Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

    Първоначално публикуван от dsmt Преглед на мнение
    the_sandman,по точки 1,2 и 3-всичко е както трябва/не съм чак толкова неориентиран/.
    Радвам се, че е така, но бях длъжен да попитам, на какво ли не може да се натъкне човек по форумите .
    Проблема е ясен щом картата все пак се вижда понякога значи си е там .
    Тук мисля, че проблема (само в случаи като тозие е проблем де) е във векторната карта (ОФРМ), векторните пътни карти би трябвало да садържат само пътища, а останалото пространство да е прозрачно. При ОФРМ обаче има информация и за други обекти - растителност и др. които пречат на визуализацията на растерните карти (custom maps).
    При изключени други карти мисля,че не би имало проблем .

    Коментар


    • #17
      До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

      Също от значение за визуализацията на снимка спрямо векторната карта е и параметъра "DrawOrder"
      Последно редактирано от asterix85; 17-12-09, 22:22.

      Коментар


      • #18
        До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

        Аз направих една карта на района около Старосел. Не знам дали не може и по-добре,но на мен ми свърши работа.

        Добавих в архива и по-малка карта защото на голямата GPS-а(Орегон) и размазва здраво надписите. При новият вариант са четими.
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от Валери Недялков; 25-12-09, 18:35.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • #19
          До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

          Нещо ново от Гармин за уредите от серии Орегон,Колорадо и Дакота - BirdsEye Satellite Imagery Subscription:

          http://www.gpsfix.net/garmin-announc...-subscription/
          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

          Коментар


          • #20
            До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

            Даже знам къде могат да се видят тези снимки и това е в bingmaps. Предполагам че ще е същото покритие от аерофотоснимки. Като гледам и руснаците работят по-въпроса в бъдеще да могат да се свалят със САСпланет тако че може и да стане фри Друг е въпроса че и даже да го предложат то за България надали ще има покритие.

            Коментар


            • #21
              До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

              Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
              Даже знам къде могат да се видят тези снимки и това е в bingmaps. Предполагам че ще е същото покритие от аерофотоснимки. Като гледам и руснаците работят по-въпроса в бъдеще да могат да се свалят със САСпланет тако че може и да стане фри Друг е въпроса че и даже да го предложат то за България надали ще има покритие.
              А дали има начин тези снимки да се глдат в план (отгоре) а не в перспектива, че май са с по-добра резолюция от сателитните (както си е редно де), ама аз като птичка не сикам да гледам накриво (имам впредвид в bingmaps). Питам понеже гледам снимката която са посочили Garmin ъгалът е много малък докато в сайта или е 30ина градуса (спрямо вертикала) или превключва на сателит.
              Колкото до България, това ще минат поне 10 (оптимистичен вариант ) години преди да се случи и за нас , че е бая скъпичко, ами поне са се нахилим сателита да ни снима малко по добре и да се радваме...

              ПП Хммм а някой дали може да каже в крайна сметка това сателитни сними ли са както са написали GARMIN, понеже според мен би трябвало да са самолетни (или поне въздушни), а и в bingmaps сателитните си ги пише сателитни, а тези MORE DETAILED PHOTO MAP...
              Последно редактирано от the_sandman; 29-01-10, 22:15.

              Коментар


              • #22
                До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

                Bing Maps вече се теглят със САС Планетата - версия 100120. При това с прилична скорост. Засега нямат бан, както Гугъл, но не се знае до кога.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • #23
                  До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

                  На всички им хареса възможността за правене на къстъм карти,но никой не публикува такива. Аз направих още една - пак на Тракийски култови комплекси. Понеже вече има отделна тема за готовите карти давам линк към нея:

                  http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...58#post1035658
                  Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin

                    Аз пък да покажа една къстъм карта в действиеПо-точна е от ОФРМ

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X