Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Объркал се е колегата.Няма Тино с 2.3 мотор.А на Серена мотора е LD23 и е с горен РВ.Даже незнам дали има такъв с турбо.
    Ясно. Нещо като малко братче на патролския 2.8.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

      Не е голямо объркването.И този е 75 кс
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #18
        От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        А като се спомена цената на нова помпа ВП , защо не се каза за цената на дюзите при ЦДИ. Щото понякога са причина да горят някои бутала И са по 700 лв парчето.Няма лоша съвременна кола.Само на някои им е по-скъпа поддръжката.
        dci искаш да кажеш, на Рено моторетката... рециклират ги срещу 250 лева парчето , но механично мотора е несравним с Нисанския..
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #19
          От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

          dCi-прав си. Ма пак си идваме на подобна цена , а белята от дюза си остава (при доста собственици късно и гадно).Нали.
          Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

          Коментар


          • #20
            От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

            Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
            dCi-прав си. Ма пак си идваме на подобна цена , а белята от дюза си остава (при доста собственици късно и гадно).Нали.
            То никакъв дизел не остана читав вече..дюзи, бутала, помпи , ДПФ-и...и като теглиш чертата- по-добре бензин...
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #21
              От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

              Има, има. Ама са все предкамерни.
              Колкото до Тиното, може и аз да греша. Във всеки случай ми направи добро впечатление. То оттогава се оттъркаляха поне 5-6 лета, де...
              Ако не повече.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #22
                От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                TD23, ако е това, за което го мисля, на лек автомобил буквално ще се кара от внуците. Бедата е че останалото ще е купчина ръжда до тогава. Това при нормална експлоатация си изкарва половин милион километра и иска още, без да мрънка особено. LD23 вероятно пак така.

                ...ама вече никой не прави такива. По днешните стандарти тежат много, харчат много и вървят малко.

                Оня ден гледах Skoda Rapid - 1.2 бензинка е напомпана на 105 коня и дава 175 нютона между 1400 и 4000 оборота. И и дават среден разход 5.4 литра / 100. Извънградско ще отиде на под 5. Тя Fabia-та ми е давала под 5, а това е самолет сравнено с нея (65 коня). Двигателчето можеш да го извадиш от коша с двете си ръце, ако си малко по-як.

                Глей на какво го чипосват:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:yetismall.jpg
Прегледи:1
Размер:168.7 КБ
ID:5518124

                200 нютона и 120 коня от 1.2 моторетка. Турбо кафемелачка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                  Е го и Фордо-вия за втора година двигател на годината 1.0 екобуст 125 коня...видяха, че оправия с дизелите няма. Виждам да рече при Маздите тенденцията...преди години дизелите бяха с 30% по-скъпи, започнаха проблеми с ДПФ-и, дюзи, помпи, демпферни маховици и т.н, вследствие на което в момента бензиновите са с 30% по-скъпи и търсени! Милионниците от миналото ги няма вече, в историята останаха великите дизели на Мерцедес, Тойота и Нисан....
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #24
                    От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                    ...и Пежо
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Е го и Фордо-вия за втора година двигател на годината 1.0 екобуст 125 коня...видяха, че оправия с дизелите няма. Виждам да рече при Маздите тенденцията...преди години дизелите бяха с 30% по-скъпи, започнаха проблеми с ДПФ-и, дюзи, помпи, демпферни маховици и т.н, вследствие на което в момента бензиновите са с 30% по-скъпи и търсени! Милионниците от миналото ги няма вече, в историята останаха великите дизели на Мерцедес, Тойота и Нисан....
                      Ако говориш за Ford-ови дизели - баш тая фирма дизели не е могла да прави никога. Имал съм достъп до общо 3 екземпляра от различни епохи, и всичките - леле майко. В приказката "Форд и циганин зимата не работят" има твърде много истина.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Ако говориш за Ford-ови дизели - баш тая фирма дизели не е могла да прави никога. Имал съм достъп до общо 3 екземпляра от различни епохи, и всичките - леле майко. В приказката "Форд и циганин зимата не работят" има твърде много истина.
                        Не, не...бензинов е тоя 1.0, именно за това става въпрос, а ако те чуе Джамбаза за Фордовия дизел ще гледаш чудо..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #27
                          Да ползвам темата.
                          В събота ще взимам за сина една Алмера с двигател 2.2 84 kW 2004 год. (по талон).
                          Не знам с 5 или 6 скорости е, не съм я виждал (харизан кон ​​​​​​).
                          Противоречива информация намирам в нета за моторите и помпите от тези години.
                          Та тая моторетка с каква помпа е и страдали по-често от нещо друго (дюзи и т. н..) ?
                          Всяка информация за този двигател е добре дошла..
                          Последно редактирано от cnc82; 25-11-21, 21:30.
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • cnc82
                            cnc82 коментира
                            Редактиране на коментар
                            По VIN излиза мотор YD22DDT, който го дават 82 kW.
                            VIN : SJNFDAN16U0529449

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X