Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

    Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
    С отрова не става, изхитрени са вече. Ефикасно става с катон или дъска намазана със специално лепило за плъхове, имаго по железариите - прилича малко на "Прома" но е доста по-силно. Тея намазаните картони или дъски се слагат на местата, където ходят мишките, и при преминаването си те стъпват върху тях и се залепят и няма отлепяне - колкото повече се мъчат и въртят, повече се залепват. На сутринта ги взимаш и хвърляш заедно с дъската или картона. Обаче не става за една вечер, трябва да го направиш няколко вечери подред.
    Моите изядоха 10-тина пакетчета отрова, май поизмряха. Около седмица нямаше набези, от два дни пак взеха да ядат по малко. Явно има още. Единия даже ял от отровата в капана, той хлопнал, ама гад нямаше. Няква йога ще е бил. Отровата е червена, в пакетчета като от чай, на каша, стои мазна. Много я ядат. И мисля е ефективна. Това с лепилото го пробвах, намазах фаянсова плочка от старите, 20х10 нещо, и и забодох едно пакетче отрова в средата. Еми изял гада манджата, разходил плочката из гаража и пак няма никой. Повече не съм се занимавал с лепилото. Имам колега, хванал 4-5 с лепило на едно мазане. Борбата продължава.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #47
      От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Моите изядоха 10-тина пакетчета отрова, май поизмряха. Около седмица нямаше набези, от два дни пак взеха да ядат по малко. Явно има още. Единия даже ял от отровата в капана, той хлопнал, ама гад нямаше. Няква йога ще е бил. Отровата е червена, в пакетчета като от чай, на каша, стои мазна. Много я ядат. И мисля е ефективна. Това с лепилото го пробвах, намазах фаянсова плочка от старите, 20х10 нещо, и и забодох едно пакетче отрова в средата. Еми изял гада манджата, разходил плочката из гаража и пак няма никой. Повече не съм се занимавал с лепилото. Имам колега, хванал 4-5 с лепило на едно мазане. Борбата продължава.
      Е тия твойте са некви корави копелета, а явно йоги и магьосници !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #48
        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        Е тия твойте са некви корави копелета, а явно йоги и магьосници !
        Ма аз пък съм упорит!
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #49
          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Ма аз пък съм упорит!
          Успешен спаринг !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #50
            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Моите изядоха 10-тина пакетчета отрова, май поизмряха. Около седмица нямаше набези, от два дни пак взеха да ядат по малко. Явно има още. Единия даже ял от отровата в капана, той хлопнал, ама гад нямаше. Няква йога ще е бил. Отровата е червена, в пакетчета като от чай, на каша, стои мазна. Много я ядат. И мисля е ефективна...
            Тази, червената я имам за най-ефективна от общодостъпните. Миналата зима преборих доста плъхове(таван) с нея, ама изядоха много. Тази година заложих няколко вида, включително и "отровна" отрова(гараж), но не са барнали изобщо. Пробвах ги със седем различни лакомства от хладилника-ядат само орех с черупка. Явно имат предпочитания. Капан го купих за три лева, но щраква пълен през ден.

            Коментар


            • #51
              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

              Проблема си го решихме в къщата и двора с едно китайско чудо. Имаше мишки/плъхове и всякаква гад по тавана. Вечерно време ставаше като писта.Голямо тичане. 3 котки само намаляваха броя на вредителите, но не ги прогонваха. Въпросното китайче струва около 30-50лв, но от година една гад няма в целият двор. Той вкючва къща и две големи постройки,които са складове за селскотопанска продукция т.е, идеална среда за тях.
              Само да не забравя ще го снимам.

              Коментар


              • #52
                От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                Вчера, след разходка по северозапада, преди да се прибера, влязох в джипа да си взема нещо и ме лъхна смрад на лайна. Погледнах си краката, като почнах се обвинявам, че не съм видял някое лайно преди да вляза, и съм го настъпил.
                Както и да е, излязох, като у нас си разгледах добре маратонките, та квото съм омазал да го избърша.
                Да, ама всичко беше чисто, а тая смрад не беше психосуматична.
                Днес се качвам, и нищо не мирише.
                Запалих, след малко нещо леко замириса, ама беше за малко, и си помислих, че нещо съм се филмирал.

                Повода за разходката беше спасяването на МПС-то на Куздов-син, и при колата отворих превантивно предният капак да сме готови ако ще трябва ток.

                Иии, ето какво виждам !

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15110325508410.jpg
Прегледи:1
Размер:597.7 КБ
ID:5772725

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15110325778951.jpg
Прегледи:1
Размер:639.3 КБ
ID:5772726

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15110325996922.jpg
Прегледи:1
Размер:715.1 КБ
ID:5772727

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15110326268333.jpg
Прегледи:1
Размер:651.0 КБ
ID:5772728

                А сега кажете какво е това, и какво да правя ?!

                На мен ми изглежда, че нЕкво животно ми полз(у)ва мотора и филтърната кутия за кенеф, което хич не ме кефи !
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #53
                  От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                  Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                  На мен ми изглежда, че нЕкво животно ми полз(у)ва мотора и филтърната кутия за кенеф, което хич не ме кефи !
                  Явно не е фен на мерцедес жувотното )

                  Това някой пробвал ли го е или е неприложимо при вашите условия?
                  Последно редактирано от mokanina; 18-11-17, 22:08.
                  РенеГАД
                  VW Golf V Variant 1.9 TDI
                  Honda HR-V 1.6i 4WD
                  "Of all the things I've lost I miss my mind the most."

                  Коментар


                  • #54
                    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    ...А сега кажете какво е това, и какво да правя ?! ...
                    Върху капака котки, под капака-мишки...отърване няма!
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #55
                      От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                      Първоначално публикуван от mokanina Преглед на мнение
                      Явно не е фен на мерцедес жувотното )
                      ...
                      Явно, щом сере върху емблемата.
                      ...

                      Не съм сигурен какъв точно е добитъка, та да измисля/взема контрамерки.
                      Има и некви малки котараци които се мОтат наоколо, но едва ли могат да се заврЪт там при затворен капак.
                      За втори път ми се случва, както пак писах тук, и сега ще проверя кога е било това.

                      P.S. Било е преди малко повече от месец.
                      Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 18-11-17, 22:30.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #56
                        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                        Котките имат високо хигиенно ниво. Това са мишки...и пикаят, където домуват и то доста миризливо.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                          Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                          Котките имат високо хигиенно ниво. Това са мишки...и пикаят, където домуват и то доста миризливо.
                          За котките си прав, а с мишки нямам никакъв опит.

                          Въпроса е, каква е причината да се завират там ?

                          Джипа стои на улицата, а и нищо не е ядено, а и когато са изпонасрали всичко, не беше каран/пален два-три дни.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                            Причината е топлината от двигателя, ама това не са мишки. Или голямо разстройство имат. Моите ги уморих с отрова. Няма скорошни набези.
                            Ford Maverick II 2.3 XLT
                            Ford Mondeo MK5

                            Коментар


                            • #59
                              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                              Да, ама от вторник не беше пален, а в петък вечер беше яката смрад. В събота към 14:00 като го запалих почти не миришеше, само се поразсмърдя като загря, но после поизсъхна, а това по генерацията явно изгоря.

                              Облекчавали са се на студен мотор, но защо ?
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #60
                                От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                                Са и аз се филмирах, моя не съм го палил и поглеждал от последната разходка миналия уикенд. Утре ще дигна капака да видя дали няма и при мен поражения. Иначе за вкъщи съм си взел една джиджавка дето се включва в контакта и понеже съм на последният етаж над мен има отвреме на време претичвания. Откак съм съм сложил това чудо преди месец няма и помен от тях. Обхвата му е около 150-230 кв.м. Май ще взема и едно за гаража, колата е отпред и влиза в обхвата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X