Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зазимяване на джип?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зазимяване на джип?

    Кажете как да си зазимя джипа (Nissan Patrol GR Y60)
    Става въпрос за следното. Да го вкарам (джипа) в гараж без отопление т.е. темпетатурата ще е както на вън, само дето няма да го вали дъжд и сняг и няма след това да замръзва водата (от дъждът и снягът) по него.
    Искам да го вкарам в гаража средата на ноември и да го изкарам март или април (зависи от времето)
    Дали да му спусна гумите и да го сложа на трупчета, дали да му източвам някакви течности, дали да му откачам акумулатора, или е по-добре да го припалвам през две-три седмици.
    Моля дайте съвети.

  • #2
    От: Зазимяване на джип?

    За пръв път чувам някой да си зазимява джипа.... Ми зимата като не го караш, кога? Иначе процедурата си е като при кой да е автомобил. Важното е да е с антифриз и зимна течност за чистачките, а акумулатора го свали и прибери на топло. На гумите нищо няма да им стане за няколко месеца ако не спадат. Може да го припалваш 1-2 пъти месечно да развърти чорбите.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Зазимяване на джип?

      Странна тема...
      Все едно ескимос да пита как да си зазими шейната...

      То Патрола и кабрио да беше, пак щеше да ми е странна темата..

      Коментар


      • #4
        От: Зазимяване на джип?

        Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
        Кажете как да си зазимя джипа (Nissan Patrol GR Y60)
        Става въпрос за следното. Да го вкарам (джипа) в гараж без отопление т.е. темпетатурата ще е както на вън, само дето няма да го вали дъжд и сняг и няма след това да замръзва водата (от дъждът и снягът) по него.
        Искам да го вкарам в гаража средата на ноември и да го изкарам март или април (зависи от времето)
        Дали да му спусна гумите и да го сложа на трупчета, дали да му източвам някакви течности, дали да му откачам акумулатора, или е по-добре да го припалвам през две-три седмици.
        Моля дайте съвети.
        Сериозно ли го говориш това,в смисъл не се гъбаркаш за да видиш реакциите ни...щото не съм чувал някой да има Патрол и да го зазимява все едно е плажно бъги ,ама знае ли човек
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          От: Зазимяване на джип?

          Ако наистина не мислиш да го караш толкова време, това е чудесна възможност за една задълбочена профилактика. Аз не бих си вдигнал джипката на трупчета точно посред зима, по скоро (ако не се кара постоянно) ще я държа в пълна готовност - не се знае кой, къде и кога точно ще закъса.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #6
            От: Зазимяване на джип?

            Дай ми го на мен. Ще изкара най-добрата зима през живота си. Най-вече ако ще спонсорираш и нафта..... Обещавам на пролетта да ти го върна. С по голям пробег от сега, ама работещ.
            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

            Коментар


            • #7
              От: Зазимяване на джип?

              Понеже ме взехте на майтап да поясня малко.
              Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
              ....
              Джипа мисля да го ползвам за барбекю-разходки, за излети на палатка и други леки преходи на къси разстояния. Понеже няма да го карам зимата /студено е за палатки/, това лято мисля да му се порадвам какъвто е и да му подменя някоя друга счупена пластмаска или липсваща част по интериора, а есента ще го зазимя, ....
              Все пак не ми се кара зимата кола със задно (ще ме върне в годините когато карах жигулата на баща ми като ученик, и се въртях на снега за кеф, вече съм остарял за такива работи)
              Окачването е за смяна, и не ми се рискува да закъсам някъде и да премръзна докато чакам някой да ми помогне.

              Първоначално публикуван от stargazer Преглед на мнение
              Ако наистина не мислиш да го караш толкова време, това е чудесна възможност за една задълбочена профилактика.
              ....
              Мисля да е на пролет

              Моля давайте сериозни съвети, не се майтапете, въпреки че явно ви се вижда забавно и смешно

              Коментар


              • #8
                От: Зазимяване на джип?

                ....Изтрито.... (Грешка, не бях видял, че колегата е обяснил на зевзеците) Въпреки, че пак ми се вижда странно, но той си знае. Един ремонт на окачване се прави за ден-два, а ако много си зает или те мързи - за седмица. Кое да е 4х4 е по-добро от чисто предно или задно задвижване.
                Последно редактирано от kuzdov; 01-11-10, 22:21.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #9
                  От: Зазимяване на джип?

                  Тогава това се нарича консервиране-щом ще е на студено ако не е с антифриз източваш водата,акумулатора го сваляш и го прибираш на топло или ако имаш възможност го сложи на друга кола ,маслата не ги точи напролет ги смени ако можеш с нови,гумите е хубаво да са във въздуха защото от стоенето на едно място правят така наречения корем...това е общи линии ,само да знаеш че Патрола си е парт тайм и не е проблем зимата да върви само на задно (с хубави гуми) но във всеки момент можеш да включиш предното и ставаш проходим и то доста добре.Колкото до окачването -Патрола е здрава машина и не мисля че ще се счупи нещо така че да те остави на пътя .
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зазимяване на джип?

                    Ако го нарека "консервиране" ще почнат да се дават препоръки за вида на бурканите и капачките с винт или без.
                    Лека по-лека запчна да ми се изяснява.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зазимяване на джип?

                      Колега миеш джипа и след като изсъхне добре го пребираш в гаража,може само да го вдигнеш на трупчета да не ти тресе после от изкривени гуми.Няма какво друго да му правиш,но според мен това ти е идеалния автомобил за зимата.
                      0885719173-Красимир

                      Коментар


                      • #12
                        От: Зазимяване на джип?

                        Моя 2 пъти съм го "зазимявал" на паркинга зад блока за по 6-8 месеца и не е имало проблем с гумите ....
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Зазимяване на джип?

                          Ако са добре напомпени няма проблем но ако спадне някоя малко после тресе дори да се напомпи.
                          0885719173-Красимир

                          Коментар


                          • #14
                            От: Зазимяване на джип?

                            Първоначално публикуван от Paladin Преглед на мнение
                            ... Все пак не ми се кара зимата кола със задно ...
                            Не съм чувал да има GR само със задно ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Зазимяване на джип?

                              Аз пък да дам една тънкост от армията : както си го вдигнал на трупчета и гумите са във въздуха, ако ти се наложи да излизаш за нещо спешно примерно,не се налага да сваляш едно по едно колелата с крика.Палиш машината,включваш на втора (предния мост също), газ до ламарината да се развъртят колелата,съединител и рязко спирачка - от инерционните сили джипа пада от трупчетата и си готов за движение .

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X