Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

    Колеги, просто сондаж. Попаднах на една изгодна и се чудя, дали да я препоръчам на сестра ми.
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

    ГНП-то е от калпавите , ако е "common rail" е по - добре.
    Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

    Коментар


    • #3
      От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

      Имам опит с една клиентска. Далеч от качеството на Нисан. ГНПто сгъна и отидаха 2к за ремонт. Въпреки малкото километри имаше доста дребни дразнещи проблеми.
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #4
        От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

        Не съм запознат с двигателите им, но я водят 2.2 DI. Би трябвало да е комън рейл, щом на мотора пише Direct Injection.
        Аз всъщност не съм я и гледал отблизо. Един съсед я предложи. Негова е.
        Иначе съм карал Тино 2.3 турбодизел за едно кръгче и ми направи добро впечатление откъм отскок.
        Дори и за коне, не знам колко е ...


        Темата е само за впечатления и Ви благодаря, за каквото споделяте!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

          Di е точно този мотор с кофти помпата.
          Audi Q7 - продава сe ... http://www.offroad-bulgaria.com/attachment.php?attachmentid=934535&d=1508126732

          Коментар


          • #6
            От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

            Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
            ...Иначе съм карал Тино 2.3 турбодизел ...
            Няма такова Тино.
            HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

            Коментар


            • #7
              От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
              Не съм запознат с двигателите им, но я водят 2.2 DI. Би трябвало да е комън рейл, щом на мотора пише Direct Injection.
              Аз всъщност не съм я и гледал отблизо. Един съсед я предложи. Негова е.
              Иначе съм карал Тино 2.3 турбодизел за едно кръгче и ми направи добро впечатление откъм отскок.
              Дори и за коне, не знам колко е ...


              Темата е само за впечатления и Ви благодаря, за каквото споделяте!
              Директно впръскване, ама не Common Rail, ами класическо, с VP44 помпа(има си тема за тия помпи). Калпава е колкото безброй многото други автомобили с такава помпа, но явно на тая кола не и е само това проблема. Тъпото е че има варианти на тая помпа не подлежащи на ремонт и с трудно намираеми части (питай в темата с какъв вариант е - ще ти отговорят). Нова помпа тръгва от 2 бона, както Джамбазов вече ти спомена.

              ПП: Тиното е било пак 2.2. Ама дали същото или CR - ти ще кажеш.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                Колата е с вп44 модел 012. Помпата подлежи напълно на ремонт и рециклиране. Лошата слава на тези помпи е преувеличена, комън-рейлите са по кекави и страдат от дюзи много по често. Хеле пък тези с Денсо дюзи, там е мъка... Че и цените за ремонта им често надхвърлят тези за ремонт на ВП. Това информативно.
                0888794435, 0878171117- VP44 Simulator
                Дизел сервиз, BOSCH- VP44, Zexel VRZ (Pajero 3.2DID),комън-рейл.
                Суперскан България www.decbg.com
                Машинно почистване на DPF/FAP филтър

                Коментар


                • #9
                  От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                  Благодаря на всички за споделеното!
                  Тиното което съм пробвал беше с 2.3 дизел. Двигателя, който носят някои модели Серена и Ванет.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    Благодаря на всички за споделеното!
                    Тиното което съм пробвал беше с 2.3 дизел. Двигателя, който носят някои модели Серена и Ванет.
                    На серена с тоя двигател и дават 0-100км/ч за 28 секунди . Ако е било с тоя двигател, малко ми е странно очарованието ти от "скокливостта" му. Малолитражката ми е самолет в сравнение с него.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                      Алмера Тино 2,2 Di-114 кс , Алмера Тино 2,2 dCi-136 кс. Та може и от тука да се е почувствала разликата
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Алмера Тино 2,2 Di-114 кс , Алмера Тино 2,2 dCi-136 кс. Та може и от тука да се е почувствала разликата
                        Ама той твърди че е била 2.3. А 2.3 трябва да е TD23 мотора, което е 75 коня и 150 нютона, предполагам класически предкамерен тежък чугунен мотор с долен вал, без турбо, върху малка кола.
                        Може да го карат и внуците му, ама има всичко друго, но не и отскок при тия параметри. Отделно дето сутрин като го запали ще му падат пломбите. Голямото му братче (ТД27Тi), с точно двойни параметри го имам върху тераното си. За вървене - върви, даже съвсем прилично, и даже върху тераното не вибрира толкова, ама никак не си го представям (или по-точно не искам да си го представя) в 2 пъти по-лека кола.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                          Освен това 2.2-то нещо не се явява и икономично, каквото трябва да е, споделят за 9 -9.5 градски разход, което е глупаво за тая Алмера...
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                            А като се спомена цената на нова помпа ВП , защо не се каза за цената на дюзите при ЦДИ. Щото понякога са причина да горят някои бутала И са по 700 лв парчето.Няма лоша съвременна кола.Само на някои им е по-скъпа поддръжката.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнение за Нисан Алмера 2.2 дизел 2001г?

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Ама той твърди че е била 2.3. А 2.3 трябва да е TD23 мотора, което е 75 коня и 150 нютона, предполагам класически предкамерен тежък чугунен мотор с долен вал, без турбо,
                              Объркал се е колегата.Няма Тино с 2.3 мотор.А на Серена мотора е LD23 и е с горен РВ.Даже незнам дали има такъв с турбо.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X