Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Старт Спрей?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Старт Спрей?

    здравейте,

    можете ли да ми обесните как се ползва този Старт Спрей. Къде се пръска с него и ако знаете да ми препоръчате дадена марка? За джип Санта Фе 2.0 дизел `01

  • #2
    От: Старт Спрей?

    Пръкска се в смукателния колектор,колкото по-близо до главата,толкова по-добре.На тези които съм виждал пише да се впръска за2,3 секунди и веднага да се стартира ДВГ,не трябва да се подгрява преди това.
    Повечето съдържат етер,май и едвали има голямо значение марката.
    Успех.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #3
      От: Старт Спрей?

      Навремето имах едно камионче Авия 4х4 и зимно време виждаше голям зор докато се възпламени. Единствено с такъв "старт пилот" го палех и при -20 градуса дори. Колегата по-горе ти е казал важното иначе.

      Коментар


      • #4
        От: Старт Спрей?

        Има ли вероятност да навреди на двигателя. говоря от 2-3 пъти ползване?

        Коментар


        • #5
          От: Старт Спрей?

          Първоначално публикуван от overthetop Преглед на мнение
          здравейте,

          можете ли да ми обесните как се ползва този Старт Спрей. Къде се пръска с него и ако знаете да ми препоръчате дадена марка? За джип Санта Фе 2.0 дизел `01
          Здравей!Ако си от София,звънни един тел.0888413173,имам спрей,ще ти покажа как се ползва
          Grand Cherokee 2.7crd Limited

          Коментар


          • #6
            От: Старт Спрей?

            Здравейте. Относно опасността от повреда.. Има я. Виждал съм какви детонации стават при палене с такъв спрей. Виждал съм и последствията (леко елипсовидни горни лагери на мотовилката). Така че по-добре си оправи запалването. Поздрави.
            Последно редактирано от Dany_iv; 24-02-12, 14:42.
            WJ 4.7 Limited
            0889 70 70 42

            Коментар


            • #7
              От: Старт Спрей?

              Да, има опасност за двигателя. Този спрей е да запалиш и да идеш до сервиза за да ти оправят колата.

              Обаче:

              Преди години, бяхме в 12 клас, току що взели книжки (около 2000г). Един приятел караше на баща му Голф-а 1,6Д. Една зима реши че няма да пали на студено. Цяла зима се палеше с етер. На пролетта се стопли, но пак не щеше да пали като хората. Отиде на сервиз - и четерите подгревни свещи изгорели. Смениха ги и стана чакмак. Колата е жива и до днес без ремонт на мотора и до преди да го продадат палеше идеално и зимата.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Старт Спрей?

                Първоначално публикуван от overthetop Преглед на мнение
                Има ли вероятност да навреди на двигателя. говоря от 2-3 пъти ползване?
                Опасност винаги има. Аз палех цяла зима , но все пак понякога се получават нежелани детонации. То и затова самия спрей е за ползване само в краен случай, а не за редовно палене. Въпреки това мисля, че само от 2-3 пъти няма опасност да повредиш нещо.

                Коментар


                • #9
                  От: Старт Спрей?

                  По голяма доза къса колянов вал.
                  Mitsubishi Padjero 2, 2.5
                  тел 0898-31-о8-41

                  Коментар


                  • #10
                    От: Старт Спрей?

                    За прав дизел няма проблеми ! А другите пукат бренери .
                    Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Старт Спрей?

                      може ли да ми обесните къде се намира на санта фе-то този смукателния колектор, трябва ли да се маха кората на двигателя?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Старт Спрей?

                        Първоначално публикуван от CJ_ Преглед на мнение
                        За прав дизел няма проблеми ! А другите пукат бренери .

                        Абсолютно точно ! За правия дизел проблеми няма . На кривия дизел и бренерите му пречат .
                        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Старт Спрей?

                          Първоначално публикуван от overthetop Преглед на мнение
                          може ли да ми обесните къде се намира на санта фе-то този смукателния колектор, трябва ли да се маха кората на двигателя?
                          Техниката е следната-отваряш кутията на в.филтър,пръскаш две сек.като предварително си подгрял свещите и въртиш ключа,без да подгряваш отново.Тази зима ми се наложи 4-5 пъти да паля така,не знам дали има връзка(ще помоля колегите , които четат тази тема за мнение)но скоро смених преден семеринг на колянов вал
                          Grand Cherokee 2.7crd Limited

                          Коментар


                          • #14
                            От: Старт Спрей?

                            Само да кажа, че различните спрейове пускат с различна сила, но не повече от 2 сек. Имам Пежо 106 1.5 дизел и при -20 го ползвах, да не въртя допълнително. Няма никакви проблеми. Предварително съм подгрял свещите, два пъти и тогава пръскам във въздушния колектор. Вече позвам 4-ти спрей и той пуска бая яко и при него не повече от секунда. Със спрея пестиш ток и то определено при много ниски температури, но всичко си зависи и от нафтата, а това е друга тема.
                            Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Старт Спрей?

                              Аз ЛТЗ-то когато има нужда в големия студ го паля с такъв спрей,но внимавай по-голямата доза може и да се скъса колянов вал или да "изкара" бутало Аз го използвам като докато паля,някой ми пръска във филтъра за да поеме по-добре спрея Пръскането-пръсни само докато се чуе кратко-тссссс
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X