Обява
Свий
Няма добавени обяви.
Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Свий
X
-
До: Най-накрая!!! - Garmin Custom Maps...
За растерна карта в XT май трябва да се напише допълнително приложение в Garmin Mobile XT SDK. Обаче си мисля че такива експерименти май никой не го интересуват, защото там къде може да се подкара XT може да се подкара и OZi Explorer, SAS. Планета и т.н...
поздрави
Коментар
-
До: Най-накрая!!! - Garmin Custom Maps...
Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнениеА с GMXT ще тръгне ли някога .....Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.
Коментар
-
До: Най-накрая!!! - Garmin Custom Maps...
Уау страхотна новина, най-накрая се сетиха да направят нещо полезно от Гармин и то за без пари. Най-якото е че гледам че се поддържа и Дакотата за която официално нямаше данни че отваря jpg снимки но явно го е имало като скрити възможности. Браво Астерикс85 за страхотната новина, аз много си мислих така ако в бъдеще си вземам нов ГПС то да бъде Магелан и то именно заради растерните карти ама с това вече Гармин разбиха конкуренцията.
Едит: Брей сега като прочетох те ползват формата на гугъл ъртх с kml файлове в който се съдържа информацията за геореферирането и съответно се прави kmz файл който съдържа в себе си jpg картата и съответно kml файла. Това се прави супер лесно с Глобал Мапер даже не ви трябва Гугъл ъртх за целта.Последно редактирано от icpart; 10-10-09, 13:38.
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Ето и спецификациите на kml файла който се съдържа в kmz файла:
Here are some more technical details for those who wish to use programs other than Google Earth to make Garmin Custom maps or want to make some more advanced maps.
- Is is ok to have more than one jpeg inside the kmz file.
- doc.kml, inside the kmz file, is the only kml file that will be processed.
- Jpegs are the only type of image supported.
- kmz files are read from \Garmin\CustomMaps directory on both the unit's internal memory and on the sd card.
- Images over 1 mega pixel (1024x1024 pixels, 512x2048 pixels, etc.) will be rendered at a reduced resolution on the unit. If this is causing a problem for your map, you can split the image and use multiple jpegs inside of one kmz file. Here's an example of a map has an images that has been split into 4 jegps.
- Each jpeg should be less than 3MB.
- The max number of Custom Map jpegs you can load is 100.
- The time it take to draw the map is directly proportional to the file size of the jpegs being drawn.
- These are the xml tags that are processed by the unit:
Code:
<kml xmlns=....>
<GroundOverlay>
<Icon>
<href>files/CentralParkRunningMap.jpg</href>
<DrawOrder>0</DrawOrder>
</Icon>
<LatLonBox>
<north>40.80531332719471</north>
<south>40.7601597052842</south>
<east>-73.95274155944784</east>
<west>-73.97364085195952</west>
<rotation>-28.77996170942711</rotation>
</LatLonBox>
</GroundOverlay>
</kml>
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Ето тук има вече написана програма която да конвертира изображения в съвместим с Гармин приемниците kmz файл за зареждане на растерни карти.
http://freegeographytools.com/2009/c...-with-g-raster
Между другото във форума на Глобал Мапер се говори за бъдеща възможност за интегриране на подобна функция в програмата така че вследващо обновление на Глобал Мапер може да очакваме подобна екстра.
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Също и безплатна програмата MapTiler превръща растери в kmz!Интересното в тази програма е че поддържа GeoTIFF, MrSID, ECW, BSB и други формати. Също има поддръжка на GDAL!!!
П.П.: Междудругото някой може ли да даде повече информация за опън сорс проекта GDAL? В какво се изразява? Как работи? Моля не ме препращайте към википедия....
Източник: https://forums.garmin.com/showthread.php?t=2691Последно редактирано от asterix85; 28-10-09, 13:52.
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Астерикс85 тъй като гледам ти сам си дал връзката към сайта на GDAL а там като гледам има предостатъчно информация относно проекта както и самия сорс код на проекта. Ето и връзка към FAQ в който са обяснени повечето от зададените от теб въпроси. Освен това и вече Глобал Мапер има поддръжка за експорт на растерна карта директно към Гармин ГПС. За целта трябва да си изтеглите една от двете последни неофициално излезли ъптдейти на Глобал Мапер 11, в който даже е оправен гадния бъг с крашването на програмата след известно време при работя с нея.
http://www.globalmapper.com/global_mapper11.zip
http://www.globalmapper.com/global_mapper11_64bit.zip .
Трябва само да замените екзето в инсталационната папка на Глобал Мапер и това е. За експорт на растерна карта директно към Гармин GPS-а изберете менюто GPS и оттам Send raster maps to connected Garmin device.
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Благодаря за информацията и линковете към новата версия на Глобал Мапер, icpart! Супер яко че новият Глобал Мапер поддържа kmz! Това мисля че отваря невероятно много възможности! Обаче това което ми направи впечатление, е че в Global Mapper не може да се зададе "Draw Order" за kmz файла, както това примерно може да се направи в Гугъл Ърт. Поне аз не видях да има някъде такъв таб. Някой ако знае къде нека ме опровергае
...
Относно GDAL: Изчетох това което пише в FAQ на страницата на GDAL, но просто не мога се оправя. Как по дяволите се стартира това нещо?
...
Междудругото сега се сетих, че преди време бях постнал една програмка NMEA2KMZ, която също мисля че на някой може да му бъде полезна.
Поздрави,Последно редактирано от asterix85; 28-10-09, 20:14.
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
От прочетеното на сайта на GDAL се работи в CLI режим от конзолата и по принцип за да се ползва за дадената платформа като ОС трябва да си я компилираш програмката, от бързото разглеждане на сайта там си го пише как става пък и потърси из нета може да има готова компилирана такава версия.
А иначе наистина Глобал Маппер няма още такава екстра но все пак е още в експериментален стадий, те и от Гармин още не са разработили напълно новата екстра така че в следващите версии на Глобал Мапер ще я има тази поддръжка определено. Случайно да знаеш бета версията на Maptiler дали има такава екстра за посочване на приоритета на изчертаване на растерната карта?
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Първоначално публикуван от asterix85 Преглед на мнение...Обаче това което ми направи впечатление, е че в Global Mapper не може да се зададе "Draw Order" за kmz файла, както това примерно може да се направи в Гугъл Ърт....LR Disco II, Td5
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
С Орегон 200 съм.
Ползвах тази инструкция.
http://www.garmin.ua/articles/?id=1589
Картата ми всъщност бе срийншот откартата на Google Earth ,но нищо не се получи.
Съвет???
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
Първоначално публикуван от dsmt Преглед на мнениеС Орегон 200 съм.
...
Съвет???
1. Сигурен ли сте, че Орегона е ъпдейтван?
2. А в какъв формат е скреен шота, мисля, че чете само JPG, за BMP не съм сигурен ама TIFF със сигурност не става?
3. Сигурен ли сте, че направената карта е поставена в правилната папка "CUSTOM MAPS".
И в крайна сметка аз бих предложил да не се занимавате така да си правите карти ами да използвате за смъкване на карти първо това после и това, само за обработка на форматите. Надявам се след преглед на темите да стане ясно и само за успокоение да уточня от сега, не всичко написано там ще трябва да ссе прави, но не е лошо да се прегледа
Коментар
-
До: Garmin Custom Maps - растерни карти в Garmin
the_sandman,по точки 1,2 и 3-всичко е както трябва/не съм чак толкова неориентиран/.
Картата се появи,но интресното е,че се появява по малко странен начин.Когато стигна до мястото,отразено на Custom Maps-а/с редки изключения/не се случва нищо,т.е. не се появява.Но започна ли да променям мащаба на основната си карта/ OFRM /,понякога дори само при докосване на дисплея на GPS-a,Custom Maps-a става наличен
Между другото се оказа учудващо точна-през това населено място на OFRM картата има отрзен само един път,който се разминава леко с пътя от Custom Maps-a,но при преминаване по него,следата от движението ми съвпада напълно с пътя от рестерната карта
Коментар
Активност за темата
Свий
В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.
Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.
Коментар