Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Аз им писах два пъти за бъга с дублираните икони от TYP файловете, и не ми отговориха. Аз правя моя топографска карта за Гармин, със TYP файл да изглежда като военните карти. Но гарминските условни знаци се наслагват отгоре върху моите. Този бъг си го има още от най-стария фърмуер и не е само при Орегон а и при други модели. Явно не мислят да го коригират.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      За съжаление не е само този бъг дето го влачат от много време. Има и друг. Откакто пуснаха Български език за Орегон серията избереш ли него за основен кирилската клавиатура става основна. Това е както трябва да бъде. Хората са дали възможност да има и латинска клавиатура(на последната страница). И това е добре. Проблема е,че на латинската клавиатура няма бутони шифт и спейс. Местата им си стоят свободни,но тях ги няма. Вярно,че шифта не е голям проблем-пишеш само с главни букви. Вярно е и,че ако се върнеш 3 страници назад спейса от втората страница на кирилската клавиатура работи,но това вече е изнервящо. В комбинация с нестабилното стартиране на уреда когато е оставен на Български език изби от главата ми всякакво желание да го ползвам на Кирилица.
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon

        Днес се разходих с него по Витоша, след инсталирането на последният фърмуеър вчера му отне 40 минути за да разбере Къде се намира, половината разходка я пропусна
        Но после се държа добре

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          Последния фърмуер е с нова версия на GPS софтуера. Когато се сменява версията на GPS софтуера, трябва дълго време, за да намери спътниците първоначално. Трябва да имаш добра видимост и да си неподвижен.
          "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
            Прословутият проблем с изчистването на личните данни отново не е оправен. Другите 2 от 3.12,обаче са оправени. Орегона работи много стабилно и траковете му са добри. В гората е по-чувствителен спрямо официалната версия 3.10(изобщо спрямо всички фърмуери с GPS софтуер 3.40). Препоръчвам ъпдейт до тази бета(3.13).
            По отношение на проблема с изчистването на личните данни имам усещането,че в Гармин не знаят. Аз им писах,но не ми отговориха. Може и да съм объркал нещо с писмото. Ако някой има желание да им опише пак проблема ще стане много добре. Все пак редно е това да се оправи.
            Пак припомням,че при опит за изчистване на личните данни,ако тапета не е дефолтният уреда се самоизключва. Това се решава като преди това се въведат заводските настройки или просто се избере опцията Default за тапета.
            При мен с новата версия няма проблеми при изчистването на потребителските данни(тапета не е по подразбиране). Тествах го два пъти преди да пусна този пост. Засега съм доволен от нея с изключение на едно самоизключване досега.

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              Здравейте колеги, имам няколко въпросчета към собствениците на oregon-a, защото ми предстои купуване на GPS. И така на крадко трябва ми нещо което да се ползва по пътищата пълноценно, но пък да мога и аз когато ходя в гората да го ползвам... Тоест търся нещо комбинирано и след като изчетох цялата тема съм почти убеден че това ще е за мен, но все пак да си попитам аз...
              Интересува ме това устройство може ли да се ползва пълноценно по пътищата с качена ofrm карта ??? Примерно да го сравним с едно нуви от нисък клас (примерно до сега имахме nuvi 310 но за жалост малко го откраднаха). И в общи линии какви са приликите и разликите... И толкова удобно ли ще е колкото нувито.
              Другото което ме интересува е как се справя с голямото мацане в гората... Този тъч ме притеснява страшно много, аз ще го ползвам върху АТВ и дали е удачно?
              Май мнението стана малко дългичко, но ще ме извините Последно как стоят нещата с цените, къде ще ми излезе най-евтино. В момента съм в Белгия, не съм гледал още цените но ще ги погледна... Дали от Европа или от Америка ще е по-евтино? Имам възможност и след месец да ми го донесат и от америка примерно.. Гледах цените в ибей и почваха от 300$ за орегон300, а разликата между модела 200 и 300 е много малка, затова гледам и 300. Това ще рече под 500 лв да ми дойде тук... И си мисля че от там би било най-добре но Вие кажете пак
              Мерси много на всички и извинявам се пак за малко дългото постче

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                Нувитата са по-удобни за кола, заради по-големия екран, и защото приказват. Орегона не говори, само писка и показва навигацията със стрелки и надписи. Екрана му е по-малък, но с по-висока резолюция. Достатъчно устойчив е на драскане, но ако ще се ползва по-екстремно, най-добре е да му се залепи скрийн-протектор. Няма проблеми с влага, вибрации и екстремни температури. Мисля че ще ти свърши добра работа. Стойка и кабел за кола ще трябва да си поръчаш отделно, не са включени в комплекта.
                За цените нямам наблюдение.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  Стойката и кабела за кола при мен бяха включени в комплекта.
                  Използвам го за колело и за туризъм. За навигация не е много удобен, въпреки, че има функцията.
                  ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                  СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    Калоян относно цените наистина най-евтино излиза да си го купиш от САЩ тъй като там е и най-евтин но имай впредвид че ще имащ ядове с гаранционното обслужване ако стане нещо. Тук в България не се признава гаранцията ако е купен ГПС приемника от чужбина, а иначе в Европа и в частност Белгия бих казал че цените са почти еднакви тук и там относно цените на техниката.

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      Здравейте
                      Вече е налична новата бета версия 3.15. Има я в сайта на Гармин. Изчистен е проблема със случайните изключванията в рутиращ режим от лични POI точки. Но за съжаления няма промяна по фирмуера 3.7. За момента работи добре при мен, но евентуално през почивните дни ще му правя повече тестове.

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        Вчера бях в огромен магазин за техника... Играх си към 1 час с Орегон 400 и с една Дакота 20. И сам разбрах че това което си го мисля няма да стане точно така... Явно ще са си 2 гпс-а поотделно и за жалост с баща ми няма да можем да си го поделим. Иначе останах с смесени чувства към цените. Сториха ми се някой много евтини но някой и много скъпи... Примерно на промоция беше като нашия стария 310 нуви за 99 евра, което ми се стори без пари но пак не знам, в щатите не съм ги гледал а и тука не знам вече как вървят.
                        Да не се отклонявам от темата, сега дилемата стана това ли ще е точния ГПС за мен или не... Не съм убеден че така без нито едно копче ще ми е удобно в гората, но пък знае ли човек... Принципно това ще ми е първия гпс който ще го ползвам в гората за ориентиране и за малко преходчета по тракчета. Дали няма да ми е по изгодно да си "нашия" някоя стара 60-ка (csx) и да не се занимавам с глупости или ??? Но пък доста ми хареса иначе ГПС-а и като си знам че ще си ми е мой някак си знам че ще ми допадне
                        И последно за сега да попитам как е в сравнение с по-старите (говоря примерно някой от по-стар ръчен да е минал на него и да му се иска да не го е правил...) ?? И наистина последно, как е номера с зареждането ??? Видях че е с мини усб, това не е ли проблем с калта и ... ??? + стойката за мотор само тая смешната с мишите опашки ли е и няма ли опастност да се изтърси

                        Извинявам се че пак прекалих с писането!

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          1. С нито едно копче ще ти е удобно в гората. Работата с тъчскрийна е песен в сравнение с тези с копчетата.
                          2. За кое зареждане питаш, ако е за батериите, те нямат нищо общо с мини USB то, от там се "зареждат" само данни. Батериите са АА и трябва да си купиш такива и зарядно. USB входа според мен е добре защитен и няма да има проблем с калта, въобще според мен Орегона е много добре защитен в това отношение, просто няма откъде да проникне нищо, за разлика от моделите с копчета.
                          3. Стойката може да ти изглежда смешна, но на мен досега не ми е създала грам проблем,за ралика от тези на колеги с Виста примерно.

                          Коментар


                          • До: Garmin - Oregon

                            Мисля, че колегата говореше за кал в usb-то при включено външно захранване.
                            Ако е така, не виждам Орегона да е по-зле от всеки друг Гармин - всичките не са измислени за такава употреба
                            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                            Seat Leon 2007 1.9 TDI

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              Първоначално публикуван от nick_todorov Преглед на мнение
                              Мисля, че колегата говореше за кал в usb-то при включено външно захранване.
                              Ако е така, не виждам Орегона да е по-зле от всеки друг Гармин - всичките не са измислени за такава употреба
                              Това как да стане? Хем включен, хем в калта!?
                              Аз моя го изпусках в кал - стана голяма свинщина. После под чешмата го измих и се оправиха нещата.
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • До: Garmin - Oregon

                                Ами примерно на мотора на стойка и с външно захранване. И пада мотора в някоя локва...гуменото капаче не е там да пази...
                                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X