Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
    Защо все лично се приема не знам,на моите дизели само един биеше бистро масло,другите как го запаля и е черно,проблеми съм нямал ма и не съм си купувал по 5 на седмица.

    Не ме карай да слизам в машинното да ти покажа масло на генератор,само аз му набих 70 часа вече,не е и нов,а и маслото не го знам колко е ново ма си е бистро,виж на Катерпиларите друга бира
    Нищо не приемам лично.Маслото на всички дизели,които съм имал нещастието да карам ,става черно моментално.Това значи ли,че трябва да сменям всеки ден я двигател,я масло? Затова казах на колегата да спре с глупостите.И на всеки от тези сдухани мотори имам по 100+ хиляди километра, предпоследния още се движи и е в цветущо здраве.На 23 години.
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
      Нищо не приемам лично.Маслото на всички дизели,които съм имал нещастието да карам ,става черно моментално.Това значи ли,че трябва да сменям всеки ден я двигател,я масло?
      Кхъ-кхъ (плахо покашлюване)
      Не смея да дам линк (щото нали освен ЕЖК и учебника от 1950 г., всичко друго, особено от интернета, е невярно, вредно и заблуждаващо), но и тука, в този форум, има теми за това, че излиза ли бистро масло след пробег от 5-7 хил. км., значи маслото не си върши работата. Ама къса е форумната памет - не се четат старите теми, а се пишат едни и същи неща по 1000 пъти.
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

        Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
        ...Маслото на всички дизели,които съм имал нещастието да карам ,става черно моментално......
        Аз лично не съм виждал дизел Евро 5 (ДПФ + ЕГР) и нагоре с черно масло.


        Както и Евро 4 и надолу дето не е с масло черно като катран
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

          А като го изкарвам от магазина и ме викат след 30К да го сменят, аз да го сменям ли, като след 1000 чернее? Тг, не лани.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

            Евро 5 не съм имал...
            Виден столичен ихтиолог

            Коментар


            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

              На моторното масло обикновено му се изразходва алкалният запас - и да не мислите, че после не маже? Маже, ама вече става кисело и вместо да забавя корозията я ускорява. Но това е малката беда.

              Като се вкисели маслото става следващото интересно нещо: съставките, които могат да се полимеризират, се полимеризират и се получават смоли. Все още маже, но вискозитетът отива на майната си, а вискозитетът на студено - съвсем. Мазилната уредба първо почва да харчи повече енергия, после или маслената помпа се счупва от повишения товар, или не успява да навтика маслото навсякъде в кьошетата и тогава евентуално двигателят се счупва.

              Но преди да се счупи, по-тежките смоли, заедно със саждите, се заселват на по-спокойните места в двигателя. Ужасните картинки от автомобилните форуми най-често са именно тези смоли със сажди.

              Иииии тук има една интересна особеност - естерните синтетични масла и техните събратя от растителен произход (рициново) са ЗНАЧИТЕЛНО по-поддатливи на полимеризиране от минералните. Само киселинка да има. Та истинската синтетика не е за мърлячи.

              Коментар


              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                Аз съм стигнАл до извода, че става бързо черно, щото се смесва с остатъци от старото.
                Имам един дизел, баща ми го кара, стар- 1996г, евро 2... Така се случи, че малко след взимането му на незнайни километри, се наложи ремонт на мотора. При ремонта всичко беше добре почистено, смених с чисто нова и маслената помпа. След това маслото стоя бистро, до около 2-3 хиляди километра(не помня точно, ама там някъде). После постепенно, но сравнително бързо потъмня и накрая почерня.
                Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                Коментар


                • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                  Свикнах да ме овикват като питам ламерщини, та затуй трийте ако дразни...
                  Всеки път на смяна на масло ли се сменя маслен филтър?
                  Не е на 100% по темата, ама вече направих опит да отворя тема за самуци като мен и се провали. Гаражният майстор твърди, че се филтър се сменя всеки втори път смяна масло.

                  *самук - самоук, диалект по нашия край.
                  Последно редактирано от Ivan Terziev; 07-02-19, 21:58.

                  Коментар


                  • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                    На някои автомобили официално е така - филтър на всяка втора смяна. Ама със сигурност не на всички и даже не на повечето.

                    Коментар


                    • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                      Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                      Нищо не приемам лично.Маслото на всички дизели,които съм имал нещастието да карам ,става черно моментално.Това значи ли,че трябва да сменям всеки ден я двигател,я масло? Затова казах на колегата да спре с глупостите.И на всеки от тези сдухани мотори имам по 100+ хиляди километра, предпоследния още се движи и е в цветущо здраве.На 23 години.
                      Не, нищо не значи освен,че моя опит показва,че отличен мотор си държи маслото бистро
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                        Едно от задълженията на маслото е да мие двигателя и да изнася боклуците от контактните повърхности. Затова една от разликите в маслата за дизели и бензин е именно измеващите добавки. Не става ли черно ,значи не мие. Съвремените коли са еднодневки и затова увеличават интервалите на смяна. Счетоводителите са сметнали ,че двигателят ще изтърпи това издевателство и ще се скапе след останалите съставки на автомобила. Който го купува след това да му мисли. Те затова пищят от италианките. карат ги до 100000 без смяна на консумативи и после в България. Та всеки си преценява според вижданията си. И приста маже и прехваления бардал маже, даже и тези с доказания произход,ама след тях двигателя без основен ремонт има живот, като на умряла котка опашката.

                        Коментар


                        • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                          Няма шанс мотора да е чист и да няма за миене?
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Няма шанс мотора да е чист и да няма за миене?
                            Да е чист, да е чист, колко да е чист? Що ли на новите дизели им слагат DPF и въпреки това им се налага да прибягват до манипулации на софтуера та да симулират покриване на нормите за отработените газове?!?
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                              Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                              Счетоводителите са сметнали ,че двигателят ще изтърпи това издевателство и ще се скапе след останалите съставки на автомобила.
                              Баси кво ли щеше да е ако някой с техникум ели па енжинер го беше сметнал
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • От: Видове моторни масла според техния състав и произход. Предназначение

                                Щеше да е като гоуф 2 или 123 на МВ. Па дори и Москвич.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X