Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

    Конкретен отговор не мога да ти дам, защото не съм виждал отблизо такава кутия...
    Но обикновено е чиста механика (напоследък командвана от компютър)...
    И би задържала автомобила... НО... Неслучайно и на автоматиците има ръчна/крачна спирачка...
    При голям наклон правилното действие е : 1. Дърпаш спирачката; 2. Превключваш на P....
    Ако го направиш в обратен ред (или без т.1.) освобождаването от Р ще бъде придружено от трясък, който съвсем няма да е полезен за кутията...

    Бенц, у морето нещата са мааалко по-други... То и затова електрониката за там струва едни малко по-други пари... Ама сигурно имаш SART и EPIRB, пък нищо да са електронни... В някои случаи освен че електрониката е безпроблемна (например EPIRB не съм виждал повреден и нуждаещ се от нещо повече от препрограмиране или смяна на батериите), но е и незаменима... Факт е, че електрониката се използва нашироко в авиацията, пък там риска е по-голям отколкото на парахода...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

      Механичен Ипьрб знаеш ли да има?

      Много добре знаеш за какво говоря,не ми бягай по тъча,че ще ме накараш да ти снимам долу едно Катерпилари на 30 години през които са минали 609 000 галона нафта,генераторите на по над 20 000 часа бакшиш,включването на пневматика или с шут на ръчките забити на мотора,най-многото електроника е в раноцата ми.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

        Бенц, знам за какво говориш... Наскоро имаше тук един С-18, дето инструмента за измерване височината на инжекторите бе 240Евра, а за другите дреболии режеха глави (да не говорим, че им взехме сандъка с инструментариума за поддръжка на този двигател) Ама това не бе всичко - ъпдейтваха му софтуера по сервизна акция, мериха, струваха (трудно бе, щото тук са свикнали с двигателчетата за трактори, а не с по-морски изделия), пуснаха му функционалните тестове след ъпдейта на софтуера, и отговора бе 'абе тук дава грешки на два от инжекторите (нови), ама то двигателя си работи добре
        Добре, че това двигателче не буташе параход, а въртеше само едно компресорче

        А за механичен EPIRB - знам бе - нали на времето са ползвали бутилка Ама уведомлението ставало след бая време и не винаги на правилния адресат

        Което не пречи при определени случаи електрониката да е за предпочитане пред механичното решение... Дилемата Карбуратор / Инжекция мисля е идеалната илюстрация... Да, инжекторния 'механизъм' може да е малко по-труден за ремонт, но пък е значително по-дуракоустойчив от карбуратора...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

          Е щом стигахме до бутилката аз се предавам пък ти ми стискай палци,че има едни нови трансмисии да разходя 2000 километра
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

            Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
            Е щом стигахме до бутилката аз се предавам пък ти ми стискай палци,че има едни нови трансмисии да разходя 2000 километра
            Стискам палци (сериозно )
            Което не пречи да вземеш и бутилка (пълна) - може да се използва и по предназначение, и като EPIRB

            P.S. Като приказваме за EPIRB сега се сетих за една случка с едни юнаци - коледната елха украсили с една хубава пробляскваща светлина Май бяха изгоряли няколко хиляди $ за фалшив сигнал

            А за изключването от скорост - днес отново го ползвах неколкократно.... Все още е неусетно превключването D>N и N>D
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

              Спри да ги стискаш тия палци,левия пад блокира и върти от средата до крайно дясно и обратно,левия завой не го уважава ако да е ляв педал,46 часа на моторите и 14 минути в моите ръце,чакаме Волво механик утре никъде не тръгвам.

              А псувай вместо мен и чакай да повярвам на електроники........да им еба путката майна
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                Босе, 3 десни завоя правят един ляв. Морето е широко

                Коментар


                • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Босе, 3 десни завоя правят един ляв. Морето е широко

                  Не вдява,платил милион долара и си тьрси левия завой на лявата трансмисия пьк и не иска да го уча да я кара с един мотор само,джойстика и той не работи заради трансмисията,а и мотора не двига повече от 1500 оборота да не вземеш да се пребиеш на скорост при липса на управление........а такмо му обяснявах как да тегли една майна на тоя джойстик и да се учи да я кара само с рьчките и трьстьра ако трябва.

                  Теорията е голямо нещо обаче,утре ще трябва да гледам пак тьпо един час и да кимам на глупавите обяснения на механиците,че и собственика ще е там та театро пред него,а факта че и аз и те ги псуваме тия като сме сами отделен вьпрос.

                  Много е секси обаче,ако я оправят Венци ще снима пьк аз сктишно ще я подритвам.
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                    Последният път като имахме такъв проблем, се реши на док ... Оказа се че едната ВРК лееекинко са я подпряли в дъното една река и проблемът е механичен...
                    Интересното бе, че хидравликата я въртеше в едната посока, а в другата - заяждаше... Заподозрян бе хидроклапан - сменен с нов...
                    При мои тестове си изпълняваше времената и в двете посоки (сигурно водата в Каспийско море е била по-мазна и е смазвала )... Дефакто след тестовете всичко си вървеше ОК и нямаха повече оплаквания...
                    А 'дефекта' го видяхме на дока - следа, където ВРК е опирала в корпуса ... Но дали проблемът е бил наистина в клапанчето, или опирането в корпуса е било главното - нямаше как да разберем.... При всички случаи бе механичен...

                    Да, експлоатантите стават все по-технически неграмотни, и затова електрончиците започват да 'затягат' електрониката така, че и лаик да не може да попадне в опасна ситуация...
                    Въпроса е, че програмисти правят тези 'правила' , и в някои случаи не осмислят последствията на море при дадени ограничения....

                    П.С. при нас джойстика си работеше, но следящата система за актуалното състояние си показваше несъответствие между командата/азимута на джойстиците и реалното положение на винто-рулевата колонка
                    Последно редактирано от slowtraveler; 09-08-17, 10:44.
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                      Експлоататора не е там за да пази електрониката,а да кара нещото което като иска някой да го пази да се е родило вибратор
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                        Имах предвид, че електрониката пази механиката да не бъде потрошена от експлоататора... Щото според производителя, експлоататора става все по-тъп и технически необразован... А може и да е прав....

                        Конкретно по темата - мисля бях споделял и преди за уникалния 'ъпдейт' на скоростната кутия... Защото 'експлоататорът' можел да слезе от автомобила при работещ двигател, без да превключи кутията на Р и без да дръпне ръчната/крачната спирачка, с което създаваш изключителен риск за експлоататора, щото видиш ли, производителя не бил взел мерки, че автомобила при такива условия можел да тръгне... Да, и според мен би било добре да не се прави нищо по въпроса - той естествения подбор ще изчисти прекалено тъпите...
                        Ама производителя явно не мисли така - под натиска на американското правосъдие направи ъпдейт, при който ако 'пилота' реши да слезе от автомобила, кутията автоматично да се превключи на Р (да, сега онзи номер с тухлата на газта за да се потопи в реката автомобила с убития, ще става малко по-сложно ) ....
                        Същата тази електроника не позволява на експлоататора да се гаври с кутията, като по този начин удължава живота на механиката.... Така, че когато нещо е измислено добре - то работи добре, независимо дали е електроника, механика, или симбиоза между двете...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                          Е ок ма пиша ли ти значи сьм на брега,на брега ли сьм значи,че хуйнята / за теб електроника ма за мен точно това / е сделана с краката си и ме дьржи на брега и няма поправяне за да трьгна........па като трьгна пак ще ти пиша да стиснеш палците та ега издаяни още 4 дни,после да си я троши в тиквата милионера.


                          На мен теорията как казах ми е ясна,на практика сьм по гащи в нас и пия кафе и тоива е по-добрия от лошите варианти както знаеш.

                          И малко вьтрешно инфо - лодката е в гаранция,собственика го познавам па и вече няма какво да му обяснявам защо СЕГА е момента да се опитам да я строша легално - на него му я покрива гаранцията,а аз спя спокойно уж след теста,плаче или брокера или тия от Волво та дрьж се за ъпдейт,това ако трьгне днес ще му скьсам трьтката па нека електрониката да се пази от мен.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                            Босе, не се впрягай Убеден съм, че си срещал и некадърно конструирана механика, която също така ти е вадила душичката... Или на която не би разчитал... Ама сега си се втренчил в електрониката...
                            А за трътката на парахода - скъсай я, ама гледай да си в обхват на електрониката - все пак ако стане нещо - да знаем (пу-пу-пу)

                            Историята с тези движители ми напомни една весела случка с един луд 'братушка'...
                            Парахода - среден пристанищен буксир с движители Шотъл... Чисто нови двигатели, цялостен капитален ремонт и т.н...
                            И се разиграва следната сценка: - аз само тук ще направя едно кръгче в езерото да видя как ще реагира...
                            Пилотска даде добро, и юнака с пълни ходове (той други не ползваше - явно бе минал школата на ВМФ ) се сне и направи кръгче в района... С поредния пълен ход се засили към кея, с надеждата в последния момент да завърти ВРК и да убие инерцията... Да да, ама не - едната колонка си остана на преден ход (докато се усети да погледне индикатора на колонката) и цялата тази маса се тръшна на кея
                            Е, след това правиха и борд, ама това са подробности...
                            Отново за механиката - след десетгодишна експлоатация при поредния класов ремонт се установява, че котвите на борда не отговарят на новите изисквания?!!! Вземат нови котви, които са по-тежки, от там - нови брашпилове, вериги, фундаменти и т.н... Общо около 5 тона отгоре.
                            Слагат ги - носът потъва... Конструкторско бюро намира решението - празен обем с обем 5куб.м, и форма на 'ботуш', заварен под носа... Речено - сторено... Първи ходови изпитания... Резултатът сигурно ти е ясен - с две винторулеви колонки почти не мидела, и ОГРОМЕН широк ботуш на носа това изделие с обводи на паница не държи курса - постоянно рискае
                            Което веднага подтиква капитана да вземе командирско решение - преходите вече се правят на 'заден ход' - знаеш на буксира мостикът има добра видимост, а димоходите бяха добре изведени... Просто рулевият/капитанът се завърта на 180 градуса, хваща двете ръчки по двата борда и си кара...
                            Вследствие неколкократно при преход от Новоросийск до Варна получава от преминаващи кораби загрижени повиквания в открито море 'бедствате ли? ' Разказваше ми - ' как да им обясня, че ми е по-лесно да правя преходи на заден ход'
                            Та така Босе - некадърното решение си води опашката независимо дали е механично или електронно
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Босе, не се впрягай Убеден съм, че си срещал и некадърно конструирана механика, която също така ти е вадила душичката... Или на която не би разчитал... Ама сега си се втренчил в електрониката...
                              А за трътката на парахода - скъсай я, ама гледай да си в обхват на електрониката - все пак ако стане нещо - да знаем (пу-пу-пу)

                              20:1 в полза на електрониката обаче,да не сьм груб и да не кажа 30:1,може и 50:1 или 500:1,кой си избереш няма да сбьркаш.

                              И поправка - не били 40 и няколко ми само 39 часа.Да ти казвам ли колко нови нормални трансмисии са ми правили проблеми,колко стари такива и колко вьобще и после да спомена колко от тия било стари или нови?Ми ще ти кажа - за над 150 000 мили в морето ведньж сьм имал проблем с 30 годишна трансмисия на Каталина 30,сменена с нова за около 650 долара и то на лодка която се ползваще за тренировки или тая трансмисия се включва от новобранци по 100 пьти на час.Е текли са ми разни масла или трьби кьм трансмисии ма трансмисия не сьм губил,трансмисия от нормалните.

                              Тия до момента са 3:1 - всяка трета пада в канала,последната даже не я бях напьнал как си трябва и днес Волво механика бирата ще си я пие след 6 часа поне,до тогава стои на ниськ старт и реве пьк аз карам.

                              Задрьж така,работят по нея,аз още сьм по гащи.




                              Ъпдейт ако искаш - сензорче идва сьс самолета утре сутринта и се НАДЯВАТ / на пияна такова / утре да може да се кара..........аз имам да правя само 8 часа маневри с това,да го заредя,да го проверя и стегна за 2000 километра плаване,да мина 150 километра и да я вкарам документално в Мексико.Това за Петьк,не го ли успея след 5 дни ме натиска малко ураганче до Кабо.............заради сензорче .........което пазело това от мен разбираш ли.Ден да ме забавят ми пада следващата доставка и се излагам като кифладжия,имаме 5 дни да покрием и това ако вьопбще трьгне,а и ако трьгне да вьрви в права линия или почти.

                              Бе..........с Венци налазваме бирите на басеина и сьм ти таковал и сенсорите и чудото,по ясни причини като чуя за такивеа трансмисии им взимаме по 30-40% горница,да има кой да плаща времето прекарано в чакане на басеина.



                              Венцо ако четеш мммммм пали Коча след час и по бански те чакам с пьлно кульрче.
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 09-08-17, 20:04.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Изключване от скорост по време на движение на автомат ? Да или Не

                                Само на мен ли темата ми стана тотално безинтересна след последните словесни излияния на Бенца и Кашкавала?!?!
                                Защо не си направите отделна тема електроника вс. механика?
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X