Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Безобразия в Ратола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Безобразия в Ратола

    За да си вземе броните, примерно?

    Коментар


    • #92
      От: Безобразия в Ратола

      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
      А за тези в турция някакви координати?
      Ми във форума на собствениците на американски коли имаше теми, мисля че братята от Враца правеха и подготовка за такова нещо, а и знаеха къде да се изпрати. Не е евтино, ама си струвало. То много зависи и каква кола възстановяваш. Имам познат, който си ги изпраща в Германия, някъде около 10К евро струва хром за цялата кола........но когато възстановяваш Аденауер си заслужава, за Волга не съм сигурен

      Коментар


      • #93
        От: Безобразия в Ратола

        Първоначално публикуван от evgeniml Преглед на мнение
        И сега въпрос от къде сервизите да се сдобият с качествен и работещ персонал та да може клиентите да стават все по доволни.
        Много болен въпрос!! Няма откъде!! Поради два основни фактора!
        Единия е че просто машините продуктите стават "консуматорски" те са много и излишно усложнени.Често са изпълнени с без никаква мисъл за поддръжка.Това си е сериозен проблем!!
        Другата причина аз я казах по горе.В сервизната дейност трудно се намират качествени хора защото не НЕБЛАГОДАРНА работа! Тя не получава необходимото заплащане за ресурса който влага майстора.Той трябва да учи и да се образова нонстоп.И често това съвсем не е достатъчно.Някой път работите се закучват и трябва да прояви и инат упорство търпение.Да е сръчен в ръцете. И опираме до парите. Човек с такъв потенциал не може да работи за 2-3 000 лева месечно.Трябва да е минимум 5 000.Минимум. Качествените майстори ги правят тези пари.Но.. И те се чустват прецакани.Защото и това им е малко.
        Сега опираме и до другата страна.В сервизната дейност няма толкоз пари.Просто от ремонти не можеш да станеш богат.Може да има за хляб и малко салам ама големи пари не стават.И в крайна сметка кадърния отива в друга област.А той е човек с потенциал.

        Очаквам в бъдеще мисловния изобщо квалифицирания труд все повече да поскъпва.Нещо повече. Сега старите майстори долу горе биват ама новото поколение дето идва след тях е трагедия.Та мисълта ми е че след майсторите идва трагедия!!

        Коментар


        • #94
          От: Безобразия в Ратола

          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
          Сега старите майстори долу горе биват ама новото поколение дето идва след тях е трагедия.Та мисълта ми е че след майсторите идва трагедия!!
          Э-э-э-эхх, а при Татоууу какви педер@с'и имаше!
          Айде стига с тия "стари майстори" Хал-хабер си нямат от съвременните ECU-та, FDCM-и, ВСМ-и и т.н. Знаят да поправят ГАЗ-ВАЗ-МАЗ-УАЗ и ПрАЗ и то с основан инструмент - чукО, ама то много не остана'а такива МПС в движение. Сега, вярно, че аз остарявам но съм срещнал доста монтьори, дето мога да им бъда баща. Живот и здраве, в бъдеще ще срещам и такива, дето мога да им бъда дядо. На какво викате "стари майстори"? Туй поправката на автомобили да не е като грънчарството, дърворезбата или правенето на ракия, че да има незаобиколими вековни традиции?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #95
            Re: От: Безобразия в Ратола

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Э-э-э-эхх, а при Татоууу какви педер@с'и имаше!
            Айде стига с тия "стари майстори" Хал-хабер си нямат от съвременните ECU-та, FDCM-и, ВСМ-и и т.н. Знаят да поправят ГАЗ-ВАЗ-МАЗ-УАЗ и ПрАЗ и то с основан инструмент - чукО, ама то много не остана'а такива МПС в движение. Сега, вярно, че аз остарявам но съм срещнал доста монтьори, дето мога да им бъда баща. Живот и здраве, в бъдеще ще срещам и такива, дето мога да им бъда дядо. На какво викате "стари майстори"? Туй поправката на автомобили да не е като грънчарството, дърворезбата или правенето на ракия, че да има незаобиколими вековни традиции?
            Ако не дрът не всяваш нужният респект и уважение в клиентите. Ама иначе ааа мани ги тия електроники, то си ебало мамата.

            Мани го тва пишлеме има жълто около устата.

            Коментар


            • #96
              От: Безобразия в Ратола

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              . На какво викате "стари майстори"?
              Боголюбе все повече се кефя на начина ти на изразяване Ще ми се и аз да го мога ама не ми иде отвътре а пък ми е нужен!
              Под стари майстори викаме на майстор над 40-те дето е тръгнал от стари машини минал е през дигиталните щуротии и съчетава вчера прочетеното с дългогодишен опит! Те просто имат нещо което аз му викам трудова дисциплина! Инати хора.Миналата седмица примерно се случи кофти повреда.И майстора я направи.Но 5 дни упорито търси работи чете мъчи се.До късно вечерта! Писа консултира се с колеги щото било въпрос на чест да не успее..Успя.. при нормална ставка около 200 лв той поиска 400.. Обаче 400 лева за 5 работни дни?
              Новите майстори викам на хора дето са минали обучение и са на 2-3-5 години стаж.Под 35 са.Нямат трудова дисциплина.Търсят бързи и стандартни повреди.Щото ако се закучи или иска мислене не е рентабилно.

              Коментар


              • #97
                От: Безобразия в Ратола

                Май термина стар майстор е по правилно да го заменя с опитен майстор.Защото с годините в него се изгражда едно особено чуство само като помириши машината и знае де да търси евентуални проблеми.Опита е нещо много важно!
                А новото поколение дето идва не му се учи и разучава.То търси бърз резултат ако нещо не бачка смени това! Ама...тоз подход при ремоните не върви!

                Коментар


                • #98
                  От: Безобразия в Ратола

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  От мен ли очакваш такъв отговор?!
                  Жокер: внасят се индийци както навсякъде другаде по света.
                  Точно това преди малко коментирахме с един приятел, който от доста време не може да уцели и да намери читав бояджия/подготовчик, понеже и в тая част на бизнеса, авторепаратурната е пълна скръб. Та новия хит били някви македонци, които се стараели да бачкат майсторски и освен това парите които се изкарват(усреднено) ги устройвали. А пък един друг ги псува тия неговите и вика, че още някоя и друга година ще ги изтърпи, докато китайците пуснат роботите да заместят бояджиите
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #99
                    От: Безобразия в Ратола

                    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                    Май термина стар майстор е по правилно да го заменя с опитен майстор.Защото с годините в него се изгражда едно особено чуство само като помириши машината и знае де да търси евентуални проблеми.Опита е нещо много важно!
                    А новото поколение дето идва не му се учи и разучава.То търси бърз резултат ако нещо не бачка смени това! Ама...тоз подход при ремоните не върви!
                    Опит не значи нито възраст, нито брой години работа. Може 20 години да е сменял накладки този над 40-годишен "майстор" и да е купувал кафе и цигари на другите "майстори" в сервиза. Има хора, които ги влече да човъркат и поправят, обичат техниката. Имах такъв приятел в детството ми - поправяше велосипедите на всички хлапета в квартала. Нищо не завърши като образование, щото... влезна в затвора - първо го забиха в ТВУ за някакви крадени велосипеди (не ги беше откраднал той, ма нали славата му на "поправяч" се носеше, та "си признал" след много бой у мЕлицЯта...), после за кратко на свобода и... пак в затвора за "поправяне" на някакви крадени мотоциклети този път... Накрая избяга в чужбина, щото за такъв "рецидивист" всички врати в НРБ-то бяха затворени, избяга по възможно най-бандитския и незаконен начин през границата и стана "предател-невъзвращенец", нали Сега има свръх-успешно дилърство на няколко марки мотоциклети във "ФАЩ", съответно няколко магазина и няколко сервиза (за всяка марка по един). Къщи-хасиенди-вили, яхти, малка спортна "Сесна" (самолетчетата, дето им викат "Чесна" у нас)... Просто си беше роден механик, това е. А иначе нямаше никакъв опит, щото никога не беше работил в сервиз И не беше някакъв гений, просто това обичаше да прави по цял ден - да разглобява и поправя двуколесни превозни средства, и то БЕЗПЛАТНО ! Пари не взимаше, поне докато беше тука в социалистическата Мамковина. Услуги правеше на тоя, на оня и вероятно покрай такива услуги го опандизиха. Познавах един друг, който пък много обичаше да поправя всякакви електронни устройства - от компютри, през аудио-техника, до телевизори, но почина човекът. Има такива хора, има и сега сред тъй оплюваното младо поколение. Трябва някакво шоу ли, не знам какво, тип "България търси талант (ама технически)" и знаете ли колко такива ще се намерят?
                    И тъй като някой веднага ще се сети за Татовото "ТНТМ", бързам да добавя - то не откриваше таланти, там, както и в повечето "институционализирани начинания" си пробиваха път идейно праведни бездарници, често под формата на "ръководители на младежки творчески колективи", които обираха и лаврите, и парсата (доколкото я имаше).
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Безобразия в Ратола

                      Бива да има нещо правила,ред на изказванье,тва-онва, че иначе ще има намеса и хлопнати кепенци на благия м'оабет .
                      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                      Коментар


                      • От: Безобразия в Ратола

                        Тия от "Ратола" освен за купуване на части за паджерото от тях за нищо не стават - лично мнение. Миналата година /2016г/ отивам при тях за диагностика, защото "сепер-селекта"започна да да влиза в сервизен режим и постоянно мигаше оранжевата лампа. След 1 час четене на грешки и форсиране на двигателя? без автомобила да мръдне и 1 метър ми се каза: "Момче имаш проблеми с раздатката и трябва да се ремонтира". Това го знаех преди да отида при тях и на въпроса "Не е ли за смяна някой датчик" (за тях знам от форума) ми отговориха, че е най-добре и сигурно да свалят кутията и раздатката, да ги отворят, и след това ще ми кажат къде е проблема.
                        Платих си, а това са най-тъпо похарчените 38.00лв и дремене 1 час на слънце.
                        Закарах колата в друг сервиз и там за около 4-5 часа ми смениха 2 датчика и оттогава проблеми не съм имал.
                        Поздрави!!!!

                        Коментар


                        • От: Безобразия в Ратола

                          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          ... Сега старите майстори долу горе биват ...
                          Това със "старите майстори" е малко според зависи. Че някои от тях имат вкоренени вредни навици още от едно време, а немалко пък нямат никакво желание да учат нещо ново и си карат, както си знаят от едно време ...
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X