Обява

Свий
Няма добавени обяви.

VIDEO start for diеsel

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: VIDEO start for diеsel

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    Сега остава да чакаме да дойде и някой непалещ дизел...
    Изкаж да кажеш неизправен дизел.Ако всичко по двигателя е наред и вън не е минус50 няма проблем.
    Последно редактирано от bobsen; 15-01-08, 21:45.

    Коментар


    • #17
      До: VIDEO start for diеsel

      Първоначално публикуван от blago4x4 Преглед на мнение
      Качих го(Diesel start KIA 2,5 IVECO 2.5) на гугъл видео ,но не се е появило за сега
      Дай линк колега да не ровим.

      Коментар


      • #18
        До: VIDEO start for diеsel

        Eто го клипа с КИА та

        http://video.google.com/videoplay?do...arch&plindex=0


        ще снимам и аз едно клипче

        Коментар


        • #19
          До: VIDEO start for diеsel

          Първоначално публикуван от 2LT Преглед на мнение
          Eто го клипа с КИА та

          http://video.google.com/videoplay?do...arch&plindex=0


          ще снимам и аз едно клипче
          Абе запалиха а
          Където Бирата, Там и Аз...

          Коментар


          • #20
            До: VIDEO start for diеsel

            Два са основните проблема при студения старт
            ,първо да завърти бързо и с рязко ,а след това да заработи чисто и стабилно. При първия случай здрав мотор се върти зле и нафтата която се впръсква измива масления филм по цилиндрите и след като се изтощи акумолатора и да се зареди старта става по-труден.
            Този видео пример е на границата ,ако въртенето е малко по-бавно двигателя няма да запали и е напълно излишно да се правят повече опити на стартер (освен ,ако няма шалтер за 24волта).
            Този двигател даде доста голяма разлика когато маслото от 20w40 се смени с 5w40 .Акумолаторите са два по 75Аh 680st/A ,които при ниски температури едва ли отговарят на параметрите си.
            Директния дизел за улесняване на въртенето се монтира подгревна свещ в всмукателния колектор която везпламенява нафтата постъпваща през нея и факела който постъпва в цилиндрите разрежда силно засмукания въздух като по този начин увеличава значително скороста на компресиране.Има и вариант с дросел клапа като ефекта е почти подобен.
            FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
            BJ42 04 1982
            FJ62 11 1983 skipe blago4x4
            LZ 2 BHB

            Коментар


            • #21
              До: VIDEO start for diеsel

              Ето, вече имаме видео!
              Директния дизел за улесняване на въртенето се монтира подгревна свещ в всмукателния колектор която везпламенява нафтата постъпваща през нея и факела който постъпва в цилиндрите разрежда силно засмукания въздух като по този начин увеличава значително скороста на компресиране.
              Това не го разбрах. Как запалва нафтата в смукателния колектор, като тя се впръсква директно в цилиндъра по-късно?!?

              Коментар


              • #22
                До: VIDEO start for diеsel

                Свещта подгрява въздуха, постъпващ в цилиндрите, като най-"зарадван" е първия "палещ" цилиндър. Друго и да подгрее, файда няма.

                Коментар


                • #23
                  До: VIDEO start for diеsel

                  Да, дизелите харесват силен стартов ток, аз под 95 Ah не мисля да слагам нарочно...
                  20W40 за зимата е много странна идея, това 20 е за африка направо, аз карам с минерално 15, което ми е бая гъсто, с полусинтетика много по-лесно пали, но аз забелязах, че моя се кефи на по-гъсто.
                  Проблемите с паленето са 95% свързани с неизправност в системата, а подсигуряване да не стане нафтата на киша си трябва, но поне до -10, -15 може да се каже, че не би трябвало да е проблем.

                  Коментар


                  • #24
                    До: VIDEO start for diеsel

                    Ето с този акомулатор палим ние цяла зима във Враца - мерцедес 190Д мой патент. Колата просто незаслужава нов
                    Иначе и с тойотата несъм имал проблеми. Единствения беше, че ми замръзна водата във филтъра за груби отпадаци и се оплаших да неспука съда. Нафтата ставаше на олио вътре...
                    Лек ден и късмет
                    Прикачени файлове
                    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                    Коментар


                    • #25
                      До: VIDEO start for diеsel

                      Първоначално публикуван от DINI Преглед на мнение
                      Ето с този акомулатор палим ние цяла зима във Враца - мерцедес 190Д мой патент. Колата просто незаслужава нов
                      Иначе и с тойотата несъм имал проблеми. Единствения беше, че ми замръзна водата във филтъра за груби отпадаци и се оплаших да неспука съда. Нафтата ставаше на олио вътре...
                      Лек ден и късмет
                      Аз преди си направих акумулатор на 10волта.Отрязах една клетка защото беше пробила .Мохера си палеше без проблем.Ех бедни годни.Та твоя акумулатор си е перфектен,само му запуши клетката за не изтича киселина
                      Където Бирата, Там и Аз...

                      Коментар


                      • #26
                        До: VIDEO start for diеsel

                        вижте как пали американски дизел http://video.google.com/videoplay?do...54380639505055
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          До: VIDEO start for diеsel

                          Първоначално публикуван от nyvatest Преглед на мнение
                          Аз преди си направих акумулатор на 10волта.Отрязах една клетка защото беше пробила .Мохера си палеше без проблем.Ех бедни годни.Та твоя акумулатор си е перфектен,само му запуши клетката за не изтича киселина
                          И тоя е на 10 волта. Една клетка избуши и е така започва 4-ти месец. Бедността какво ли нени кара Въпроса е, че това е дизел и пали, а състоянието му е плачевно... незнам как пали просто нема такава експлоатация...
                          А киселина нетече - те акомулаторните батерии всичките са отворени и ако ги убърнеш нагоре с краката ще текнат. Аз подрязах в ляво за да намера моста и да го пробия иначе няма как. Важното е да разбереш коя клетка е пробилата, а това както казват по телевизията него правете в къщи...
                          4ао
                          Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                          Коментар


                          • #28
                            До: VIDEO start for diеsel

                            http://http://www.youtube.com/watch?v=CpUsPKlhDGE
                            http://www.youtube.com/watch?v=CpUsPKlhDGE




                            Най -после му се чу гласът.
                            FJ40 07 1984 VIVA TEL 0877 454448
                            BJ42 04 1982
                            FJ62 11 1983 skipe blago4x4
                            LZ 2 BHB

                            Коментар


                            • #29
                              До: VIDEO start for diеsel

                              Това не го разбрах. Как запалва нафтата в смукателния колектор, като тя се впръсква директно в цилиндъра по-късно?!?[/QUOTE]


                              Във всмукателния колектор има подгревна свещ.Представлява спирала с клапанче и щуцер за маркуче което взема нафта от филтара. Когато към свеща се подаде ток,спиралата се нагрява до червено,отваря се биметалния клапан и върху нажежената спирала попада гориво.В следствие на всичко това във всмукателния тръбопровод имаме горящ факел,който помага за паленето.Тока към тази свещ минава през отделен бутон и се ползва само при ниски температури.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X