Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Старт Спрей?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Старт Спрей?

    Понеже имам наблюдения върху въпросните спрейове, бих ти препоръчал "HEET" на Gold Eagle. Има го в "Метро"Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SA 16-12.jpg
Прегледи:1
Размер:14.2 КБ
ID:5350769
    GRAND CHEROKEE 4.7
    Добромир Добрев
    O898633718

    Коментар


    • #17
      От: Старт Спрей?

      Пли атмосферните дизели с предкамерно запалване ефекта е по скоро обратен . Тази зима се опитахме да запалим така една баничарка Ситроен Берлинго с изгоряли подгряващи свещи и нищо не стана . Като пръснеш спрея в смукателния колектор той отива във всички цилиндри а не само в този който е на ход за запалване и понеже компресията е голяма се опитва да запали поне в два цилиндъра и се получава засрещане . На времето на тежките дизели съм виждал система с етър за запалване но тя си дозира точно етъра къде кога и колко да отиде . Виждал съм я на едни 35 тонни багери Шкода .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #18
        От: Старт Спрей?

        Преди години/срам ме даги кажа/ имах едно мерцедесче 507-бордово и то имаше фабрична стойка в дясно от седалката на водача, където седеше въпросният спрей и едно шлаухче от него отиваше в смукателните колектори, след фиптъра...но това са стари двигатели без турбо. Доколкото разбирам автомобила ти е от новото покление двигатели и според мен/лично мнение/ по добре е де си провериш подгревните свещи и дарегулираш запалването, защото както казаха колегите по-горе от етера може да станат по-големи пакости на двигателя.

        Коментар


        • #19
          От: Старт Спрей?

          Абе това е сравнително нова кола бе какъв спрей. Иначе паленето става с почти всичко което гори и е под налягане. Аз лично съм палил колите с дезодоранти, спрейове за ръжда,газ за пълнене на запалки и др. Ма това не е желателно защото мотора бие контри и може да стане някой фал.

          Коментар


          • #20
            От: Старт Спрей?

            Първоначално публикуван от dorian Преглед на мнение
            Абе това е сравнително нова кола бе какъв спрей. Иначе паленето става с почти всичко което гори и е под налягане. Аз лично съм палил колите с дезодоранти, спрейове за ръжда,газ за пълнене на запалки и др. Ма това не е желателно защото мотора бие контри и може да стане някой фал.
            Тя колата може да е нова,ама като има проблемна дюза,без спрей не става.
            Grand Cherokee 2.7crd Limited

            Коментар


            • #21
              От: Старт Спрей?

              И аз да кажа нещо по темата.
              Преди 14-15г имах две Мадарки за зърно.
              Пустите Каракуди не палеха ама изобщо зимата. Палехме ги с етера. Пръсках в тръбата за въздуха докато единия върти на стартер. След известно време без етер не палеше. Отваряме двигател и гледаме поражения по буталата. Винаги има. Подменя се заминалото бутало о на здравите сегментите. Гледат се и лагерите на вала. На някой мотовилки лагерите бяха леш.
              Та като извод, всеки път след като започне да не пали Мадарката и я подкараме с етера се прави отваряне на двигателя. От няколко пъти може и да не се повреди, но при системно палене с етер заминава мотора.
              Също и количеството е много важно да не е много, иначе пукат се буталата. Аз съм виждал от етера буталото на какво прилича. Дори сме вадили бутало без сегментите с начупени разделителни канали между тях.
              На дизеляците се пръска камерата която е в буталото. Абе който си жалее колата не би ползвал етера и всички "манджи" който се пръскат.

              Коментар


              • #22
                От: Старт Спрей?

                Ако пръскаш по малко няма нищо страшно.Аз години наред си паля (Перкинса)зимно време със спрея но пръскам във въздушния филтър само веднъж Тсъъът и въртя.Но ако прекалиш е много опасно за мотора.Скоро едно приятелче си унищожи двигателя на камион форд.Дал на един циганин спрея и му казал да пръсне във филтъра а той въртял на стартер и оня пръскал пръскал докато изтропа двигателя.

                Спрея помага да не мъчиш акумулатора и стартера но пръскаш съвсем малко и само веднъж.
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #23
                  От: Старт Спрей?

                  Карах преди време Гранада дизел 2,1,спрея вършеше перфектна работа при много ниски температури,само свалях капака на филтъра.Пистолет за топъл въздух от тия майсторските също върши добра работа.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Старт Спрей?

                    Пли атмосферните дизели с предкамерно запалване ефекта е по скоро обратен . Тази зима се опитахме да запалим така една баничарка Ситроен Берлинго с изгоряли подгряващи свещи и нищо не стана . Като пръснеш спрея в смукателния колектор той отива във всички цилиндри а не само в този който е на ход за запалване и понеже компресията е голяма се опитва да запали поне в два цилиндъра и се получава засрещане . На времето на тежките дизели съм виждал система с етър за запалване но тя си дозира точно етъра къде кога и колко да отиде . Виждал съм я на едни 35 тонни багери Шкода .
                    )))))))))))) това развеселява сутрин
                    Пръскали сте много, и сте давали много газ също.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Старт Спрей?

                      При дизелите колкото и газ да даваш тя не влияе на влизащото през смукателния колектор .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #26
                        От: Старт Спрей?

                        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                        При дизелите колкото и газ да даваш тя не влияе на влизащото през смукателния колектор .
                        Дали????
                        Uaz 469 2.4 D MB
                        KTM 600 ROTAX
                        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                        Коментар


                        • #27
                          От: Старт Спрей?

                          Поне при по старото поколение дизелови двигатели газта командва само помпата . Влияе до толкова че при повишаване на оборотите се увеличава количеството засмукан въздух . Тази зависимост при начален старт няма практически никакво значение .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #28
                            От: Старт Спрей?

                            Колега има от старите дизели който са с клапа на въздушния колектор която се оправлява точно от педала на газта едновременно с ГНП-то!
                            И там има голямо значение колко газ се дава
                            Uaz 469 2.4 D MB
                            KTM 600 ROTAX
                            Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                            Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                            Коментар


                            • #29
                              От: Старт Спрей?

                              Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
                              Колега има от старите дизели който са с клапа на въздушния колектор която се оправлява точно от педала на газта едновременно с ГНП-то!
                              И там има голямо значение колко газ се дава
                              Възможно е но аз такъв не съм виждал . А съм видял разглобени много двигатели .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Старт Спрей?

                                Ето какво намерих в интернет,само: http://vbox7.com/play:93ea9627&al=2&vid=1352933 мъчат го със спрея,ама неще ето и втора част,вече запали,как как http://vbox7.com/play:737d9336&al=2&vid=1352902 и как пръскат след като е запалил,но това не е много препоръчително,защото като се предозира и къса колянов вал : http://www.vbox7.com/play:737d9336&start=36
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X