Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

    Ето понеже се оказа че е трудно да се възприемат съвсем простички неща пускам тази тема тук. Който иска да каже че тези машини са недостатъчно проходими и местата през които минават са преодолими от много по-спокойни и маломощни неща нека се обади
    Ето едно клипче което съм изровил от многото, догледайте до края и после да чуем кой какви съображения има:
    http://vids.myspace.com/index.cfm?fu...ideoid=6119260
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

  • #2
    До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

    Яко ! Ей на това му викам Off Road

    Коментар


    • #3
      До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
      Който иска да каже че тези машини са недостатъчно проходими и местата през които минават са преодолими от много по-спокойни и маломощни неща нека се обади
      Нещо не ми е ясно какво точно искаш да докажеш?!? Че тези машини са най-проходимото нещо, защото имат мощни двигатели ли? Ама тогава ще излезе, че дефиницията ти за "проходимост" е много тясна и натъкмена според нуждите ти.
      Защото без особен труд могат да ти се дадат примери с терени, различни от показаните относително равни стръмни изкачвания и абсолютно равни наводнени повърхности, където "много по-спокойни и маломощни неща" ще минат без проблем, докато тези ще са напълно безпомощни.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

        Нищо подобно не се опитвам да докажа. Факт е че вървят през места през които на теория нищо колесно пък и с крака не би могло да мине. Пределните наклони са много по-големи от 45 градуса. Само сцеплението и въртящия момент на колелелтата не помагат в тоя случай.
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

          Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
          Нищо подобно не се опитвам да докажа. Факт е че вървят през места през които на теория нищо колесно пък и с крака не би могло да мине. Пределните наклони са много по-големи от 45 градуса. Само сцеплението и въртящия момент на колелелтата не помагат в тоя случай.
          зобта е в повечко затва и вървят

          Коментар


          • #6
            До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

            По скоро профила и размера на гумите , освен мощността

            Коментар


            • #7
              До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

              Преди време и по евроспорт ги давха тия. Май предимно в скандинавските държави го правят това, или поне тия, дето съм гледал, всичките бяха "сон"-овци.

              Едно се чудя - като карат по водата се плъзгат отгоре, или просто е плитка?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                Първоначално публикуван от Off^Road Преглед на мнение
                По скоро профила и размера на гумите , освен мощността

                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                зобта е в повечко затва и вървят
                И едното и другото е важно.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Преди време и по евроспорт ги давха тия. Май предимно в скандинавските държави го правят това, или поне тия, дето съм гледал, всичките бяха "сон"-овци.

                Едно се чудя - като карат по водата се плъзгат отгоре, или просто е плитка?
                Карат по водата наистина, дълбока е доста. И освен това карат и по торфеното блато със същата лекота ако забеляза.
                А как го правят това предстои да изясним.
                Отговора е на пъвърхността но някои хора не го виждат
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                  За да "ходят" по водата е нужно гумите да се въртят с максимални обороти ,иначе ако за секунда пуснат гаста потъват.Лично на мен в тези машини ми харесва конструкцията (плетеница от тръби) и колелата.Aз не харесвам американските В8 двигатели -падам си по балансираните 6(редови) и 12 цилиндрови високо оборотни двигатели+редовите 4 цилиндрови.
                  много преди старта...

                  Коментар


                  • #10
                    До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                    Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                    За да "ходят" по водата е нужно гумите да се въртят с максимални обороти ,иначе ако за секунда пуснат гаста потъват.Лично на мен в тези машини ми харесва конструкцията (плетеница от тръби) и колелата.Aз не харесвам американските В8 двигатели -падам си по балансираните 6(редови) и 12 цилиндрови високо оборотни двигатели+редовите 4 цилиндрови.
                    Тука всеки двигател с подходяща мощност би свършил работа. За справка всичките имат форсаж с азотен окис. Без него са около 850-900 коня, с него отиват на 1200-1300. И двата типа двигатели които казваш са по-дълги от тези които се ползват тук - въпрос на компоновка.
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                      Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                      Тука всеки двигател с подходяща мощност би свършил работа. За справка всичките имат форсаж с азотен окис. Без него са около 850-900 коня, с него отиват на 1200-1300. И двата типа двигатели които казваш са по-дълги от тези които се ползват тук - въпрос на компоновка.
                      точно в тези автомобили дължината едвали има значение ,защото има предостатъчно място ,просто след като се насади по дългия двигател ,тои ще се дръпне назад ,за да се запази разпределението на масите.

                      пп винаги съм се чудел каква марка са гумите и какви са тяхните размери ,иначе доколкото си спомням някъде бе писано че струват към 5000 броика ,ама затова не съм много сигурен
                      много преди старта...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                        Някои неща ги може само мощният двигател...
                        Двигател от Балканче също би движил всяка кросарка - въпросът е какво ще може тя
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                          Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                          точно в тези автомобили дължината едвали има значение ,защото има предостатъчно място ,просто след като се насади по дългия двигател ,тои ще се дръпне назад ,за да се запази разпределението на масите.
                          Затова и съм написал, въпрос на компоновка. Само че са много малко двигателите които стават затая работа, отговарят на твоите изисквания и струват евтино и издържат на натоварванията
                          Не че не може, просто е в пъти по-скъпо.
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                            Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                            Затова и съм написал, въпрос на компоновка. Само че са много малко двигателите които стават затая работа, отговарят на твоите изисквания и струват евтино и издържат на натоварванията
                            Не че не може, просто е в пъти по-скъпо.
                            В повечето случаи хубавото струва по-скъпо.За тези безкраино атрактивни машини трябва да се има в предвид ,че благодарение на изключително мощния си двигател ускоряват до много високи скорости за доста кратка дистанция ,в този ред на мисли първоначалния тласък е доста сериозен.Абе мощност ,но тези возила са просто състезателни машини които не стават за нищо полезно...само КЕФ.
                            много преди старта...

                            Коментар


                            • #15
                              До: Formula offroad - нещо което не може да съществува но го има

                              Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                              В повечето случаи хубавото струва по-скъпо.За тези безкраино атрактивни машини трябва да се има в предвид ,че благодарение на изключително мощния си двигател ускоряват до много високи скорости за доста кратка дистанция ,в този ред на мисли първоначалния тласък е доста сериозен.Абе мощност ,но тези возила са просто състезателни машини които не стават за нищо полезно...само КЕФ.
                              Че кефа не е ли полезен? На мен добре ми се отразява. Значи е полезен.
                              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X