Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разход - по марки/модели обобщение от nikidd - дискусия

    Колеги по предложение на колегата alex_markov изваждам данните от тема Колко ви харчи вашия 4х4?

    Моля коментарите да останат в другата тема. Все още не съм извадил всички данни и ще допълвам/коригирам в следващите дни.

    Приемам предложения за вида, в който да се поднесе информацията на ЛС.

    Ако модераторите преценят - да трият.

  • #2
    До: Разход - по марки/модели

    Модераторите ще са много щастливи сигурен съм. Ще помагаме ако трябва. Като стане готова темата ще я заключим с възможност за допълване... И ще изтрия излишните мнения включително и това.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Разход - по марки/модели

      На http://docs.google.com има възможност да се прави ел. таблица и да се публикува лесно като директен линк, може и да се редактира от много хора - както както определи автора... вижте дали не е по-удачен вариант за често обновяема информация.
      Subaru Legacy Outback '98 2.5 AT

      Коментар


      • #4
        До: Разход - по марки/модели

        Здравейте,

        Ники, браво за усилието и инициативата!

        По-удобно е наистина в електронна таблица.

        Така лесно добавяме "още едно мнение" което само променя леко статистиката, дотук изглежда, че има Ферози които харчат 8 и 10 и повече извънградско, ама това е според джипа, карача, горивото а и има и извънградско и извънградско, аз дадох данни замерени за над 550 КМ при зареждане до горе няколко пъти, мисля трябва да се стандартизира засичането, за да не стане случката с колегата с ТЛК 120 при каране с 190 КМ/ч разход около 10 литра )) и Патфайндъра със скрийншота пак с подобен "утопичен моментен разход"...

        Моите 2 стинки

        Поздрави,
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • #5
          До: Разход - по марки/модели

          Абсолютно съм съгласен. ОСвен това мога да допълня че е важно да се описват и конкретните модификации. Специално за Вранглер 4.0 са взети данните на Савата, но неговия е TJ и с доста големи гуми, докато моя е YJ с малки колелета и разликата в разхода е сериозна.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            До: Разход - по марки/модели

            Такъв Шевролет Блейзър с такъв разход НЯМА! Освен ако го дърпа друг Шевролет

            Коментар


            • #7
              До: Разход - по марки/модели

              Хора, човекът е така добър да сумира данните публикувани от всички нас, той не е отговорен за достоверността им всеки който си ги чете да има "ЕДНО на УМ"!!!
              Но найстина табличният вид е много по удобен, ще трябва да се помисли по въпроса, Браво Ники за труда!!!

              Коментар


              • #8
                До: Разход - по марки/модели

                Алекс, всичко е вярно, но има много ъпдейти за почти всеки модел, ще трябва да се вземат впредвид и те. За Форд наример няма нищо, а за моя и аз и новия собственик сме пускали инфо.
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  До: Разход - по марки/модели

                  Модел:Colorado Z-71 3.5 (220 hp), I-5,4 door, Automatic, 2004
                  Тип гориво: бензин
                  Разход [л/100 км]:
                  извънградско: 9.7
                  градско: 11.7
                  комбиниран: -
                  оффроуд: -
                  състезания: -
                  По данни на: sharrko

                  още малко и ще повярвам на този разход с такъв двигател, всичките ми леки коли са харчели повече, само фиата 850 харчеше по-малко
                  Bertone freeclimber 1.8 115hp

                  Коментар


                  • #10
                    До: Разход - по марки/модели

                    Благодаря на всички за мненията.

                    1) До момента съм едва на 7-ма страница от 19, затова липсват доста данни и корекции
                    2) Ще прегледам docs.google.com и ако става ще пусна на ЛС на г-н Петров парола, защото освен да се направи еднократно ще трябва и да се поддържа. Идеята е той да я раздава на когото прецени
                    3) Знам, че има доста нюанси (гуми, стил на каране и др.), но не знам как да ги избегна (от тук и идеята да пиша кой е публикувал такъв разход). Единственото, което се сещам, е че при повече данни за един и същи модел могат да се вземат средните показания (отрязват се пиковете).

                    Мерси за благите думи, предложения продължавам да приемам на драго сърце.

                    Коментар


                    • #11
                      Хубава идея

                      Първоначално публикуван от nikidd
                      Мерси за благите думи, предложения продължавам да приемам на драго сърце.
                      Браво и от мен.
                      Наистина трябва да се отчете загубеното от теб време за систематизиране на информацията, както и спестеното от всички нас, които ще четат наготово.

                      Разбира се може и по друг начин да се представят данните, но наистина в подобни неща е по-добре човек да започне да прави нещо, дори с риск да не е перфектно и да се предложи за дискусия.

                      Според мен таблицата е по нагледна за представяне на такъв тип информация с повтарящи се технически характеристики за всеки модел.
                      ... to be continued

                      Коментар


                      • #12
                        До: Разход - по марки/модели

                        Сори за този пост, опитвах да форматирам данни.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Разход - по марки/модели

                          Пиветсвам начинанието.Малко данни и от мен,понеже не видях такива за гранд 3,1 td:

                          Модел: Grand Cherokee 3.1 TD
                          Тип гориво: дизел
                          Разход [л/100 км]:
                          извънградско: 11.0 – 12.5
                          градско: 13.8 -14.5
                          комбиниран: -
                          оффроуд: -
                          състезания: -
                          По данни на: GRAND

                          Коментар


                          • #14
                            До: Разход - по марки/модели

                            Първо поздравления за доброто попадение!
                            И едно допълнение-за състезателен -скоростен -тип рали ,двигателят който съм сложил на ГАЗ 69 от МВ 207 -ОМ 616 не става,много бавен е!Затова нека да се отбележи - неподходящ.За траял смятам ,че е много добър.
                            Густо майна , пътят свърши !!!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Разход - по марки/модели

                              Мда, стигнах до 10-та страница и ще продължа след уикенда .

                              За сметка на това съм го направил в Excel-ска таблица, т.к. после мога програмно да си го направя на квото ми кефне.

                              Качвам готовото дотук, за да има върху какво да се мисли за подобрения.

                              На този етап не знам само как да го направя да изглежда добре във форума, но докато довърша всички страници се надявам да ми се изясни.

                              Лека нощ
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X