Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конфискуваха ми джипа, съвети?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

    По принцип дори и да има допълнителна клауза към договора за плащане след регистрация в КАТ не се явява панацея. Поради факта, че съвестния чичко италианец отива и си изиграва сцената с откраднатия автомобил след надлежно подадения сигнал от съвестния български автоджамбаз, което не в редки случаи става след регистрирането на автомобила. Проблема никак не е малък, и недай си боже при една масова пререгистрация както беше 2005 мисля доста хора ще бъдат изненадани.

    Коментар


    • #62
      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

      Колега попадна в същата ситуация като продавач обаче. Във Вашия случая не разбрах дали колата преди това е била надлежно регистрирана тук. На колегата случая беше - той трети собственик и я ползвал около 3 години и после я продава. В кат я конфискуват. Върна си парите на купувача и си намери препоръчан адвокат. И по предлог къде са гледали кат при предни пререгистрации поиска да я върнат. Не разбрах какво е било, но въпреки че била минала давност явно искаха някакви пари да му я върнат. Е размина се адвокатския хонорар и 3 месеца нерви, ама спаси кола за 25 000.
      ВАЗ 2102 СС пакет проект 4х4
      Е250 1998-продаден
      Субару Пустош

      Коментар


      • #63
        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

        Имали сме един единствен път подобна случка, но преди доста време (минаваше се преглед в КАТ).. Бус Мерцедес....
        Била издирвана и т.н.... Оказа се, че в базата данни са объркали номер, и са издирвали Москвич, пък намерили Мерцедес (малко като майтап звучи, но това си бе живата истина)...
        Тогава върнаха автомобила за един ден (е, с малко връзки)...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #64
          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

          Ако колата идва от Германия, много вероятно да е била собственост на гастарбайтер... По време на някой Рамазан е свършил някаква глупост в Турция, поради което и издирват колата.Най вероятно пътно нарушение... почти сигурно ще ти върнат джипчето, така както си го предал.

          Коментар


          • #65
            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

            Малко развитие по темата. След направената справка към Интерпол Турция се оказа, че колата въобще не се издирва! Ставало въпрос за техническа грешка. Ще кажете чудесно, но вече месец откак научих тази радостна новина джипа продължава да си седи в районното и общо ще си стане почти два месеца там. Чакам господин всемогъщия прокурор да драсне два реда и да ги изпрати към районното. Осъзнавам, че не съм му аз на главата, но все пак няма ли някакви установени срокове за тази работа? Моля ако някой е по-запознат с височайшите прокурорски процедури и срокове (да се свети името им!) да каже дали има някаква вероятност да се задвижат нещата законно?!

            Коментар


            • #66
              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

              Даже и без "техническа грешка", прокуратурата трябва да се произнесе в 30 дневен срок относно задържания автомобил. Ама виж, кой им е контролния орган когато не изпълнят срока и как може да се "подтикне законно" - това не зная. Буквално 2-3 страници Постановление с описание на фактите и два реда, че връща колата на бг собственика, което даже често го пишат техническите, не самия прокурор. Ако имаш контакти в прокуратурата, някой да извади и сложи най отгоре преписката... друг вариант не се сещам. Полицията няма да направи забележка на прокуратурата за пропуснати срокове.

              Коментар


              • #67
                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
                Малко развитие по темата. .....дали има някаква вероятност да се задвижат нещата законно?!
                Кат' прочетеш темата за Исузу-то ше разбереш. Ми тъй де!? Бюрокрацията води до корупция! Да не викате само по Милицията.
                А що се отнася до предварителна проверка на ППС. Може, ама и да се направи, то тя е към определена дата и час примерно. Какво ще се случи след някой и друг час никой не може да каже. Това не го казвам случайно!! Знам за случай, в който се чакаше запор, и ......
                Първоначално публикуван от chasovnik Преглед на мнение
                това не е ли за таксата който се събира ако искаш да ти проверят автомобила?
                ..
                .
                Изобщо не е това.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #68
                  От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                  Айдееее ще черпим, върнаха ми джипа! Не се бях радвал толкова и като го купих даже, сега му се радвам два пъти Дано да няма други изненади, че като чета как изчезват направо мисля да спя в него докато му се нарадвам. И така. Следва пак регистрация, обаче.... прокурорското е само един екземпляр и е в районното, аз нямам. И имам съмнения, че в КАТ пак ще има случка, но ще пробвам и ще видим какво ще стане. Благодаря на всички, които взеха отношение и дано случаите като моя да са единици. Както се казва повече джипки в гората отколкото в районните Поздрави!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                    Браво ! Успех с регистрацията и със здраве да си го караш !
                    Chrysler Voyager 2.8 CRD LX , automatic , 2006

                    Коментар


                    • #70
                      От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                      Първоначално публикуван от cheto Преглед на мнение
                      Айдееее ще черпим, върнаха ми джипа! ....
                      Това е много добре. Обаче имам наблюдение, че пристигат разни хора с копие (заверено) на прокурорското постановление. Та вземи попитай за такова нещо. Вземеш ли това, ако искаш се разходи до КАТ. Току виж, че е пристигнало.

                      п.п. А какво пише в прокурорското?
                      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                      Коментар


                      • #71
                        От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                        Е какво може да пише " постановявам лек автоюобил.... Да бъде върнат на собственика поради отпадане на необходимост... Примерно

                        Коментар


                        • #72
                          От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                          Не, не е само това! Важно е и друго.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                            Сега виждам темата. Нотариуса изповядал сделката би трябвало да провери колата за да няма някой запор върху нея. Ако има такава и я прехвърли - яде дървото.
                            Скоро приятел се натъкна на такава кола със запор.
                            Но честито. Да си я караш със здраве

                            Коментар


                            • #74
                              От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                              Първоначално публикуван от lubomv Преглед на мнение
                              Сега виждам темата. Нотариуса изповядал сделката би трябвало да провери колата за да няма някой запор върху нея. Ако има такава и я прехвърли - яде дървото.
                              Скоро приятел се натъкна на такава кола със запор.
                              Но честито. Да си я караш със здраве
                              И какво стана ? Смъкна три кожи пари от нотариуса, че не проверил бил колата за запори ? Що не четете темите от началото им ? По-горе пише, в тази или в онази другата за "Трупъра", че тази информация КАТ не я дава. Няма такава "услуга".
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • #75
                                От: Конфискуваха ми джипа, съвети?

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                И какво стана ? Смъкна три кожи пари от нотариуса, че не проверил бил колата за запори ? Що не четете темите от началото им ? По-горе пише, в тази или в онази другата за "Трупъра", че тази информация КАТ не я дава. Няма такава "услуга".
                                Ок. Не ми се четеше това е истината. Но за другото е така........... има си начини.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X