Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Разход - по марки/модели

    Първоначално публикуван от nikidd
    Готово, виждам звездички посред бял ден, но пък съм щастлив като прасе в кочина .

    Документа е публикуван тук.

    Права за промяна на документа предлагам да минават през модератор. На този етап ще пусна ЛС на г-н Петров и при получаване на заявка ще добавям хора в групата, която може да редактира.

    Какво има да се дооправи (поне нещата, които аз видях):

    1) Доста постни описания на автомобили - без обем, година и др. Някои от тях намерих в темата "Представяне на наш'те джипки! ". Ако намеря време бих могъл да се заровя по форума и да опитам да ги открия по другите теми, но по-лесно би било всеки да си публикува тези данни заедно с разхода.
    2) Липса на описание на типа гориво - където можах проверих и добавих, но останаха няколко, за които нямам идея

    На последния ред съм записал последно въведените данни от темата източник, за да е по-лесно обновяването на данните. Освен това съм взел данните, които се публикуваха и в тази тема.

    Моля бъдете снизходителни за евентуални грешки при въвеждането. Старах се да ги избягвам, но ...

    Ето и самия документ:

    Браво за огромният труд!
    Аз "залепих" темата , а ти ако можеш сложи линка в първият си пост за да е по-лесно на хората. Пак Браво.

    Коментар


    • #32
      До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

      Браво! За това е форума! Колеги, да се поучим, как се работи!!!
      Нека има повече такива анализиращи теми!
      "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

      Коментар


      • #33
        До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

        Мерси на всички.

        Темата е преместена тук.

        Моля в тази тема да останат предложения, корекции и др., които да спомогнат информацията да бъде максимално полезна.

        Ако имате предложения за обобщаване на данните от други места съм насреща да ги обсъдим и ако имам възможност да го направя.

        Поздрави на всички

        Коментар


        • #34
          До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

          БРАВО Положил си усилия за да улесниш всички за които разхода не е без значение.Благодаря.

          Коментар


          • #35
            До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

            Принципния проблем на тази информация е, че е недостоверна - не е ясно кой как кара, при какви условия, с какво гориво, дали може да засича правилно...
            Начина това да се преодолее е с много данни и систематизиране както е почнал колегата
            Има един сайт, където съм регистриран за следене на разхода - http://www.spritmonitor.de/. Едната идея е сам да си водиш сметка на разход гориво и ремонти по автомобила, другата, ако я направиш публична информацията - други да видят този модел, с този двигател как ти харчи. Въвежда се за всяко пълнене стил на каране - бързо/бавно, зимни/летни гуми, градско/извънградско/магистрала, типо гориво. Пак има същия проблем, че не са пълни факторите и не е ясно кой как засича, но има наистина много регистрирани потребители и лесно може да отсееш граничните случаи. Може от там да се изкара средното за дадените модели и двигатели и да се даде като референция в таблицата, но тя все пак е динамична информация, а и всеки може да отиде да погледне за точно този, който го интересува.
            Една допълнителна екстра е да си изкараш иконка на разхода, която автоматично се обновява, даже някой форуми имат интеграция за него да показва във профила, но и лесно може да си я сложиш в подписа.
            Ето как изглежда
            Разход LPG
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #36
              До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

              Първоначално публикуван от BAlexandrov Преглед на мнение
              Принципния проблем на тази информация е, че е недостоверна...
              Абсолютно съм съгласен, но не виждам как може да се поправи това след като дори и пълните данни за автомобила не всички бяха публикували.

              Сайтът който си посочил изглежда интересен и в посочената по-горе тема, където е сега таблицата, ще поставя препратка към него.

              Поздрави

              Коментар


              • #37
                До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

                Няма Едно и Вярно измерване има различни стилове на каране и различни показатели при различни шофьори и условия - типичен пример са мойте УАЗ-ки за който мога да гарантирам че измерването ми е Перфектно (вкарвам в Ексела всички зареждания с гориво от копуването до продажбата и получавам средниат разход!!!, като се отчитат разликите в гумите) и показанията който чувам от следващите собственици (Много различни - дори се носят Легенди как Патриота бил под 10/100). Друг Пример е лека та ми кола (Тойота Корола ТС) която с лекота (и много спокоиствие) стига около 6/100, но като я понастъпиш с още по голяма лекота минава 8-9, а като найстина се позасилиш (за щастие ми се случва много рядко) съм виждал моментни показания от 40-60/100 и наистина си ги пиива.
                Така че тази таблица е субективно изражение на обективната реалност и за това пише кой е дал данните и всеки да си прави сметката, няма "система" няма "лабораторни измервания", но не е и необходимо - защото има "истински" данни от живота, а това май е по-ценно

                Коментар


                • #38
                  До: Разход - по марки/модели

                  Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                  Грешката е в отчитането, не 7-8 галона на 100, а обикновенно е колко километра се изминават с галон. Само че пак не са такива цифрите.
                  даже колко МИЛИ/галон...

                  абсурд е това субару да харчи повече от 15/100 извънградско
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

                    Хюндай Санта Фе 2.0СRDi 2001г.
                    8.4/100 дизел
                    Разход засечен от мен през март месец за по равно градско/шосе/магистрала общо 800км

                    7,8/100 дизел
                    Разход засечен от брат ми миналата седмица за шосе/магистрала общо 900км
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #40
                      До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

                      За съжаление искам да внеса една корекция в разхода на моят Гранд 3.1ТД VM,оказа се че има огромна разлика в разхода със и без климатик.
                      Зимата среден разход 14.9.
                      Лятото с климатик 16.9.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • #41
                        До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

                        Готово, нанесени са в таблицата.

                        Моля тук да остане дискусията по начина на представяне и внасянето на подобрения, а данните да са в старата тема Колко ви харчи вашия 4х4?

                        Мерси

                        Коментар


                        • #42
                          До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

                          Браво за опорития труд!!! ИСкам да попитам някои знае ли какъв е разхода на FORD EXPLORER Motor 4 liter
                          УАЗ 469 2450см3 & ТРАКТОР

                          Коментар


                          • #43
                            До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

                            В немското мобиле им дават 13-14 това спорет мен е на магистралата а в града колко ли ще е
                            УАЗ 469 2450см3 & ТРАКТОР

                            Коментар


                            • #44
                              До: Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

                              Първоначално публикуван от Стефан ERA Преглед на мнение
                              За съжаление искам да внеса една корекция в разхода на моят Гранд 3.1ТД VM,оказа се че има огромна разлика в разхода със и без климатик.
                              Зимата среден разход 14.9.
                              Лятото с климатик 16.9.
                              Е не е истина до сега съм имал 6 коли с климатици и винаги съм си засичал разхода /всеки ден минавам около 67-70 км. с еднакъв маршрут/ и най голямата разлика около 0,8l/100км. + ми даваше автомобил с ръчен климатик и с двг. 1.4 бензин.
                              Според мен, за да товари толкова много този не малолощен двигател или климатика е презареден или е задръстен /най често филтъра, който е в двг. отсек на кондензатора/ имал случай когато нов сменен ремък просвирва и замирисва от голям товар на компресора. А мерцедес от тези, правителствените по времето на Тато имаха летен - дълг и зимен - къс ремък, за да не въртят компресора наклиматика, който изглежда на външен вид огромен. За мен тази голяма разлика може да дойде или от неизправност, или от това, че в големи жеги държиш колата на място с вкл. двг.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • #45
                                Линковете не работят. Таблицата има ли я още ?
                                Мото братство Хищници

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X