Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане с виско

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Охлаждане с виско

    Здравейте на всички. В това топло време виското не изключва и като спря трябва да го чакам да изгасне по 30 мин докато охлади. Проблем ли е да го загася Джипа преди да изгасне виското ?
    Последно редактирано от Denislav22; 01-07-17, 13:18.

  • #2
    От: Охлаждане с виско

    Ще има да го чакаш да "изгасне" виското. И в топло, и в студено перка с виско съединител се върти от двигателя. Т.е. доде работи мотора перката ще се върти.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Охлаждане с виско

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Ще има да го чакаш да "изгасне" виското. И в топло, и в студено перка с виско съединител се върти от двигателя. Т.е. доде работи мотора перката ще се върти.
      Mай не ме разбра, ясно ми е че перката няма да спре да се върти а самото виско кога ще изключи смисъл да спре да фучи.

      Коментар


      • #4
        От: Охлаждане с виско

        Дениславе, виското не е електрическа перка, за да се изключва. То си е конструирано да работи постоянно. За нормалната му работа перката трябва да се върти винаги. Е, когато няма сериозна нужда от охлаждане-перката се върти оста по-бавно от двигателя, и само когато има нужда от повече въздушен поток през радиатора-то автоматично си вдига оборотите. Когато двигателя се охлади до нормалната си температура-виското пак започва да върти перката с по-малко обороти. Но никога не спира напълно. Ако спира(само)-значи е за смяна.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #5
          От: Охлаждане с виско

          Да това ми е ясно а проблем ли е да загася джипа докато виското е на високи обороти и ми фучи ?

          Коментар


          • #6
            От: Охлаждане с виско

            Първоначално публикуван от Denislav22 Преглед на мнение
            Mай не ме разбра, ясно ми е че перката няма да спре да се върти а самото виско кога ще изключи смисъл да спре да фучи.
            Виското трябва да отпусне, когато температурата на двигателя се понижи под определена граница (зависи си от конкретния автомобил). Но това е по принцип. В конкретния случай може и никога да не спре да фучи, ако, например, някой велик майстор го е направил да е постоянно зацепено, вместо да смени неизправният вискосъединител с нов. Така че, ако виското ти е постоянно "фучи", провери дали е изправно. Може да е за смяна.

            Първоначално публикуван от Denislav22 Преглед на мнение
            Да това ми е ясно а проблем ли е да загася джипа докато виското е на високи обороти и ми фучи ?
            Както вече се каза, перката се върти от двигателя, така че оборотите й не могат да са по-високи от неговите. Няма никакъв проблем да се гаси двигателят и при зацепено виско, ако температурата си е нормална.
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 01-07-17, 13:42.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Охлаждане с виско

              На новите коли , които се гасят сами на всеки "стоп", като че ли им дреме за температурата

              Коментар


              • #8
                От: Охлаждане с виско

                Няма проблем да гасиш , и моето се разфуча. Миналата година смених оригиналното с Валео ( уж най-читавия афтермаркет ) и това лято си работи почти нон стоп ( т.е аха-аха да излетя ) . Оригиналът се задействаше от време на време , ама протече помпата пък тя е вързана с виското ....Сега , има принцип ако е зорен мотора да се остави малко на място да си вземе дъх и после да се гаси , но при нормално каране няма проблем .

                Коментар


                • #9
                  От: Охлаждане с виско

                  Абееееее, някои двигатели (преимуществено дизелови) имат проблеми да се спират като са много загряли. Независимо дали защото са били много натоварени или защото климатът не позволява много добро охлаждане. Такива е по-добре да ги оставиш да си пофучат 1-2 минути на празен ход.

                  Ама не си написал какъв е двигателят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Охлаждане с виско

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    На новите коли , които се гасят сами на всеки "стоп", като че ли им дреме за температурата
                    Дреме им, да изкарат гаранцията ......

                    Коментар


                    • #11
                      От: Охлаждане с виско

                      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                      Дреме им, да изкарат гаранцията ......
                      И двамата сте наясно , че "старт-стоп" системата не е много работеща на магистралата (дето има от газта).Много талантлив дрифтар трябва да подгрее мотора на градско със сфетофари.
                      А и системата си е предвидена да се изключи по желание на шофьора. А и тия май не са много с виско. Бръмчат си пропелерите и на загасен мотор.
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Охлаждане с виско

                        Двигателя е на КИА 128 коня 16 клапана

                        Коментар


                        • #13
                          От: Охлаждане с виско

                          Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                          Бръмчат си пропелерите и на загасен мотор.
                          Te си бръмчат перките и духат на радиаторите, но като не работи мотора водна и маслени помпи не въртят, та файда за техниката няма. Има за екологията и комфорта на юзъра - при охладен радиатор на климатика той тръгва веднага.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Охлаждане с виско

                            Никакви нерви,пробвано едни 150 000 километра поне,но не на Кия.

                            Виско работещо на около 5 градус по-ниско си работи почти постоянно залепено на градско,гася си го кога искам и на мотора нищо му няма,НО не го гася загрял - ако е вдигнал малко температура преди да го загася го оставям да работи около минута на 2000 оборота,около 20 секунда е свалил температурата.

                            Ако въпроса е за виско - гаси смело.
                            Ако въпроса е за температура то НЕ,охлади я първо преди да гасиш.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Охлаждане с виско

                              Е то фучи като температурата е висока
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X