Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

    Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
    ... Нали се сещаш, че няма още измислено такива масло, което да е толкова добро,че да няма нужда да се сменя никога?
    Изобщо казано, повече от един производител (и не от вчера) прави трансмисии без отвори за смяна на маслото.

    Което е развитие на още по-старата идея да няма отвор за източване, но все пак да има за доливане, защото семерингите имаха още хляб да изядат.

    И от това не е произлязла нито една трагедия.

    Коментар


    • #77
      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

      Казвам, че тук се изпада вече в крайности. И на 124-ката ми не дават смяна на масло в скоростната кутия, ама аз си го смених като я купих. Сега е почти на 100 х.км., за мен е нормално да се смени след някой друг километър. На 24 годишна кола, ако не е сменяно никога ще е на боза. Селянията щом ти я дават 20, смени я на 15 и ще си спокоен. Ама да се занимаваш с междинни смени извън дилъра не си заслужава.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #78
        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        ... На моята кола по книгите дават 10 х.км., значи ли, че трябва да го сменям на 2-3 хиляди?
        Според последните постове тук, да.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #79
          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Според последните постове тук, да.
          Нищо не разбираш от масла и от материята като цяло и се опитваш да се правиш на интересен. Започва да се получава кръчмарска дискусия, няма смисъл да продължавам. Всеки да си сменя маслото когато си реши, ако иска въбще да не го сменя!

          PS. За колегата с Джийп-а : https://d3vl3jxeh4ou3u.cloudfront.ne...20a%20Jeep.jpg
          Последно редактирано от Rakeem; 01-02-19, 15:46.

          Коментар


          • #80
            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

            Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
            Нищо не разбираш от масла и от материята като цяло и се опитваш да се правиш на интересен. Започва да се получава кръчмарска дискусия, няма смисъл да продължавам. Всеки да си сменя маслото когато си реши, ако иска въбще да не го сменя!

            PS. За колегата с Джийп-а : https://d3vl3jxeh4ou3u.cloudfront.ne...20a%20Jeep.jpg
            В твоите постове също се промъква малко маркетингов лаф за сметка на аргументи от химията или трибологията.

            Тая табличка дето си я показал - дали става дума за 4-литровия редови шестак на AMC от края на 80-те или е за някой от турбодизелите на Benz?

            Коментар


            • #81
              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              В твоите постове също се промъква малко маркетингов лаф за сметка на аргументи от химията или трибологията.

              Тая табличка дето си я показал - дали става дума за 4-литровия редови шестак на AMC от края на 80-те или е за някой от турбодизелите на Benz?
              Taблицата е от тук https://www.yourmechanic.com/article...rent-minderler
              Няма нищо маркетингово, а химията и трибологията съм я показал нагледно в два от постовете.
              Просто не разбирам защо трябва да се усмиват добри практики.
              И никъде на говоря за смяна на 2-3к., а на 5к. което е нормален пробег за смяна на масло, особено ако се кара предимно градско.

              Коментар


              • #82
                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                И никъде на говоря за смяна на 2-3к., а на 5к. което е нормален пробег за смяна на масло, особено ако се кара предимно градско.
                На кола със сервизен интервал 20 х.км., така спомена Иван, ти препоръчваш 5, тоест 4 пъти по-малко. На мен на 10 според Даймлер, значи трябва да го сменям на 2500 км. Или аз не схващам?
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #83
                  От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                  Карах Форд от Мпфое, две години, от 29000 до 105000, знаех, че ще им го върна и не съм и сменявал дори маслото. И доста италианци го правят това, е устискват колите. При условие, че се въртят на 4-5 години макс колите / и нови, и втора ръка/, да си блъскам излишно главата, няма смисъл. Ако е колекционерска, спортна, експедиционна да, а иначе .... На кой му е блокирал двигателя от некачествено масло, я да каже тук? Какво масло и на каква кола?
                  Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

                  Коментар


                  • #84
                    От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                    Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                    Taблицата е от тук https://www.yourmechanic.com/article...rent-minderler
                    Няма нищо маркетингово, а химията и трибологията съм я показал нагледно в два от постовете.
                    Просто не разбирам защо трябва да се усмиват добри практики.
                    И никъде на говоря за смяна на 2-3к., а на 5к. което е нормален пробег за смяна на масло, особено ако се кара предимно градско.
                    Ше се повторя:

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    И кво ?! Направи го и ти, но през монитора не става.



                    Пичуи, а в случая говорим са реална техника, а не виртуална такава.

                    Прекалявате с интернета !
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #85
                      От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                      Без да взимам страна - мой племенник имаше Рено, бензиново.
                      Обикновено се караше само градско - смени маслото на 10000км и като видя какво излезна от мотора - разбра за грешката си.
                      На моята Кия по книга е 5000км /турбо дизел/
                      Всеки сам си решава - не виждам за какво се спори.
                      Лично за мен - 5000км. В моя режим на каране.
                      ЗА останалите - всеки е с глава на раменете си, предполагам не само за да носи шапката
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • #86
                        От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                        Интересно.

                        Как точно е разбрал грешката си?

                        Коментар


                        • #87
                          От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                          Ясен - елементарно.
                          Това което излезна не приличало на масло, според описанието на собственика.
                          Сега знам, че някои ще започне че външния вид не бил показателен, че и вискозитета и цвета не са доказателство, ама...кой както иска. Аз сменям на 5000км. Това пише и в книгата на колата от Италия.
                          А съм убеден че и на 3000 може да се наложи, че и на по-малко. Всичко зависи от режимите на работа. И друг път съм давал пример с двигатели на мотоциклети - на 5 или 8 резервуара. А те събират малко гориво
                          Панайот Бърдарски
                          0887 60 77 22

                          Коментар


                          • #88
                            От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                            Не бъркай мотоциклетните двигатели с този на дизеловата КИА.
                            Съвсем друга тема са.
                            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                            Коментар


                            • #89
                              От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                              Първоначално публикуван от Rakeem Преглед на мнение
                              Тва са ми любимите тестове.
                              Няма Bardahl - няма 0.00

                              Коментар


                              • #90
                                От: Видове моторни масла според техният състав и произход. Предназначение

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Не бъркай мотоциклетните двигатели с този на дизеловата КИА.
                                Съвсем друга тема са.
                                Нищо не бъркам. И понеже имам опит с доста различни мотоциклети, затова пиша...в момента имам Сузуки, на което смяната на масло е като на автомобил. И затова написах - зависи от режимите на работа.
                                Панайот Бърдарски
                                0887 60 77 22

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X