветват да НЕ се чака двигателят сутрин.

                        Просто гледам да го карам под 2000 оборота докато позагрее.

                        Коментар


                        • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                          Винаги си оставям да поработи поне 5мин

                          Коментар


                          • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                            аз винаги го оставям да поработи сутри 1-2 мин.стaва въпрос за дискaвъри 2.5 TDI не знам дали е добре за джипа ама така съм си свикнал.
                            Jeep grand cherokee 4.0 zj

                            Коментар


                            • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                              Моя джип (Wrangler 2.5) седи в подземен гараж и температурата вътре зимата е около 5-10 градуса. Паля го, изкарвам го от клетката и докато заключа вратата и се наместя минават 1-2 минути и след това мисля, че е посгрял маслото и може да се кара.

                              Коментар


                              • До: Оставяте ли джипа сутрин да работи на едно място?

                                И аз винаги го оставям да поработи 2-3 минути да подгрее и потеглям казали са ми,че не е хубаво веднага да тръгваш.Пък за др незнам

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X