Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Въпросните топографски карти дали са по-подробни от военните топографски карти, които могат да се ползват на PDA с Ozi Explorer?
    Тази ще бъде: http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=74704, но не питайте кога... Засега няма заместител на генщабовските карти.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • #17
      До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

      Мисля че neptun61 като посочва Дакотата и Орегоните има предвид че и те могат да работят вече със растерни карти и така донякъде отпада необходимостта да се използва Оziexplorer за PDA. Не че няма и подходящо PDA устройство което да се използва и за туризъм и офроуд и телефон но тогава вече цената му скача поне тройно че и нагоре Ето ви една супер яка машинка http://www.psionteklogix.com/us/prod...dheld/ikon.htm
      Лично аз съм с три GPS устройства- отделен etrex VustaHcx, ПДА-с вграден GPS приемник естествено със Sirf III, и отделно Холукс 236. Всяко едно от тях естествено си има предимства и недостатъци, единствения ми фаворит който засега може да комбинира функции за ползване за офроуд (вкл. туризъм) и пътна гласова навигация е Тwonav Aventura. Който има PDA устройство може да види способностите му с аналогичня софтуер Тwonav който има същите функции като на Авентурата.

      Коментар


      • #18
        До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

        Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
        Ето ви една супер яка машинка http://www.psionteklogix.com/us/prod...dheld/ikon.htm
        Хммм интересно изглеждаща джаджа , ама като гледах за какво се ползва си представям колко струва (понеже не видях цена). А отделно теглото от 450gr направо ме втрещи , то трябва да ходя на фитнес само за да нося него, за другия багаж, който обикновенно ми е на гърба и в ръцете да не говорим .

        И за да се включа в същността на темата, немога да си представя, че бих хукнал по чукарите, с някое телефонче или PDA за което съм дал над 500лв, а то няма елементарна водо или удърозащита, още на първите 500 метра ще съм му видял сметката (знам си се все пак). А какво правим като падне батерията на PDAто... щото аз за гармина му нося 3 комплекта акумолаторни АА и ги сменям, а ако пък нещо съм забравил да ги заредя (тъпо но факт, случвало се е ), поне съм спокоен, че мога да се обадя да дойдат да ме приберът ако съвсем я закъсам. Картите също не са никакъв проблем, както колегите Neptun61 и Icpart вече казаха Oregon и Dakota, а също мисля и Colorado нямат проблем с растерните карти. По-старите пък модели, като 60CSx напрмер спокойно могат да се възползват от http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/ , след като, разбира се, първо благодарят на Ведрин

        Коментар


        • #19
          До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

          Хммм интересно изглеждаща джаджа , ама като гледах за какво се ползва си представям колко струва (понеже не видях цена). А отделно теглото от 450gr направо ме втрещи , то трябва да ходя на фитнес само за да нося него, за другия багаж, който обикновенно ми е на гърба и в ръцете да не говорим .
          Да единствено бих казал че е бая обемиста машинката но иначе видях да я продават в нета за около 5000 зелени гущерчета но и тя има доста специализирани функции които надали някога би ги ползвал обикновения потребител. По евтин вариант бях гледал че предлагат Магелан казва се Magellan Mobile Mapper и е по подходящ за геодезисти, хора занимаващи се с картиране и ГИС. Това и му е основното предназначение.
          http://reviews.cnet.com/gps/magellan...-33422766.html
          http://www.magellanmm.com/

          Коментар


          • #20
            До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
            Мисля че neptun61 като посочва Дакотата и Орегоните има предвид че и те могат да работят вече със растерни карти и така донякъде отпада необходимостта да се използва Оziexplorer за PDA.
            Благодаря колега! Точно това имах предвид.
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #21
              До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

              Днес при сравняване на GPS показанията на HTC HD2 и iPhone се получи около 60 м. разлика в надморското равнище (Elevation). Възможно ли е приемниците да дават такава разлика или е въпрос на някаква настройка посред вас?

              п.п. Имаше и "истинкси" GPS (някакъв Garmin), но с него забравихме да ги сравним...
              "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
              Gabriel Garcia Mаrquez

              Коментар


              • #22
                До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                Първоначално публикуван от andreiboyanov Преглед на мнение
                Днес при сравняване на GPS показанията на HTC HD2 и iPhone се получи около 60 м. разлика в надморското равнище (Elevation). Възможно ли е приемниците да дават такава разлика или е въпрос на някаква настройка посред вас?

                п.п. Имаше и "истинкси" GPS (някакъв Garmin), но с него забравихме да ги сравним...
                До +/- 70 м. скокове във височина съм виждал на един bluetouth GPS. Garmin и той си има отклонение, но май минава през усредняване и не е толкова видимо. По принцип грешката по височина си е голяма на тия нашите цивилни GPS-и.
                п.с. "Без пари - толкоз!"
                Последно редактирано от Rabin; 04-03-10, 15:09.

                Коментар


                • #23
                  До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                  По въпроса за по-слабата издържливост на PDA устройствата в сравнение с "истинските" GPS-и вижте един интересен пост на icpart в друга тема:

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...99#post1101999
                  "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                  Gabriel Garcia Mаrquez

                  Коментар


                  • #24
                    До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                    Я да вдигна позабравената тема.

                    Не знам дали въобще се води статистика, но аз съм сигурен, че не малко хора, които преди са имали стар GPS и стара черно-бяла Нокия, ще си купят (ако вече не са го направили) и т.нар. Смартфон. Т.е. това е пътя в много от случаите.

                    Другият "път" е, ако сте силно разочаровани от смартфона, да си купите Орегон (примерно).

                    Разликите (предимствата/недостатъците) са ясни и сте ги казали. Освен това имаше такова спорче преди години пак (аз затова се включвам сега). Но накратко:

                    + PDA (смартфон) адски много предимства по отношение на софтуерните възможности и начина на използването им - на пракитка неограничени. За да не правя дълъг списък - само "ан гро" какво няма в туристическо Гарминче: всякакъв софтуер за навигация на почти вяска фирма на света, векторни карти, вкл. възможност за редактирането им на самата машинка, растерни сакнирани карти, сателитни снимки, обработка на тракове, връзка с интернет, GSM/GPRS пращане/получаване на данни.

                    + PDA (смартфон) влиза във всяко джобче. Т.е. по-малък размер от туристическите.

                    - PDA (смартфон) жалък живот на батерията в режим на навигация и светещ екран. С голяма батерия (двойна) рекордното ми време е било под 8 часа при изгасваща подсветка. С този размер РРС-то е близко по размер до Colorado-то. Има частичен начин за борба с тока (втора батерия; по-пестеливо ползване).

                    - PDA (смартфон) много ниско съотношение: здравина/цена. И това се решава с пазене, защитни калъфи и т.н., но има ситуации, в които бихте предпочели падналото във водата нещо да е Гармин, а не HTC.

                    Аз лично бих препоръчал задължително туристически гармин (и един джоб батерии) само в случай, че отивате някъде, където няма да има ток 5 дни, може да има виелици, да вали, няма GSM-покритие и т.н. Само в този случай няма никакво място за PDA с GPS.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                      От време на време ползвам Nokia N78 с инсталиран Гармин. Плюсовете са:
                      - екрана се вижда перфектно при всякакво осветление или липса на такова и какви ли не ъгли спрямо дисплея
                      - малък е и почти винаги е в мен
                      - може да работи продължително време (с зарядното в колата)
                      - позволява инсталирането на програмки за тренировки - средна скорост на отсечка и "чертане" на маршрута по който си минал...
                      - не налага носенето на второ устройство по джобовете
                      Минусите:
                      - свързва се в пъти по-бавно от повечето китайски гпс - устройства
                      - на места където пряката видимост към сателитите е намалена е почти невъзможно да върши работа
                      - управлението на навигацията става посредством бутони
                      - лошо местоположение на буксата за зарядното, което затруднява намирането на стойка за закрепване под 50 лева
                      В общи линии не е добър вариант за хора, които се нуждаят от навигатор всекидневно.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                        А някой да има идея,това дали ще бъде пуснато официално в България и евентуално цената? Имам предвид това тук : http://www.garminasus.com/en_GB/phon...m10/index.htmlНатиснете снимката за да я уголемите

Име:banner.jpg
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5205159

                        Коментар


                        • #27
                          От: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                          Първоначално публикуван от snagit Преглед на мнение
                          А някой да има идея,това дали ще бъде пуснато официално в България и евентуално цената? Имам предвид това тук : http://www.garminasus.com/en_GB/phon...m10/index.html[ATTACH=CONFIG]242496[/ATTACH]
                          За това конкретно не мога да кажа, но другият им телефон А50 (с Андроид) се продава само с договор към T-Mobile.
                          Което и беше причината за провала му и ниските продажби...

                          Ако по принцип политиката им е такава, не очаквам да продължи дълго бизнеса им с Асус.
                          А конкретно този модел е с Windows Mobile. Защо ти е такъв телефон, при условие, че има Garmin Mobile XT за кой да е WinMo телефон?
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • #28
                            От: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                            Ми защото е нещо като всичко в едно,а навигацията е вградена,а не да се инсталира допълнително. Ма така като гледам,за България едва ли ще го има скоро и то официално,а доколкото разбрах Windows Mobile май няма български превод (поне тази версия 6.5.3) Може би ще се насоча към отделен уред само за навигация,за сега още се колебая.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                              Един от безпорните минуси на смартфоните бе непоносимостта им към влага,прах,надраскване.Ето един пример на телфон с гпс с защита от тях.
                              http://www.mobilebulgaria.com/mobile.../motorola-defy
                              Изглежда обещаващо, но за сега само на хартия, да видим дали на живо ще прояви тези качества.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Специализирани GPS устройства vs. GPS SmartPhones

                                Първоначално публикуван от bobsen Преглед на мнение
                                Един от безпорните минуси на смартфоните бе непоносимостта им към влага,прах,надраскване.Ето един пример на телфон с гпс с защита от тях.
                                http://www.mobilebulgaria.com/mobile.../motorola-defy
                                Изглежда обещаващо, но за сега само на хартия, да видим дали на живо ще прояви тези качества.
                                Не е лош. Стига както казваш,това дето го пишат да е истина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X