Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не джип а кола за офроуд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Не джип а кола за офроуд

    Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
    Много писане ........... ма отговора един - Субару.
    А за модел - избор в междуколесието - Форестър / Аутбек.
    По една проста причина - бавни.
    Никой не може да ме убори в противното, имам и коли без бавни.......
    Пък вие си знаете.........
    Поздрави!
    Само дето бавните са със смешна редукция, 1,3:1. А Аутбек има по около метър муцуна и задник пред предна и зад задна ос, ерго, геометрическата проходимост е жалка.
    Животът е харизан кон според мен...

    Теди

    Коментар


    • #77
      От: Не джип а кола за офроуд

      Kолеги моля да ми простите незнанието ми, но кой леки коли са с 3 диференциала с блокировки ?

      Коментар


      • #78
        От: Не джип а кола за офроуд

        чул съм че има алфи с 3 торсена
        Jeep Wrangler YJ 5.9 МТ 1990/Suzuki Samurai 1.6 MT 1990/Chevrolet M1028 6.2D AT 1984/Jeep Cherokee XJ 4.0 AT 1997/Jeep Grand Cherokee WK 5.7 AT 2005
        http://www.facebook.com/JeepBG
        LZ1GGC

        Коментар


        • #79
          От: Не джип а кола за офроуд

          Първоначално публикуван от valyon Преглед на мнение
          Kолеги моля да ми простите незнанието ми, но кой леки коли са с 3 диференциала с блокировки ?
          Ауди Б2 Куатро е с отворен междуосев диф, ръчно блокируем, и заден такъв. Тоест два дифа с блокировки.
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #80
            От: Не джип а кола за офроуд

            B2 както и старите 100 квадратните са с 2та блокажа.

            Коментар


            • #81
              От: Не джип а кола за офроуд

              Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
              Нещо се захапваме...,
              При по сериозни натоварвания при синхрото се троши ъгловата предавка. Ако искате да се обзаложим .Вземаме куатро и синхро,ще сложим различни диаметри гуми отзад и отпред, за по лесно имитиране на натоварване и правим "къгчета" на асфалта. Ще се види нагледно... Чакам оферти.
              (а опита е от голф 1.8 синхро,ауди 80 куатро и още държа пасата- G 60 )-.Затова съм подчертал, кои са сериозните изпълнения в "жанра".
              Може да споделите, при кои товарни автомобили (над-4 т.) има синхро изпълнение.
              Точно със Соти недей да мериш каквито и да е леки коли с двойно,защото неговия голф колко бой е видял-много малко жипки могат да се похвалят със същото.За мойта кола няма нищо да казвам,ама Вушев помни преди 9 год в Младост 2,по скоро там до нея в реката,колко време ми трябваше да прецакам виското??? Щото само 5 000 км оставаше да изтече гаранцията.Е,успях,дори ми я смениха-и още карам с нея.Малко над милион,та за какво ставаше въпрос?
              Иво (таксито) Андреев
              0988 91 80 50
              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

              Коментар


              • #82
                От: Не джип а кола за офроуд

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Нещо се захапваме...,
                При по сериозни натоварвания при синхрото се троши ъгловата предавка. Ако искате да се обзаложим .Вземаме куатро и синхро,ще сложим различни диаметри гуми отзад и отпред, за по лесно имитиране на натоварване и правим "къгчета" на асфалта. Ще се види нагледно... Чакам оферти.
                (а опита е от голф 1.8 синхро,ауди 80 куатро и още държа пасата- G 60 )-.Затова съм подчертал, кои са сериозните изпълнения в "жанра".
                Може да споделите, при кои товарни автомобили (над-4 т.) има синхро изпълнение.
                Това що излезе,нещо принтера!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #83
                  От: Не джип а кола за офроуд

                  Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                  Точно със Соти недей да мериш каквито и да е леки коли с двойно,защото неговия голф колко бой е видял-много малко жипки могат да се похвалят със същото.За мойта кола няма нищо да казвам,ама Вушев помни преди 9 год в Младост 2,по скоро там до нея в реката,колко време ми трябваше да прецакам виското??? Щото само 5 000 км оставаше да изтече гаранцията.Е,успях,дори ми я смениха-и още карам с нея.Малко над милион,та за какво ставаше въпрос?
                  Темата беше за ауди и доколко е приложимо за "лек офроуд".Мойте отговори се придържаха кън темата,но всеки започна да предлага "своята камбанария". Що се отнася до Соти,той добре познава " меките места" в голфа и се опитва да ги избягва. (големите гуми да са отпред- майтапи). При някой технически лаик,номера може и да мине!!!
                  -Мисля ,че по темата се казаха доста аргументи и те могат да служат като отправна точка при избора.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Не джип а кола за офроуд

                    То донякъде това е и смисъла на цялата работа,само едно по ситно сито требе и така!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #85
                      От: Не джип а кола за офроуд

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      Темата беше за ауди и доколко е приложимо за "лек офроуд".Мойте отговори се придържаха кън темата,но всеки започна да предлага "своята камбанария"...
                      Ааааа не.Ти писа че синхрото не става!!!Аз не съм си предлагал камбанарията.Майтап да става де...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #86
                        От: Не джип а кола за офроуд

                        Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                        Само дето бавните са със смешна редукция, 1,3:1. А Аутбек има по около метър муцуна и задник пред предна и зад задна ос, ерго, геометрическата проходимост е жалка.
                        Смешна, ма достатъчна колега, и то доста дори..........
                        А за мотора ........ кво да говорим - който е сядал зад боксер знае за какъв момент иде реч........
                        Че Аутбека си е лимузина бе колега, как няма муцуна да има.
                        Ти кво междуосие очакваш да сложат на толкоз дълга кола.
                        Като искаш свесове - ми форестър или напърчена импреза.
                        За мен това е най доброто в автомобилите измислено до сега, говорейки за извън пътя де.......
                        Мнозина още имат спомени за моето Леоне и къде е било....
                        Поздрави!
                        VITARA, SAMURAI
                        FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                        RENAULT ESPACE QUADRA
                        ...и едно сивикче за града...

                        Коментар


                        • #87
                          От: Не джип а кола за офроуд

                          Моя съвет е една Витара и да ти е мирна главата, освен ако не се чудиш каква работа да си намериш за да си по далече от "домашните любимци"

                          Коментар


                          • #88
                            От: Не джип а кола за офроуд

                            Ми Витарата не е точно кола......
                            Пък и лесно ще залитне да я наджипява и ще се вкара във филмииии....
                            Поздрави!
                            VITARA, SAMURAI
                            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
                            RENAULT ESPACE QUADRA
                            ...и едно сивикче за града...

                            Коментар


                            • #89
                              От: Не джип а кола за офроуд

                              Първоначално публикуван от boko849 Преглед на мнение
                              Моя съвет е една Витара и да ти е мирна главата,...
                              Е сега, ако напиша к'во е "Високо комби" ше земе някой да ми се разсърди (... примерно ivo police).
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #90
                                От: Не джип а кола за офроуд

                                878511557

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X