Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Да точно това имах предвид на външнп захранване на кормилото... Но пък като се замисля с 2 резервни батерии няма смисъл от нарочно създаване на главоболие Ами мисля вече съм убеден че това е моя модел, само сега да уредим финансовата част и те така
    А и да пестя ли да взимам 200-така или да додам малката разлика и за предпочитане 300-то Разликата в щатите е прекалено малка мисля... А стойка тука ще се намери нали ??? Или да избарам и нея от там...
    И да благодаря на всички за помощта Поздрави!

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      В никакъв случай Орегон 200! Прекалено много неща му липсват включително и удобният и здрав карабинер без който разнасянето,когато ръцете трябва да са свободни е мъка.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon

        От Орегоните си заслужава 300 и 550.
        При 200 липсват полезни неща, 400 няма никакъв смисъл. При 550 хубава екстра е фотоапарата с координати на снимката в exif, и 3-осовият компас.

        По темата с бъговете на Орегона: мисля че открих причината за забиване при стартиране на приемника. Прави го само когато липсва карата с име gmapsupp.img във директориите с картите. Бях преименувал всички карти с разни други имена, и забиваше постоянно. Сега пак направих същото и пак започна да забива. Като преименувах обратно едната карта на gmapsupp.img няма проблеми. Явно проблема се е появил във версия 2.99 когато го направиха да разпознава карти с произволно име.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          Една снимка на пръскалото правена с 550
          Прикачени файлове

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Вчера си надрах екрана на Орегона

            Страшно дълбока резка по диагонал на почти целия екран....Дали може да се подмени само този най-горният слой или цял екран ще трябва?

            PS. След разговор с Геотрейд се оказа, че няма начин да се подмени екрана на Орегон...дори и напълно неработещ да е...Доста тъпо.
            Та пазете си много екраните!
            Последно редактирано от -= OXYGEN =-; 31-08-09, 09:24.
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              Уф, аз си намерих протектор за екрана - от Германия. Сега съм малко по-спокоен.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
                Вчера си надрах екрана на Орегона

                Страшно дълбока резка по диагонал на почти целия екран....Дали може да се подмени само този най-горният слой или цял екран ще трябва?

                PS. След разговор с Геотрейд се оказа, че няма начин да се подмени екрана на Орегон...дори и напълно неработещ да е...Доста тъпо.
                Та пазете си много екраните!
                Това е доста кофти... Бях се решил да го купувам но това мнение тотално ме обърка Я сподели колега как точно го надра ??? И наистина протектор си трябва. но пък снего работата става по-тегава и не се вижда толкова добре Май пак съм на вълна мислене...

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  Първоначално публикуван от Калоян Мартин Преглед на мнение
                  Това е доста кофти... Бях се решил да го купувам но това мнение тотално ме обърка Я сподели колега как точно го надра ??? И наистина протектор си трябва. но пък снего работата става по-тегава и не се вижда толкова добре Май пак съм на вълна мислене...
                  Няма проблем с протектор. Вижда се нормално и не усложнява работата с дисплея.
                  И аз имах. Проблема беше, че при поставянето го изкривих и едното ъгълче остана надигнато към корпуса. Съответно почна да влиза прахоляк от там с времето и да го надига все повече. А въпросния ден явно толкова прахоляк е влязъл, който се притиска от протектора, че екрана започна да го възприема като натискане. И ГПС-а стана неизползваем защото постоянно скролваше и не възприемаше други натискания. За да мога да го ползвам, се принудих да махна протектора. За второ поставяне не ставаше обаче.... И 30 минути по-късно, както ми висеше на карабинера от колана, при едно подхлъзване и подпиране на една скала стана инцидента....

                  Между другото, писах на Гармин за този проблем и те предложиха, срещу 130 паунда да заменят целия уред.
                  Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                  Seat Leon 2007 1.9 TDI

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    Поръчай те си новия калъф протектор за серията Орегон(https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID=36242), но в България не е наличен. Аз го поръчах и ще ми го донесат от Америка. Така, че ще се доуборудвам с него, тъй като сега съм с лепящ протектор на Хама.
                    Ето и новата не бета версия на Орегоните:
                    Changes made from version 3.10 to 3.20:
                    • Added LKS92 map datum
                    • Added support for GPS firmware 3.70
                    • Added support for GPI routes
                    • Improved compass responsiveness
                    • Fixed potential shutdown related to drawing 32-bit map points
                    • Fixed potential issues during power on.
                    http://www8.garmin.com/support/downl...=4051#Instruct
                    Последно редактирано от strazhara; 03-09-09, 07:58.

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      3.2 е официална версия на 3.15 Вета. Сега я качвам и ще я тествам в събота,но не очаквам различно поведение от последната Бета с изключение на компаса. Там може би има подобрение.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        Качих 3.20, ъпдейт след 3.14. След 15-на минути на балкона хвана WAAS на всички сателити, нещо което досега не е правил, дано има подобрение в тази посока.

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          Тествах 3.20 по 16 километров маршрут на Витоша. Доволен съм. Не забелязах никакви проблеми.
                          Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                          Коментар


                          • До: Garmin - Oregon

                            За протокола:

                            Помощната система WAAS е изключително предназначена и функционираща на територията на Северна Америка. Ако Mr. moz е забелязал "нова индикация" на апарата си - това е било сигурно EGNOS сигнал. За съжаление този сигнал е неадекватен и абсолютно неприложим за територията на България и освен повишен харчлък на батерията, нищо повече не се постига.

                            външни линкове:
                            Код:
                            1-ви
                            2-ри
                            3-ти
                            Успехи, Цецо.
                            Tse-KO DVD_to aka FREON_a :cool:

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              Прав си, сбърках в наименованието, ясно е че в Европа е EGNOS, само че аз бях срещал твърдения, че системата е горе долу същата като американската, не знаех, че не работи в България.

                              Коментар


                              • Re: До: Garmin - Oregon

                                Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
                                И 30 минути по-късно, както ми висеше на карабинера от колана, при едно подхлъзване и подпиране на една скала стана инцидента....
                                Аз корпуса го поизръбих - при съвсем невинно допиране до скала/камък се нащърбва. Екранът още не съм успял

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X