Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Изпрати ми трака със описание че това е черен път на 5-10 метра от асфалта и ще изместя асфалта на 5-10м от черният път.

    Коментар


    • #77
      Сега пък се сблъсках със следното нещо:
      С Мапсорс-а правя маршрут например София-Панагюрище. Начертава си го той маршрута, но като го изпратя на приемника той го показва по въздуха а не по пътя който е избрал Мапсорс-а

      Коментар


      • #78
        Първоначално публикуван от Десислав
        Сега пък се сблъсках със следното нещо:
        С Мапсорс-а правя маршрут например София-Панагюрище. Начертава си го той маршрута, но като го изпратя на приемника той го показва по въздуха а не по пътя който е избрал Мапсорс-а
        А приемникът има ли връзка със спътниците? Щото ако в момента няма, то той не си е определил местоположението и няма как да ти калкулира маршрута.
        Освен това, той си рутира в зависимост от своите настройки. Така че изобщо не е задължително да те прекара по тези пътища, които е избрал Мапсорс ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #79
          Да разбирам ли, че мога да правя маршрути само от точката където се намирам до някъде си, а немога да правя например от София до В. Търново, а аз да се намирам в Пазарджик
          С приемника съм се опитвал, но никога не съм успявал . Може би нещо ми убягва

          Коментар


          • #80
            Не мисля че е това проблема . Не съм 100% сигурен , но си мисля че съм правил маршрут когато приемника не лови сателити , но ако си в София напр. а правиш маршрут Варна - Бургас той ти прави СФ-ВН-БУР , не съм успял да го настроя да не е така . А маршрут , правен на ПС и при мен го качва на гпс като линия , т.е навигация офроуд

            Коментар


            • #81
              Първоначално публикуван от Десислав
              Да разбирам ли, че мога да правя маршрути само от точката където се намирам до някъде си, а немога да правя например от София до В. Търново, а аз да се намирам в Пазарджик
              С приемника съм се опитвал, но никога не съм успявал . Може би нещо ми убягва
              Що да не можеш?!? Можеш да си направиш маршрут по предварително въведени Waypoints от Routes -> New -> <Select next point>.

              Като си го направиш, маршрутът се записва при другите и после можеш да си го използваш.

              Това, което ти писах е, че причината маршрутът да се показва по права линия, а не по пътища, може да е в това, че:

              - в момента, в който констатираш това, ГПС-ът може да не е захванал спътниците и да не е определил местоположението;
              - в ГПС-а настройката на Routing -> Guidance method може да ти е Off-road, а не Follow road. И в такъв случай ще те рутира директно от точка до точка по права линия. Независимо от това, че в Мапсорса си го гледал, че минава по пътища.

              Освен това, според наръчника, ако даден маршрут има над 50 waypoints той не може да се навигира с опцията Follow road. Т.е. излиза, че и в такъв случай в ГПС-а маршрутът ще е по-права линия от точка до точка, а не по пътищата. Изходът при това положение ще е по-големите маршрути да се разделят на части, които не надхвърлят ограничението от 50 точки.

              Първоначално публикуван от ивайло
              Не мисля че е това проблема . Не съм 100% сигурен , но си мисля че съм правил маршрут когато приемника не лови сателити , но ако си в София напр. а правиш маршрут Варна - Бургас той ти прави СФ-ВН-БУР , не съм успял да го настроя да не е така . А маршрут , правен на ПС и при мен го качва на гпс като линия , т.е навигация офроуд
              В резултат на експерименти се установи, че маршрут между 3 точки във Варна, Русе и В. Търново се показва по права линия между тях, докато не се зададе Navigate. Тогава маршрутът се показа по пътищата според настройката на ГПС-а (Follow road), но, естествено, беше добавен и маршрут от сегашното ми местоположение в София, до началната точка на маршрута във Варна. Не мисля, че може да е другояче, при положение, че за да ме навигира от Варна до В. Търново, все пак първо трябва да стигна до Варна ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #82
                Приемника получава от мапсорс само точките които си цъкнал а маршрута се изчисява пак, затова може и да е различен в зависимост от настройките ти. Ако на ГПС-а ти е настроено рутирането да е Offroad това означава че ще дърпа прави линии между точките ти.

                Коментар


                • #83
                  имам проблем
                  искам да сваля едни .gpx файлове от GPS-а на компютъра, обаче нещо не мога да се оправя. не съм го правил от лятото и е изветряло
                  през MapSource-то ли или във windows exploDer-а да търся GPS-а като removable disk. мисля, че при въран, но изключен ГПС се виждаше в My Computer като поредно устройство, ама не помня много точно

                  Коментар


                  • #84
                    Menu>Menu>setup>interface>[USB Mass Storage]

                    и ти се появява като дисково у-во в windows

                    Коментар


                    • #85
                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Menu>Menu>setup>interface>[USB Mass Storage]

                      и ти се появява като дисково у-во в windows
                      благодаря!!!! ако не бях вече женен, щях да ти предложа

                      Коментар


                      • #86
                        Има нова версия на софтуера на 60Csx - v.3.10
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #87
                          Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                          Има нова версия на софтуера на 60Csx - v.3.10
                          Благодаря, но по-добре кажи какво и е новото, с какво се различава от предишната.

                          Коментар


                          • #88
                            Първоначално публикуван от Десислав Преглед на мнение
                            Благодаря, но по-добре кажи какво и е новото, с какво се различава от предишната.

                            http://www.garmin.com/support/downlo...ls.jsp?id=1245
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #89
                              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                              Нещо бачетата от Гармин нещо са объркали. Като го дръпнете това и го разархивирате и като му цъкнете: десен бутон, properties се вижда, че файла е създаден на: 06 Август 2004 г., 09:22:04: mad:
                              Че зимах че го и инсталирах: sad:
                              Прав ли съм или нещо бъркам

                              Коментар


                              • #90
                                Интересуваме този GPS има ли възможност да се свърже към по голям дисплей и картата да се извежда на него

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X