Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуваха ми джипа, съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

    Продавача подписва документ-заявление, че не дължи данъци, осигуровки и т.н. В това число и подписва, че колата не е под запор. По този начин нотариусът не носи отговорност за последствията.
    Когато помагаш на другите, помагаш на себе си.
    Стефан Арзатов

    Коментар


    • #77
      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

      Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
      Сега виждам темата. Нотариуса изповядал сделката би трябвало да провери колата за да няма някой запор върху нея. Ако има такава и я прехвърли - яде дървото.
      Скоро приятел се натъкна на такава кола със запор.
      Но честито. Да си я караш със здраве
      В някоя от темите бях уточнил : Ноториусът изповядва сделката! Не му е вмененено в задължение да проучва задълженията на страните!
      Ако не Ви е ясна функцията на нотариуса-не коментирайте
      пп Посредствен автомонтьор съм , но понякога дразни тарикатлъка!
      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

      Коментар


      • #78
        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
        В някоя от темите бях уточнил : Ноториусът изповядва сделката! Не му е вмененено в задължение да проучва задълженията на страните!
        Ако не Ви е ясна функцията на нотариуса-не коментирайте
        !
        Ами на мен съвсем не ми е ясна функцията на нотариуса при покупко-продажбата на автомобил! Би ли обяснил какава е тази функция и за какво нотариуса взима такса която е процент от стойността на колата, а не фиксирана сума за заверка на подпис? С какво се отличава заверката на подпис върху пълномощно например и заверката на подпис върху договор за продажба на автомобил?
        יעבור
        «И това ще мине»

        Коментар


        • #79
          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          С какво се отличава заверката на подпис върху пълномощно например и заверката на подпис върху договор за продажба на автомобил?
          С каквото се отличава заверката на подписи под нотариален акт за продажба на къща-гредоред с 1 дка двор в Долно Уйно и за продажба на хотел "Хилтън" в София напр. ?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #80
            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            Ами на мен съвсем не ми е ясна функцията на нотариуса при покупко-продажбата на автомобил! Би ли обяснил какава е тази функция и за какво нотариуса взима такса която е процент от стойността на колата, а не фиксирана сума за заверка на подпис? С какво се отличава заверката на подпис върху пълномощно например и заверката на подпис върху договор за продажба на автомобил?
            Бай Скорпион , лош закон ,но закон и трябва да се спазва! Стара римска максима.Защо питаш простия монтьор ,как спазва? Поправи го (реда ) според , както знаеш А тука(в много случаи в БГ) е настъпен реда. И после-кво прайме-некой е крив.
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #81
              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

              Нотариусът изповядва сделката , т.е я узаконява. Не е длъжен да проучва подробностите по... Бе що се троша.Газете през лука и после некой ви виновен
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #82
                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                Понеже един колега го е дразнило тарикатлъка ето един линк
                http://www.komentator.bg/notariusite...na-koli-n-7837
                и още един
                http://www.mignews.info/vojnata-nota...iona-ot-taksi/
                и още един
                http://btvnews.bg/article/bulgaria/n...te-s-koli.html

                наистина аман от тариакти тука. Останете със здраве

                Коментар


                • #83
                  От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                  Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                  Нотариусът изповядва сделката , т.е я узаконява. Не е длъжен да проучва подробностите по... Бе що се троша. Газете през лука и после некой ви виновен
                  Викаш, само бие печата и прибира парсата?

                  Било пишело некви работи по законите май

                  ...
                  Чл. 25. (1) Нотариусът е длъжен да опазва правата и интересите на страните, да ги упътва, да изяснява тяхната воля и фактическото положение, да ги запознае ясно и недвусмислено с правните последици и да не допуска пропуски или бавност в работата, които биха довели до накърняване на техните права....
                  (3) При всички нотариални удостоверявания във връзка с учредяване, промяна или прекратяване на права върху имот нотариусът е длъжен да направи справка в базата данни и фондовете по чл. 19, ал. 2.
                  ...
                  Та, какво казваш, че не си длъжен?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                    Чл. 25. (1) Нотариусът е длъжен да опазва правата и интересите на страните, да ги упътва, да изяснява тяхната воля и фактическото положение, да ги запознае ясно и недвусмислено с правните последици и да не допуска пропуски или бавност в работата, които биха довели до накърняване на техните права....
                    (3) При всички нотариални удостоверявания във връзка с учредяване, промяна или прекратяване на права върху имот нотариусът е длъжен да
                    направи справка в базата данни и фондовете по чл. 19, ал. 2.

                    Здравейте колеги, преди време го ядох с неприятен привкус такъв, когато нотариус ми продаде апартамента без въобще да бъде регистриран в данъчното, защото беше ново строителство. Когато отидох да видя при нея нотариуската- гадината как е изповядала сделката, а тя ами аз съм била подведена. Дата на плащането на данъците за апартамента беше деня на деноминацията, когато не се работеше. А хората купили апартамента в съседния вход странно , но факт.
                    КОЛЕГИ ЖИВЕЕТЕ В БГ И ВСИЧКО Е ВЪЗМОЖНО- факт

                    Коментар


                    • #85
                      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                      Ако не сте ме разбрали-такава е практиката.Иначе нема далавера Който ,както си определи реда. Все някъде има тарикатлъчец ,щото има и последващи дивиденти.Законът гласял- за кокошка.Да сте чули някъде кой си носи последствията за несвършена работа? -Шофьори ,монтьори ,шивачки , и т.н.
                      Та не разбрах , кой е правият. Този в правото си , или , този правият
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                        Просто регистъра със запорите не е при нотариуса-в КАТ е, не е като при недвижимите имоти-там прави пълни справки.При колите гледат собствеността по документи-дали да дойде жена ти,има ли други собственици,данъка, да е написан правилно договора.Ходих в КАТ и питах един капитан ще ми направят ли справка за кола по големия талон-запор,издирва ли се и др.Каза ми-няма такъв филм,докарай колата-всяка сряда-молба от продавач,купувач и правим оглед на място.Ми тя колата не е в Бургас,казвам-ами купи си от тука,чао!Значи отива се при колата В СРЯДА,сутринта минавате преглед и после ако е рекъл господ при нотариуса.Нотариуса взима 300лв. на 20000,и за какво?Една лелка в КАТ за три дена ще я науча какво да гледа и ще взима 300лв. на месец за същата работа.Общинският данък е друга тема.
                        Mercedes-Benz - M-class (W164) - ML 550 (388 Hp) 2008
                        Mercedes-Benz - Е-class (W211) - 4matic (224 Hp) 2008

                        Коментар


                        • #87
                          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                          Не че оправдавам нотариусите, ама все по-често виждам по договорите да има писана клауза за запорите. Тоест (ако има запор на продаваният автомобил), продавача носи отговорност. И ако по договор се пише истинската цена, не виждам проблем. Е вече и купувача трябва да си гони интереса де.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                            Има един вариант, който не видях някой да е споменал, парите по сделката стоят на съхранение при нотариуса ( има такса ) до окончателно финализиране на сделката, т.е. ако се окаже, че автомобилът има проблеми става много лесно развалянето на сделката.
                            подаръци за мъже от FACOM
                            промоция на читави инструменти

                            и на хоби такива

                            тел. О879 Ч8Ч 2З5

                            Коментар


                            • #89
                              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                              Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                              Има един вариант, който не видях някой да е споменал, парите по сделката стоят на съхранение при нотариуса ( има такса ) до окончателно финализиране на сделката, т.е. ако се окаже, че автомобилът има проблеми става много лесно развалянето на сделката.
                              Ето това е наистина най доброто решение
                              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                              Коментар


                              • #90
                                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                                Какво се разбира под 'финализиране на сделката'... При условие, че месеци след прехвърлянето на автомобила и приключване на всички формалности, полицията може да те спре под някой светофар и да те изхвърлят от колата, защото междувременно някой е предявил претенции към нея 'пост-фактум'...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X