Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как влияе температурата на двигателя върху разхода?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как влияе температурата на двигателя върху разхода?

    Здравейте,

    повода за темата е разход на бензин от 20/100 градско, по документи градското не трябва да е над 13/100. Прегледах свещите вчера - цвета им е като по учебник. Но работната температура на двигателя е около 80 градуса. Термостата трябва да отваря на 87, но според мен отваря по-рано и за това не заграява. Възможно ли е повишеният разход да е резултат от понижентата температура? Двигателя е 1.4, с еднокмеран карбуратор.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

  • #2
    Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

    ъпсурд. този разход от 20/100 за моторче 1.4 си е направо грандиозен! ти само на задна да караш по-малко ще изгори. както и да е. от това което си написал не мога да предположа каква е причината, но със сигурност не е 7-те градуса разлика. по-скоро ти е спукан резервоара.
    "..there is no substitute for cubic inches.."

    Коментар


    • #3
      Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

      Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
      Здравейте,

      повода за темата е разход на бензин от 20/100 градско, по документи градското не трябва да е над 13/100. Прегледах свещите вчера - цвета им е като по учебник. Но работната температура на двигателя е около 80 градуса. Термостата трябва да отваря на 87, но според мен отваря по-рано и за това не заграява. Възможно ли е повишеният разход да е резултат от понижентата температура? Двигателя е 1.4, с еднокмеран карбуратор.
      естествено ,че температурата влияе на разхода затова има и термостат иначе щяхме да ги караме само студени
      НО тази голяма разлика неможе да е от разликата в 7гр. виж карбуратора може да е разцентрен нещо виж смукача елктроннен ли е? връща ли се клапата като загрее абе с дведуми зада се увеличи разхода факторите са много.
      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

      Коментар


      • #4
        Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

        Смукача е на жило, регулиран е и клапата се връща напълно.

        Когато го купихме от едно пукнато маркуче гореше по литър на километър (има обратна връзка между входния колектор и карбуратора). Беше се пукнало и теглеше въздух от там, гореше като змей и не вървеше. Сега поне върви.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #5
          Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

          Просто му трябва добър реглаж.
          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

          Коментар


          • #6
            Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

            А какво влияние оказва подгряването на карбуратора? Отдолу под дросела има плочка, която се закача към малкия кръг на охладителната система. До сега беше откачено.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

              За зимата има смисъл, но лятото не трябва да оказва влияние. Свързано е с охлаждането при изпаряването на бензина особенно зимата когато смуче студен въздух може да заприлича на заскрежена топка ако няма такова охлаждане, но сега все тая.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                Нещо подобно на подграването на изпарителите при газовите уредби?
                Аз не вярвам в чудеса!
                Разчитам на тях!

                Коментар


                • #9
                  Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                  Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
                  Нещо подобно на подграването на изпарителите при газовите уредби?
                  Я-яаааа! Натюрлих! Точно същата функция изпълнява.
                  Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                    Ясно. Мисля да го закача, така и така са го предвидили.

                    Разглобих охладителната система, термостата ми изглежда съвсем добре, няма боклуци, затваря плътно. Потопен в гореща вода отваря на мах. На него пише, че работи при температура 86 градуса по Целзий. Докато карам стрелката не подминава 80. И ми се струва, че заграва бавно. Възможно ли е да му се е скапала биметалната пружина и да отваря по-рано? Незнам дали не е предвидено умишлено за да не прегрява при бавно каране в пресечен терен.
                    Аз не вярвам в чудеса!
                    Разчитам на тях!

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                      Май ще трябва да го дадеш карбуратора насам да го видим
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                        Оригинално е с копие на Solex, но се скапа - претриха се втулките на дроселната клапа и дърпаше въздух от там. Сега каркураторчето е от Рено 5, 1.3. Solex. Нямам газ. Зимата го водих на доктор, каза че му няма нищо и работи много добре. Пусна и газанализ за въглероден двуокис. Не откри нищо нередно. Майстора се казва Иван, работи до стария сервиз Дружба в к.в. Дружба до митница Европа(първия Техномаркет).

                        Картинката не много хубава, но е на-доброто което имам.
                        Прикачени файлове
                        Аз не вярвам в чудеса!
                        Разчитам на тях!

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                          Трябва да го видим, ако всичко му е наред и двигателя работи както трябва или отнякъде губи бензин, или някоя спирачка задържа и го кара да се пундзи
                          Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                            Гледах свещите миналия ден - като по учебник са. Спирачките ги ремонтирахме след Великден, всеки път от тогава когато паркирам някъде проверявал дами има загряло колело (преди задържаха и грееше яко), сега няма. Преди малко загледах вакуумният регулатор за аванса на делкото - струва ми се, че е спукан. Ако от там дърпа въздух разкатава мамата на сместта.
                            Аз не вярвам в чудеса!
                            Разчитам на тях!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Как влиае температурата на двигателя върху разхода?

                              Хубаво, ама се усеща по работат на двигателя. На празен ход отвора в стената на дифузьора е малко над дроселовата клапа и няма проблем, не влияе на празния ход, но при леко отваряне на клапата се включва и почва да работи... Но пък се усеща по неусточивата работа без натоварване и нежеланието да ускорява.
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X