Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
    Само на мен ли темата ми стана тотално безинтересна след последните словесни излияния на Бенца и Кашкавала?!?!
    Защо не си направите отделна тема електроника вс. механика?

    Рано или кьсно ще я сцепят темата еле ако не обясним,че ZF трансмисия примерно и при вас и при нас ги правят едни и сьщи главанаци с едни и сьщи идеи и сензорчета.Отделно ако сметнем кое колко струва,какви изпитания минава и какви сертификати трябва да има след покриване на дадени спецификации............е тук не вади и половин резервоар бензин нова трансмисия и то без да я изключвам та да я пазела електрониката от самия мен.

    Ш'звиняваш, поне е жива темата.
    Последно редактирано от BENZBOSS; 09-08-17, 21:55.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
      Само на мен ли темата ми стана тотално безинтересна след последните словесни излияния на Бенца и Кашкавала?!?! ...
      Не разбрах дали да изключвам от скорост по време на движение АСК, но от последните мнения се чудя кой и с какъв акъл сложи въобще АСК вместо старита изпитана механика (без синхронизатори дори), стартер на двигателя дето заклинва гори (даже и дупката за манивелата махнаха гадовете), моторче на чистачките, ел. стъкла (толкова по-сигурно и безотказно си е с ръчката) и още куп неща дето само се развалят и пречат?
      И защо се бъркат аварии в морето и въздуха с аварии по пътищата на замята? Не че съвременните самолети не бъкат от електроика, ама си летят.

      И за да не съм OFF по темата, за мен кутията за това е автоматична, за да си работи сама т.е. на D.
      Така е замислена, така е конструирана, така е изработена, за това се предпочита (от някои като мен) и като всичко измислено и направено от човека се износва, дефектира, чупи, изхвърля.

      То докато се обърнем и станало 21-ви век ...

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
        Ъпдейт ако искаш - сензорче идва сьс самолета утре сутринта и се НАДЯВАТ / на пияна такова / утре да може да се кара.........
        Напълно е възможно Босе - знаеш кривата на отказите при нова машинка са доста нагоре...
        Със същата вероятност биха могли да прещипят някоя семеринга при сглобяване, и освен да се налагаше док (пък може колонките да се вадят и на вода - при нас бе така, ама разхвърляш половината кораб) можеше да отразиш и маслен разлив...
        Радвай се ако са направили правилна диагностика - сменят сензорче и хващаш кривата линия

        На времето също бях доста голям противник на АСК, но времената се промениха, технологията се усъвършенства...
        И в момента усещам, че съвременния ZF превключва тогава, когато бих превключвал и аз когато не ме мързи
        Да, софтуера се различава при различните потребители - както писах при БМВ Х3 същият ZF си изключва по инерция и на горните предавки, докато при мен съм го усещал да изключва само на 3-4-5 предавки...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
          ... Не че съвременните самолети не бъкат от електроика, ама си летят. ...
          Не че при самолетите на час полет не се падат по някой и друг час поддръжка ...

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          ... И в момента усещам, че съвременния ZF превключва тогава, когато бих превключвал и аз когато не ме мързи ...
          Дори и при по-стари автоматици няма проблем да сменяш предавки с десния крак.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
            ....
            Дори и при по-стари автоматици няма проблем да сменяш предавки с десния крак.
            Ама новите не искат дори да си местиш десния си крак
            Наистина са се 'научили' да работят доста добре... Явно затова разхода на автоматиците се доближи плътно (ако не и да превъзхожда) разхода на механиката...
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              То, механики от някакъв вид се правят от едно 60 000 години. Електроника от има-няма 100г, а електронни компютри - грубо от 50г

              Нормално е на първото да му разбираме малко повече. Ако и там да има смешни изпълнения, дето като ти трябва да работи хич не ти е до смях.

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Не че при самолетите на час полет не се падат по някой и друг час поддръжка ...
                Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                И защо се бъркат аварии в морето и въздуха с аварии по пътищата на замята? ...
                Както автомобилите, така и самолетите носят пари/удоволствие когато са на пътя или в небето.

                За да са там а не в сервиза/хангара се нуждаят от редовна и качествена поддръжка иначе отиваме към аварии - ремонти, които също са с различни последствия на замята и във въздуха от където и съотношението (времево и ценово) между експлоатацията и поддръжката е различно.

                Лично аз предпочитам поддръжка вместо ремонт.

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Пьк аз го искам да вьрви ма на,вьрви простото и изпитано нещо,а това го чакаме..........в петьк,че сензорчето им се запиляло някьде.И прави разлика между електрически стькла и скоростна кутия - едното и да не работи не е голяма беда / Мерцедеси карам,знам как е /,тая е с електрически ма не ги мисля,другото като не работи не е само да ти духа на врата ми си се изпотил целия даже в Аляска.

                  И не изключвай от скорост автомата,не е правен за това и смисьл няма.
                  Последно редактирано от BENZBOSS; 10-08-17, 16:48.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    И не изключвай от скорост автомата,не е правен за това и смисьл няма.
                    Върти го, суче го - пак крайни изказвания
                    Ако автоматикът не ти блокира изключването - карай с мисъл и при нужда - го изключвай от скорост... Правен е да работи и в този режим - затова и на селектора има и този режим....
                    Последните дни планирам предимно 'велосипедиране', ама като се кача пак на колата - май най накрая трябва да направя няколко клипчета с 'автоматично изключване от скорост', и с ръчно инициирано такова...
                    При автоматичното изключване автомобилът се държи точно като Вартбург/трабант с фрайлауф... Който е карал такъв автомобил - знае за какво говоря...
                    Затова при ръчно изключване и включване - всичкото става абсолютно неусетно... Явно електрониката първо подава нужната газ, изравнява обороти, избира най-подходящата предавка (обикновено - 7-ма), включва я, усещаш отпускането на газта, след което превключва например на 8-ма предавка...
                    Да, 'неусетността' няма как да бъде предадена с клипче... Това е преимуществото на електрониката... Някъде бях чел за бързото превключване на кутиите на Ф1...
                    Просто сложили няколко датчика за положение на валовете, и мехатрониката презацепва зъбчатките в удобен момент, когато са 'зъб срещу долина', без да се ползва съединители и т.н....

                    П.С. А на Босе-то пожелавам да дойде бързо сензорчето и да не са се обръкали много... Щото веднъж чаках в БГ едно сензорче от Германия, ама известен куриер бе пренасочил пратката по погрешка някъде към Южна Америка... Та докато дойде - ни се разказа играта (направо го препратихме към арабите, щото натам пътуваше кораба)
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Добре - автоматика ти е правен да се изключва.........ма друг пьт

                      И тия ги чакам точно още 3 дни ако и това да им е много,после ТЕ чакат да ги огрее.Чакал сьм 8 месеца автомат ляв за стьклото на Азимут 62........след 8 месеца пратиха десния..........и това по вьпроса за електрическите стькла на нещо което не му трябват точно такива.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                        Добре - автоматика ти е правен да се изключва.........ма друг пьт....
                        Не можах да разбера - не вярваш, че съвременният автоматик изключва самостоятелно ли? Засега се надявам да повярваш на думите ми (и на думите на колеги, експлоатиращи такива автоматици)...
                        Или смяташ, че автоматикът не е правен да изключва, ама с цел да се потроши по-бързо са му вменили да се изключва?!

                        За чакането - нЕма се пУашиш Поръчвах на Rothe Erde (TyssenKrupp) два лагера (големите, върху които лежи цялата въртяща се винто-рулева колонка).... Поръчката май бе 5 месеца... Дока на кораба - планиран... Запас от време - също планиран...
                        Предплащане 100%, защото лагерите са уникални (доста десетки хиляди Евро всеки)...
                        Срока за доставка изтече. ГоУемите казаха 'даааа, лагерите са произведени, ама сме объркАли отворите с резби по вътрешния ринг (това, на което ляга механиката), та затова трябва да го произведем отново, ама ще стане бързо - само месец - два (реално - 45 дни)
                        Последно редактирано от slowtraveler; 10-08-17, 20:22.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                          Не можах да разбера - не вярваш, че съвременният автоматик изключва самостоятелно ли? Засега се надявам да повярваш на думите ми (и на думите на колеги, експлоатиращи такива автоматици)...
                          Или смяташ, че автоматикът не е правен да изключва, ама с цел да се потроши по-бързо са му вменили да се изключва?!
                          Едното няма общо с другото,изключва си сам и не му се налага и не е правен ти да го изключваш сьвременния автомат,несьвременния пак така - и да не го изключваш дьржи повече от тенекиите на колата та и там смисьла е никакьв.

                          И това,че карам 20 годишни коли не значи,че не сьм ТОРМОЗИЛ Крайслер 300 да речем или Баварец 4ка или Чарджьр или там каквото се сетиш от тоя ред,коли на по 2 резервоара километри.Ми смисьла е никакьв и автоматиците не са предвидени да ги изключваш ти.


                          мммм да
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                            Едното няма общо с другото,изключва си сам и не му се налага и не е правен ти да го изключваш сьвременния автомат,несьвременния пак така - и да не го изключваш дьржи повече от тенекиите на колата та и там смисьла е никакьв....
                            Грешката ти е в това, че не отчиташ, че за автоматика няма значение кой му е дал команда да изключи... Той изпълнява един и същ алгоритъм при команда 'изключи'...
                            Дали компютърът е сметнал, че трябва да изключи по време на движение, и е дал команда N, или ти си чукнал лоста - за него няма значение - той ще отработи по един и същ начин с един и същ резултат....
                            А щом той може да реши сам да премине към N, и да го изпълни действието напълно предвидимо, не виждам НИКАКВА техническа причина аз да не го правя...
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Грешка нямам аз - ако е правен да изключва ще си изключи САМ и не му се налага ти да го рьчкаш,но ако е направен да ми забива на дадени обороти и само да врьща без да ускорява / Нисан Алтима под наем на баирчето между ЛА и СФ в 3 сутринта и леко доза злоба / то да му таковам и на скоростите и на акьла дето има,35 минути мисли защо го карам така,а прост автомат тоя номер не ми го е правил за разлика от уж умните.

                              Теорията за пореден пьт ти казвам,че ми е ясна,моята практика обаче коренно се различава от теорията.........или да ти спомена как Мустанг забива на една скорост или 8те скорости на Крайслер 300 / това е Фият май,Мерседеския автомат много проблеми нямаше / или........или няма смисьл,още сьм тук и чакам да се окотят поредните трансмисии с електроника в тях.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Босе, тъпчеш на едно място...
                                Нали ти казвам, че автоматика може да изключи САМ... Но човекът често е по-умен (или не?), и може да използва дадено преимущество защото знае какво следва, а не както автоматиката - в голяма част от времето да обработва и 'знае' само какво е минало...
                                За другите не знам, но за Крайслера вероятно кутията му е ZF 8HP... И е в пъти по-удобна от мерцедеската... Неслучайно тази немска кутия се ползва от БМВ, Ауди/VW, Мазерати, Фиат, Бентли, Астън-Мартин, Ягуар, Ленд-Ровър, Крайслер, Додж, Джип и т.н....
                                Забива на скорост без да ускорява само ако искаш да прави така... Т.е. ако си ударил спирачка за да не ускоряваш... Като не ти харесва да задържа - защо не бутна на N - колата щеше да изключи от скорост и да си ускори по надолнището... Или да докоснеш педала на газта - щеше да ти отпусне още няколко предавки... Толкова е просто...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X