Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Капачка на радиатор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Капачка на радиатор

    Въпроса е следният. Имаме охладителна система радиатор, преливник и капачка отваряща на някакво налягане. На всички капачки отгоре има стикер с марката, налягането на което отваря както и други неща. Бях си взел нова капачка преди и след известно време забелязах, че като си пипна горната тръба на радиатора, тя е леко втвърдена. Другото което забелязах е, че под стикера се образува налягане и той се издува. Наскоро реших да го пробия с игла за пробата. Открих, че вече тръбата е по-мека. Капачката ли е боклук, стикера е сложен там и има определена функция или ... ???

  • #2
    От: Капачка на радиатор

    Под стикера е отвора на вентила,отлепи го целия.

    Коментар


    • #3
      От: Капачка на радиатор

      От капачката отива към казанче или капачката е на казанчето? В първия случай капачката може да е менте и през дупчицата да ти бяга налягането което капачката трябва да прави и поддържа. Във втория през дупката трябва да изпуска налягането и като е затапена ще прави налягане над необходимото.

      Първото се използва повече при японски коли, второто при европейски.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Капачка на радиатор

        За японска кола става въпрос.

        Коментар


        • #5
          От: Капачка на радиатор

          Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
          За японска кола става въпрос.
          Тайна ли е марката? Щото на моето японско возило има две капачки. За тях е писал Ради.
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Капачка на радиатор

            На радиатора ли се навива или на казанчето?
            Би трябвало да е на радиатора и да има едно маркуче към разширителното казанче. Ако е така дупката е грешка.
            Ако си в Козлодуй мога да погледна, тъкмо ще се запознаем на живо.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #7
              От: Капачка на радиатор

              Сузуки Гранд Витара бензинова

              Коментар


              • #8
                От: Капачка на радиатор

                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                На радиатора ли се навива или на казанчето?
                Би трябвало да е на радиатора и да има едно маркуче към разширителното казанче. Ако е така дупката е грешка.
                Ако си в Козлодуй мога да погледна, тъкмо ще се запознаем на живо.
                Да както си го описал е, не съм в Козлодуй. Защо е грешка би ли обяснил ?

                Коментар


                • #9
                  От: Капачка на радиатор

                  Щото системата трябва да поддържа надналягане заради по-високата температура на кипене.

                  п.п. Това, ако дупката е на капачката на радиатора де.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Капачка на радиатор

                    Закупете си нов паровъздушен клапан.
                    Неговата неизправност води до проблеми в охладителната система.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Капачка на радиатор

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:afb206050b904a6e85970f9182c08479.jpg?refresh1.jpg
Прегледи:1
Размер:429.6 КБ
ID:5814060

                      Така изглежда капачката ако и отлепиш стикера. Ще пробвам като за начало да сложа лепенка върху стикера на които направих дупка ... пък щом е толкова важен ще купя една капачка, дано ми дойде акъла да знам да не пипам другият път.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Капачка на радиатор

                        Е след толова писане къде аджеба седи тази капачка? На радиатора или на разширителното казанче? Щото на мен снимката ми мяза на капачка за радиатора.

                        п.п. Абе, ако не ти загрява остави го така!
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Капачка на радиатор

                          Като отвориш капачката ще видиш една малка дупка на гърловината на радиатора на която ляга капачката, от нея дупка през маркучето отива към разширителното казанче. На капачката има една гумичка която уплътнява по периферита на гърловина, отгоре е с пружина, като достигне определеното налягане пружината се свива от натиска и гумичката освобождава дупчицата. Налягането пада, излишния антифриз отива в разширителното казанче и пружината връща гумичката на дупчицата.

                          Като се разхерметизира системата не може да направи налягане и охлаждането се влошава, водата завира и лесно се прегрява двигателя.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Капачка на радиатор

                            Първоначално публикуван от tabu_bg Преглед на мнение
                            [ATTACH=CONFIG]988170[/ATTACH]

                            Така изглежда капачката ако и отлепиш стикера. Ще пробвам като за начало да сложа лепенка върху стикера на които направих дупка ... пък щом е толкова важен ще купя една капачка, дано ми дойде акъла да знам да не пипам другият път.
                            Не ти трябва "стикера" отгоре. От гърловината на радиатора би трябвало да излиза маркуче което да отива в преливник, в който да слиза до дъното му или да се нахлузва на тръбичка която да слиза до дъното.
                            Когато охладителната течност се разшири гумичката на капачката я пропуска към преливника от който се връща обратно когато системата почне да изстива.
                            Клапана отгоре е ако удариш греда и охладителната система стане рЕзко на чайник, да изпусне парата за да не се пръсне нещо друго, та в/у него не трябва да има нищо, въпреки че може и да е нЕкъв маркер, че клапана е работил ако леменката се е скъсала, но това по примерни снимки от ньета нЕма как да го разберем.

                            P.S. При такива системи преливника се ползва за проверка и доливане на течност ако се налага, а капачката на радиатора е за пълнене при обслужване.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #15
                              От: Капачка на радиатор

                              Да и аз стигнах до същите заключения и нещата които казвате са точно така. Тази сутрин сложих изолирбанд върху стикера който преди известно време продупчих с игла. Шофирах и след това като пипнах горният маркуч бе станал твърд както си го знам че е, тоест налягането в охладителната система се е повишило. От всичко дотук излиза, че капачката е менте китаец, въпреки че пише made in japan...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X