Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Разход - по марки/модели

    Аз прадлагам за един и същ автомобил да се взема средното аритметично на това което двама или повече собственици са написали. Така ще е малко по достоверно. Сами виждате, че някои от посочените разходи се разминават с действителноста.

    Коментар


    • #17
      До: Разход - по марки/модели

      Първоначално публикуван от nikidd
      Мда, стигнах до 10-та страница и ще продължа след уикенда .

      За сметка на това съм го направил в Excel-ска таблица, т.к. после мога програмно да си го направя на квото ми кефне.

      Качвам готовото дотук, за да има върху какво да се мисли за подобрения.

      На този етап не знам само как да го направя да изглежда добре във форума, но докато довърша всички страници се надявам да ми се изясни.

      Лека нощ
      Ето така уважаеми колеги се постъпва. Ако повечето от нас положим толкова труд колкото колегата, тук ще стане сигурно най-информативни и полезен за всички портал. Благодаря.

      Колкото до формата на данните аз мисля че най-добре е да си остане в ексел защото така всеки може да си го свали и редактира както намери за добре.
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        До: Разход - по марки/модели

        Да. Например за нива-та. какви са тия разходи на бензин? Да не е служебна . На мен ми харчи 1.7i (при това дълга-следователно по тежка) 10 извънградско и към 14-15 градско А95.
        4x4=16

        Коментар


        • #19
          До: Разход - по марки/модели

          Първоначално публикуван от nikidd
          За сметка на това съм го направил в Excel-ска таблица
          Сега иформацията е е много по-нагледна.
          Само, ако ми позволиш една бележка. За да се разтовари малоко таблицата, когато за един модел кола има данни и за газ и за бензин, и източника е един, можеш двата реда в колонката "модел" да им дадеш "merge cells" и конкретния модел на колата да е изписан само един път.

          Същото може да се направи и за източника на информация.
          ... to be continued

          Коментар


          • #20
            До: Разход - по марки/модели

            Първоначално публикуван от nikidd
            За сметка на това съм го направил в Excel-ска таблица, т.к. после мога програмно да си го направя на квото ми кефне.
            В Google Docs може да се качва директно Excel. Ето и как изглежда публикувано:
            http://spreadsheets.google.com/pub?k...Ky-HgJryzEWYKg

            По-добре обаче го качи ти и дай права кой да може да го редактира /мисля че трябва да има Google акаунт, но не съм сигурен/

            Да се обработва в Excel - да, но да се публикува в този формат не е хубаво - все пак е частен и трябва да имаш Excel или съвместима програма инсталирана, което ограничава достъпа.
            Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

            Коментар


            • #21
              До: Разход - по марки/модели

              Първоначално публикуван от BAlexandrov
              В Google Docs може да се качва директно Excel. Ето и как изглежда публикувано:
              http://spreadsheets.google.com/pub?k...Ky-HgJryzEWYKg

              По-добре обаче го качи ти и дай права кой да може да го редактира /мисля че трябва да има Google акаунт, но не съм сигурен/

              Да се обработва в Excel - да, но да се публикува в този формат не е хубаво - все пак е частен и трябва да имаш Excel или съвместима програма инсталирана, което ограничава достъпа.
              Съгласен, мога да го кача в docs.google.com и да дам права на всеки поискал, НО кажете дали може да се гледа след това от хора, които нямат акаунти в Google. Защото иначе от един формат (който може да се гледа и с безплатни програми като OpenOffice) ще отидем на вариант всеки да си прави акаунт в Google.

              За да се разтовари малоко таблицата, когато за един модел кола има данни и за газ и за бензин, и източника е един, можеш двата реда в колонката "модел" да им дадеш "merge cells" и конкретния модел на колата да е изписан само един път.
              Съгласен, ще го направя.

              Коментар


              • #22
                До: Разход - по марки/модели

                Първоначално публикуван от nikidd
                Съгласен, мога да го кача в docs.google.com и да дам права на всеки поискал, НО кажете дали може да се гледа след това от хора, които нямат акаунти в Google. Защото иначе от един формат (който може да се гледа и с безплатни програми като OpenOffice) ще отидем на вариант всеки да си прави акаунт в Google.
                Ами това е варианта в който всеки може да го гледа - линка, който съм дал - страницата без контроли за редакция. Имаш ли някакаъв проблем да го видиш?
                Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

                Коментар


                • #23
                  До: Разход - по марки/модели

                  вижте разхода на Субару-то Форестър 2.2ГТИ - според мен има някаква грешка... 30+/100...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    До: Разход - по марки/модели

                    Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/
                    вижте разхода на Субару-то Форестър 2.2ГТИ - според мен има някаква грешка... 30+/100...
                    Първоначално публикуван от Activity Преглед на мнение
                    Subaru Forester 2.2 GTi 230 к.с.
                    градско 7-8 галона/100 км.
                    извънградско 10 галона/100 км.
                    При конверсия в Гугъл:

                    8 US gallons = 30.2832944 liter

                    Коментар


                    • #25
                      До: Разход - по марки/модели

                      Първоначално публикуван от BAlexandrov
                      Ами това е варианта в който всеки може да го гледа - линка, който съм дал - страницата без контроли за редакция. Имаш ли някакаъв проблем да го видиш?
                      Прав си, при мен се отваря без проблем.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Разход - по марки/модели

                        Първоначално публикуван от nikidd
                        При конверсия в Гугъл:

                        8 US gallons = 30.2832944 liter
                        Грешката е в отчитането, не 7-8 галона на 100, а обикновенно е колко километра се изминават с галон. Само че пак не са такива цифрите.
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Разход - по марки/модели

                          Готово, виждам звездички посред бял ден, но пък съм щастлив като прасе в кочина .

                          Документа е публикуван тук.

                          Права за промяна на документа предлагам да минават през модератор. На този етап ще пусна ЛС на г-н Петров и при получаване на заявка ще добавям хора в групата, която може да редактира.

                          Какво има да се дооправи (поне нещата, които аз видях):

                          1) Доста постни описания на автомобили - без обем, година и др. Някои от тях намерих в темата "Представяне на наш'те джипки! ". Ако намеря време бих могъл да се заровя по форума и да опитам да ги открия по другите теми, но по-лесно би било всеки да си публикува тези данни заедно с разхода.
                          2) Липса на описание на типа гориво - където можах проверих и добавих, но останаха няколко, за които нямам идея

                          На последния ред съм записал последно въведените данни от темата източник, за да е по-лесно обновяването на данните. Освен това съм взел данните, които се публикуваха и в тази тема.

                          Моля бъдете снизходителни за евентуални грешки при въвеждането. Старах се да ги избягвам, но ...

                          Ето и самия документ:
                          Прикачени файлове

                          Коментар


                          • #28
                            До: Разход - по марки/модели, от ... до ...

                            Супер си!
                            Найстина доста работа, но пък ще е много полезна.

                            ... а неща за добавяне и доизкусуряване винаги ще има.

                            P.S. Леле, какви числа има някъде
                            ... to be continued

                            Коментар


                            • #29
                              До: Разход - по марки/модели

                              едно голямо браво и от мен, заслужи си "служебна благодарност"
                              Bertone freeclimber 1.8 115hp

                              Коментар


                              • #30
                                До: Разход - по марки/модели

                                Пздравления, за положения труд, и за идеята. Крайния резултат е много полезен за всички ни.
                                О899 2б2 1З2

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X