Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
    Имам същият проблем точно над насраното, и стои като разкъсано, но не мога да преценя дали е от жилото и механизма за газта, или е ядено от нЕкой дзвЕр.

    Идеалният вариант е да изолираш капака с Динамат като този който Яро продаваше наскоро, но на мен ми е скъпо към този момент, че имам други по-належащи ремонти. Но мисля да изолирам капака по-натам.
    Това на Яро го гледах, ама първо, че 1 лист няма да стигне, че 124-ката голям капак има, и второ цената не ме кефи. Пък и не се знае до кога ще я карам тая кола, за тея пари 2 пъти масло ще сменя и ще остане за кръчма.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • #32
      От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
      Те ви една рецепта за борба с плъхове по принцип. Но трябва да кажа, че не е никак природоугодническа. Да не се чете от хора със слаби нерви и под 18 г.

      Хващат се 5-6 живи плъха и се поставят в празен варел така, че да не могат да излязат. Редовно им се дава вода, но никаква храна. Така постепенно те започват да се самоизяждат.
      Когато остане един го пускате на свобода- той ще има грижа за другото....
      Това съм сигурен, че ще свърши работа. Но ако хвана поне един жив, мисля малко тормоз да му направя, да чуят околните, да не си мислят да идват. Странното е, че няма нищо, което да ги привлича като храна, а и съм на главна улица. Преди 2 години пак бях завъдил два плъха, ама си стояха на тавана на гаража, само стържеша. Напролет една сутрин направиха грешката да излезят на двора, кучето единия го оправи за 5 секунди, другия избяга. Беше се прострял пред гаража, като се прибрах от работа . Това немската овчарка е по-пъргаво животно от котка, нищо, че е 30 кила.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Тая котка е твой приятел. Плъх вече нямаш, а и да се засели котка на негово място, те са чисти твари и не ядат кабели.
        Тогава пък има вероятност да се случи като на един мой познат, който се качва,пали и се чува: кютара-патара, ремъци, котка. Сигурно е по вероятно да стане когато скоро сме карали колата и отново се качим докато е топла.
        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

        Коментар


        • #34
          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

          Преди няколко часа и Янко Желязков ме попита "Какво е това " като видя "насраното", но нямах време да го снимам.
          Утре мисля да го почистя, но мисля да го щракна преди това, защото наистина много ме озадачава как се е появило там ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

            Кучето е спало здраво снощи, че някакво котенце се е разхождало по колата. Гаража отворен, колата вън. Напръсках с Бардала. Омирисах целия двор. Ще видим ефекта. Продължавам по същата схема, заложих и капан и бонбонки.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

              Преди година забравих в "очиларката" 200 г. мезе от Кауфланд. Три дни не я палих, на четвъртия пали от раз, но автоматика не се изключва от "Р". Зор, нерви, и накрая се оказа, че дзвер е прегризал кабеляци в двигателния отсек. Как е прескачал от купето към двигателя, той си знае. После ... 260 лв. ремонт, пълна дезинфекция с някаква смрад от военна болница, че съм гнуслив и хайде отначало.
              Та по въпроса - във форума за каравани и кемпери някакъв колега произвежда и продава електронни устройства, по подобие на купешките, но били много по-ефективни. Знам ли ...
              Трудно е да си мъж на днешно време! Доста се отказаха.
              "Никой не бива да се шегува с руския президент. Особено на тема война." Бойко Борисов, 30.11.2018 г.

              Коментар


              • #37
                От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                Ефект от спрея нулев. Пак продължават да си ходят под капака. Изядоха към 10 пакетчета с отрова, чакам ги да вземат да умират. Иначе много я харесват.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • #38
                  От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                  Явно си имаш домашни любимци за които се грижиш добре !
                  ...

                  Като си измих двигателя се разсмърдя яко на лайна, което показа, че явно нещо е живяло там, но не мога да си обясня как, щото като се затвори капака няма никакво място м/у него и двигателя, а и джипа стои на улицата ?!
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                    Това мишката е гад, която минава през много тънки процепи. Отдолу през кората под двигателя спокойно може да влезе всякакъв дзвер.
                    Ford Maverick II 2.3 XLT
                    Ford Mondeo MK5

                    Коментар


                    • #40
                      От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                      Аз кабелаци още не съм загубил ама съм минус 2 задни колана и една прегризана туба за нафта. Много гладна таз гадина мръсна. На всякъде съм сложил отрова за плъхове, вече два дена я вардя, ама все още не хапвала от отровата да му се невиди.
                      Nissan Terrano II 2.7tdi SWB
                      Suzuki Jimny JLX Special

                      Коментар


                      • #41
                        От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                        Първоначално публикуван от gogo_3g Преглед на мнение
                        Аз кабелаци още не съм загубил ама съм минус 2 задни колана и една прегризана туба за нафта. Много гладна таз гадина мръсна. На всякъде съм сложил отрова за плъхове, вече два дена я вардя, ама все още не хапвала от отровата да му се невиди.
                        Я им сложи храна на 3-4м. от колата, ама само да им мирише и да се увъртат около нея без да имат пряк достъп , снимай ги и после досаждай на общината и където се сетиш със иск за 40Кkк ... опейки. Майтап няма
                        Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                        Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                        Коментар


                        • #42
                          От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                          С отрова не става, изхитрени са вече. Ефикасно става с катон или дъска намазана със специално лепило за плъхове, имаго по железариите - прилича малко на "Прома" но е доста по-силно. Тея намазаните картони или дъски се слагат на местата, където ходят мишките, и при преминаването си те стъпват върху тях и се залепят и няма отлепяне - колкото повече се мъчат и въртят, повече се залепват. На сутринта ги взимаш и хвърляш заедно с дъската или картона. Обаче не става за една вечер, трябва да го направиш няколко вечери подред.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                            Първоначално публикуван от martiob Преглед на мнение
                            На сутринта ги взимаш и хвърляш заедно с дъската или картона.

                            Е къде ги хвърляш? Бая интересна рау'тъ.
                            Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                            Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                              Първоначално публикуван от gucko Преглед на мнение
                              Я им сложи храна на 3-4м. от колата, ама само да им мирише и да се увъртат около нея без да имат пряк достъп , снимай ги и после досаждай на общината и където се сетиш със иск за 40Кkк ... опейки. Майтап няма
                              :-) ако направя това ще събера всичката твар в квартала, защото джипа е на паркинга пред блока и ще бъде много забавно :-)


                              Nissan Terrano II 2.7tdi SWB
                              Suzuki Jimny JLX Special

                              Коментар


                              • #45
                                От: Мишки лазят по двигателя и купето!!!Да се предпазим!

                                Привет на всички,

                                Купих джипа с вече монтирана система против гризачи: https://www.youtube.com/watch?v=p7xs_TyMfEQ

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Marder.jpg
Прегледи:1
Размер:159.3 КБ
ID:5771727


                                Кондензатор и специални пластини, които освобождават заряд когато "гадината" е близо.
                                Преди години една сутрин забелязах, че пластмасовата арка на единия халоген стърчи неестествено навън. За да се случи това, някой трябва да бръкне под бронята. Явно някой е бръкнал отдолу и е открил електричеството , халогените си бяха на мястото. Така че доказано тази джаджа действа против различни "гадини".

                                Поздрави.
                                "Land Rover не губи масло, той маркира територия."

                                Искам България чиста!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X