Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Работа с Garmin 60 CSx

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Първоначално публикуван от Десислав
    (U-Turns) - разбрах че означава завой на 180 градуса, а другите работи

    Забравих да ви кажа че искам основно да ме рутира по черни пътища. Но трябва да избягва пътища по които не мога да мина с АТВ-то, например пътища с много тясни места, които са определени за мотоциклети. Тва има връзка с таблицата на Събин, ама и там нещо не ми станаха яно нещата .
    Toll Roads - Платени пътища
    Highways - магистрали
    Unpaved roads - пътища без покритие (черни пътища)
    Carpool lanes - ленти за движение на коли с повече от 1 пътник (в Щатите са си измислили хората начини да накарат хората да се комбинират да пътуват по повече души в 1 кола)

    Не мисля, че ще ти е лесно да постигнеш маршрути само по черни пътища, използвайки наличните в ГПС-а възможности за ограничаване на рутирането. Като ги гледам - аз не виждам вариант това да стане.
    Освен това:
    - кое ще се третира като "магистрала", кое като "платен път" ще зависи какво е зададено при правенето на картата.
    - В ГПС-а опция АТВ нямаш. Имаш "Кола/Мотоциклет", което изобщо не ти решава въпроса, щото не можеш да направиш разделение на превозните средства по проходимост.
    - Имай предвид, че на някои места в картата пътищата са с обозначения напр. "В-" или "А-", което изощо не означава, че по тях може да се мине само с мотор или АТВ. Повече от един път преспокойно съм си карал по пътища обозначени с "А-" с джипката, като по някои от тях без проблем минава и лека кола. Просто Събин ги е обозначил така, защото траковете са му подадени от колега, който е минал оттам с АТВ (или с ендуро).

    Лично аз бих ти препоръчал да не разчиташ само на автоматичното рутиране, а да проверяваш маршрута, включително и след като го метнеш от Мапсорс-а в ГПС-а. Така ще си спестиш изненади и излишен пробег. Софтуерът си е софтуер и понякога взиа странни решения.
    Една хартиена карта за сверка никога няма да навреди.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #47
      Да, напълно съм съгласен с теб. Но ето ти най-песния случай: в Михалково сме и отиваме към Пампорово, давам на приемника да ни "води" до там и той няколко пъти си избира асвалтов път до там, а има черен. Нали се сещаш че ако тръгна да проследявам всички черни пътчета и тяните разклонения колко време ще ми трябва с тоя малък дисплей. А и както беше в случая ако съм водач другите бая цигарки ще изпушат докато ме чакат
      Та затова си мисля че не съм настоил ГПС-а, а и Събин изрично пише в инструкцията на картата че трябва да се настрои приемника в зависимост от МПС-то и това по какви пътища ще се кара, ама нещо не можах да се оправя с табличката му . Явно трябва да ми се напише като за американец

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Десислав
        Да, напълно съм съгласен с теб. Но ето ти най-песния случай: в Михалково сме и отиваме към Пампорово, давам на приемника да ни "води" до там и той няколко пъти си избира асвалтов път до там, а има черен. Нали се сещаш че ако тръгна да проследявам всички черни пътчета и тяните разклонения колко време ще ми трябва с тоя малък дисплей. А и както беше в случая ако съм водач другите бая цигарки ще изпушат докато ме чакат
        А какво превозно средство си беше избрал в настройките за рутиране?
        След 1 проблем да ми прокара маршрут по наличен път аз съм превключил на "Emergency", а не на по-логичното "Car/Motorcycle" ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          Ами "Car/Motorcycle", нали това трябва да е
          Но не помня на "Follow Road Method" какво ми е било, сега сложих "Shorter Distance".

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от Десислав
            Ами "Car/Motorcycle", нали това трябва да е
            Но не помня на "Follow Road Method" какво ми е било, сега сложих "Shorter Distance".
            По принцип трябва да е това, НО един път се борих като прасе с тиква да прокарам един елементарен маршрут по асфалтов път и проклетото нещо така и не щя да го прекара където трябва. По предложение на Събин превключих от "Car/Motorcycle" на "Emergency" и работата заспа.

            Виж, другото също е възможно - щом си бил на "Faster time" е нормално да те рутира по асфалтовия път.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #51
              Като качвам тракове на приемника от Мапсорса един път се качват като списък в "Saved Tracks", а друг път отиват в "Track Log" i заемат част от оперативната памет. Как става номера да си отиват в "Saved Tracks" и по горе процентите да си останат нула за да имам място за нови следи

              Открих и това че следите които съм направил не ги брой за живи , давам му да ме рутира /с Мапсорса/ по тях и неще. Аз ли нещо бъркам с рутирането или просто софтуера си е такъв?

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от Десислав
                1Като качвам тракове на приемника от Мапсорса един път се качват като списък в "Saved Tracks", а друг път отиват в "Track Log" i заемат част от оперативната памет. Как става номера да си отиват в "Saved Tracks" и по горе процентите да си останат нула за да имам място за нови следи

                2Открих и това че следите които съм направил не ги брой за живи , давам му да ме рутира /с Мапсорса/ по тях и неще. Аз ли нещо бъркам с рутирането или просто софтуера си е такъв?
                1. досега си играх и открих следното:
                ако свалиш трака от ГПС-а и не му сменяш името (active log xxxxx), като го заредиш обратно в тамагочито, трака отива в опер. памет;
                ако прекръстиш трака някак си, той отива в SAVED TRACKS, обаче май има някакво ограничение за броя на точките, ама не мога да го хвана

                2. нещо не мога да те разбера

                Коментар


                • #53
                  Първоначално публикуван от Десислав
                  Открих и това че следите които съм направил не ги брой за живи , давам му да ме рутира /с Мапсорса/ по тях и неще. Аз ли нещо бъркам с рутирането или просто софтуера си е такъв?
                  Може да те рутира по пътища, а траковете не са такива.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #54
                    Тъпо е Все пак съм минал от там един път защо да не мога да мина втори път

                    Коментар


                    • #55
                      Първоначално публикуван от Десислав
                      Тъпо е Все пак съм минал от там един път защо да не мога да мина втори път
                      Що да не можеш. Като имаш трака в ГПС-а винаги можеш да му зададеш да те води към коя да е точка от него.
                      Разбира се, можеш и просто да зададеш тракът да се показва на картата и да караш по него.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от Десислав
                        Тъпо е Все пак съм минал от там един път защо да не мога да мина втори път
                        или го качи обратно в ГПС-а и в трак менюто му дай TRACBACK. аз лично не съм го пробвал, ама звучи като да е тва, което ти трябва

                        Коментар


                        • #57
                          Първоначално публикуван от denislav
                          или го качи обратно в ГПС-а и в трак менюто му дай TRACBACK. аз лично не съм го пробвал, ама звучи като да е тва, което ти трябва
                          Точно това е. Като му дадеш Trackback ще ти иска да му посочиш до коя точка и като му зададеш, почва да те води завой по завой.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #58
                            Да, прави сте, но представете си следната ситуация: карате по някакъв път тръгвате по друг който го няма на картата и пускате да правите следа, връщате се в вкъщи сваляте трака, обработвате го и след седмица ваш приятел тръгва в същата дестинация и искате да му начертаете маршрута с Мапсорс-са "Route Tool" и да му го качите на неговия ГПС. Чертаете по пътя и като стигнете и започнете по трака почва да чертае от последната точка на пътя по въздуха до следващата която сте цъкнали в/у трака.
                            Нещо сложно го обясних, дано сте ме разбрали.

                            Коментар


                            • #59
                              Първоначално публикуван от V93
                              Първоначално публикуван от Десислав
                              Открих и това че следите които съм направил не ги брой за живи , давам му да ме рутира /с Мапсорса/ по тях и неще. Аз ли нещо бъркам с рутирането или просто софтуера си е такъв?
                              Може да те рутира по пътища, а траковете не са такива.
                              анджък - трака, който си записал не е път от картата.
                              имаш два варианта:
                              1. чакаш събин да включи този трак в картата
                              2. изключваш ауто-рутинга на мапсорса (edit->preferences->routing->route style-слагаш чавката на use direct routes) и цъкаш точките от рута по-нагъсто, така че да не прави въздушни преходи и може би ще стане

                              или просто дай на хората суровия трак и да си чупят главите

                              Коментар


                              • #60
                                Първоначално публикуван от Десислав
                                Да, прави сте, но представете си следната ситуация: карате по някакъв път тръгвате по друг който го няма на картата и пускате да правите следа, връщате се в вкъщи сваляте трака, обработвате го и след седмица ваш приятел тръгва в същата дестинация и искате да му начертаете маршрута с Мапсорс-са "Route Tool" и да му го качите на неговия ГПС. Чертаете по пътя и като стигнете и започнете по трака почва да чертае от последната точка на пътя по въздуха до следващата която сте цъкнали в/у трака.
                                Нещо сложно го обясних, дано сте ме разбрали.
                                Ами значи, отиваш в настройките за Routing -> Route style и вместо Use Auto routing избираш Use Direct Routes.
                                Така софтуерът няма да се опитва да прекара маршрута по пътища.

                                Ама нещо не виждам смисъл да си играеш да правиш маршрут. Ако не се лъжа, при така направен маршрут, където няма път - няма да може да се прави навигация "завой по завой".

                                По-добре давай направо трака. Така човек може да използва или Trackback функцията или просто да си изкара трака на екрана и да кара по него.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X