Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Запис на тракове?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Значи, това, което намерих в документацията е че поже да записва до 10000 точки. Или 20 трака по максимум 500 точки.

    Обаче нали има опция да записва върху SD картата, и пише че тогава ограничението е само от свободното място на SD картата, това какво значи?

    1. Отняся се само за активния, демек тоя, дето се записва в момента?
    2. Могат да се записват повече на брой тракове?
    3. Могат да се записват тракове, по-големи от 500 точки?
    4. 2+3?
    5. 1+2+3?

    Малко е вероятно да не ми стигнат 10000 точки, ама човек все пак трябва да си познава машинката, нали?

    Ако някъде е обсъждан същия въпрос, моля дайте линк или нещо такова. Търсих, но не намерих.

    Edit: Става въпрос за 76CSx, ама то е същото. Само за уточнение.
    5
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...&postcount=119

    Коментар


    • До: Работа с Garmin 60 CSx

      Мерси.

      Тая опция, до колкото разбрах ти записва трака както в паметта, така и в SD картата, това ми се изясни. Че отпада ограничението от 10000 точки също. Тоест ако я нямаше SD картата системата си работи както всички знаем - тоест ограниченията важат, и като свърши паметта почва да трие старите данни и да пише върху тях, нали? Обаче понеже успоредно записва и върху SD картата, там това триене на стари данни го няма. Така ми записва по един трак за всеки ден на SD картата като gpx файл, мисля. За тези тракове ограничение в точките няма.

      Въпроса е за другите, класическите тракове (в другото меню), дето си ги записва и без да има SD карта (те това не знам дали работи, ама да си представим). Те си остават с ограничение от 500 точки. Остават си на брой до 20. Прав ли съм, или и тези ограничения отпадат? Щото имам няколко записани, пък ги няма на SD картата. Явно си седят вътре някъде в GPS-а, както и текущия записващ се трак, дето е до 10000 точки. Така ли е?
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • До: Работа с Garmin 60 CSx

        Да. Би трябвало да ги виждаш, когато си в страница TRACKS от менюто. В SAVED TRACKS. Но не е добра идея да използваш тази опция, защото при записването траците се компресират и съответно губиш подробностите. Това го бистрихме в тази тема, стр. 2, 28-и пост...
        Ето пример:
        16-OCT-07 - SAVE-натия ACTIVE LOG;
        ACTIVE LOG - записаното в оперативната памет;
        ACTIVE LOG-овете с номера са траците, записани на картата.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • До: Работа с Garmin 60 CSx

          ОК, мерси. Сега ми се изясни.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • До: Работа с Garmin 60 CSx

            Аз искам да попитам , тъй като имам възможност да ми пратят от щатите Garmin 60 CSx дали ще трябва да се сменя софтуера или въобще дали ще има разлика дали е от тука купен или от там ?
            [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

            Коментар


            • До: Работа с Garmin 60 CSx

              Първоначално публикуван от toni_03 Преглед на мнение
              Аз искам да попитам , тъй като имам възможност да ми пратят от щатите Garmin 60 CSx дали ще трябва да се сменя софтуера или въобще дали ще има разлика дали е от тука купен или от там ?
              Няма проблем!! Купувай! Тук си слагаш на microSD-то една карта на България и си готов...
              Аз си купих така преди около месец 60CSx и си работи - та дрънка....
              Проблем е ако си вземеш Nuvi 660 или 760, или другите нувита, защото няма как да го купиш от Щатите с европейска карта и излишно даваш след това пари за Сити навигатор (освен ако не си сложиш Метрогайда, който да направиш рутиращ)...
              Ориентировъчна цена за 60CSx от сигурен сайт в Щатите е около 330$ с безплатна доставка на територията на САЩ от 3 до 5 дни ... Под тази цена е малко съмнително.... Моят дойде и със 128MB памет (явно, че вече е трудно да се намери 64MB)
              Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

              Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

              Коментар


              • До: Работа с Garmin 60 CSx

                Супер много ти благодаря за изчерпателната информация !
                [B][U]YAMAHA TT600 E[/U][/B]

                Коментар


                • До: Работа с Garmin 60 CSx

                  Здравейте.Имам следния проблем.Правя си Off Rooad Маршрут в MapSource качвам го в ГПС-а ,но не ме рутира по-пътя,а от точко до точка по-права линия.Тук в тази тема на стр.5 е разискван подобен проблем.Пробвам в Setup-Routing-Guidance Method и трите възможни начина и все по-права линия ме води.Точките в маршрута са под възможните 50 ГПС-а и е захванал шест сателита,тоест определил е местонахождението си.Въпросът ми е какви трябва да са настройките на ГПС-а,за да ме рутира по-черни пътища?Благодаря предварително за помощта.
                  "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                  Коментар


                  • До: Работа с Garmin 60 CSx

                    Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                    Здравейте.Имам следния проблем.Правя си Off Rooad Маршрут в MapSource качвам го в ГПС-а ,но не ме рутира по-пътя,а от точко до точка по-права линия.Тук в тази тема на стр.5 е разискван подобен проблем.Пробвам в Setup-Routing-Guidance Method и трите възможни начина и все по-права линия ме води.Точките в маршрута са под възможните 50 ГПС-а и е захванал шест сателита,тоест определил е местонахождението си.Въпросът ми е какви трябва да са настройките на ГПС-а,за да ме рутира по-черни пътища?Благодаря предварително за помощта.
                    За да те води по пътища, в споменатите настройки трябва да е избрана опция "Follow road".
                    Ако първоначално ти е било селектирано "Off road" след като си променил на "Follow road" даде ли му "Recalculate"?

                    Във "Follow road options" каква ти е настройката на "Calculate Routes for"? Пробвай да я сложиш на "Emergency"
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • До: Работа с Garmin 60 CSx

                      Чавдаре ти си легенда тук благодаря ти за светкавичния отговор.
                      Не съм му дал "Recalculate" от къде трябва да му кажа "Recalculate"?
                      "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                      Коментар


                      • До: Работа с Garmin 60 CSx

                        Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                        Не съм му дал "Recalculate" от къде трябва да му кажа "Recalculate"?
                        След като един път си му дал да те навигира по даден маршрут, като натиснеш бутон "Menu" на страницата с картата имаш опции:

                        Stop navigation
                        Recalculate
                        ...

                        Пробвай, може в това да е проблемът, ако първоначалната ти настройка за рутиране е била "Off road".

                        Имай предвид, че, ако сложиш на "Emergency" настройката на "Calculate Routes for", ще е добра идея да поглеждаш откъде те рутира. Защото някой път може да искаш да караш само по асфалт, а пък ГПС-ът да те поведе по някой черен път. Или, което е по-зле, през някой пешеходен мост.
                        При подобен случай през зимата жителите на Своге имаха възможност да наблюдават как колона джипове прави тегели напред-назад, докато този, който ги води, се усети, че ГПС-ът е прекарал маршрута през въженото пешеходно мостче ...
                        Последно редактирано от Чавдар (V93); 04-11-07, 20:54.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • До: Работа с Garmin 60 CSx

                          Във "Follow road options" каква ти е настройката на "Calculate Routes for"? Пробвай да я сложиш на "Emergency"
                          __________________
                          Сложих го на "Emergency" но пак ме води по-права линия.
                          "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                          Коментар


                          • До: Работа с Garmin 60 CSx

                            Първоначално публикуван от goran Преглед на мнение
                            Във "Follow road options" каква ти е настройката на "Calculate Routes for"? Пробвай да я сложиш на "Emergency"
                            __________________
                            Сложих го на "Emergency" но пак ме води по-права линия.
                            Ако на ГПС-а е зададено да рутира с опция "Follow road" би трябвало да прави точно това, ако има път.

                            Ако искаш, запиши маршрута в един gdb файл и го прикачи тук да го погледнем.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • До: Работа с Garmin 60 CSx

                              Получи се.Сърдечни благодарности
                              "Човек е толкова голям колкото са големи мечтите му"

                              Коментар


                              • До: Работа с Garmin 60 CSx

                                От известно време забелязвам, че като пусна рутиране вече не ми изписва преди кръстовище, че ми остават еди си колко метра и не ми излиза дебелата бяла стрелка която показва посоката в която да се отклоня. Какво съм "омацал"

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X