Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Garmin - Oregon

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Garmin - Oregon

    Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
    Не разбрах въпроса ти съвсем добре. ПОИ точките,които можеш да намериш са от активната карта,за адресите не знам.
    Адресите определено се опказват и от деактивирани карти. Сигурно е нещо с приоритетите на NT карти над останалите, знам ли...
    Единствената ми карта на кирилица е OFRM. Дори и деактивирана, при търсене на град на крилица го намира

    Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
    Сложих си 3.01. Имах един проблем откакто ъпдейтнах до 2.80... Записаните тракове не се визуализират на картата. Преди това се виждаха. Естествено дал съм им опцията да се показват. С новата бета 3.01, продължават да не се показват. Всъщност не знам дали е от версията на софтуера или от версията на картата проблема.

    Някой да се е сблъсквал с това?
    Моя Орегон го купих май точно с 2.80. Веднага ъпдейтнах до 3.01 и нямам проблем с траковете. Говоря обаче за Tracks - Active track - Show on map опцията. Не съм опитвал още с качвани от PC тракове например.
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • До: Garmin - Oregon

      Не, активния го показва с черно.
      Имаше опция, след като си запишеш някой трак и да му кажеш да ти седи и да се показва на картата в бъдеще. Обикновено с някакъв друг цвят от активния. За това говоря.
      ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
      СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

      Коментар


      • До: Garmin - Oregon

        Нямам и никога не съм имал проблем с показванета на траковете на картата. Това разбира се,ако е включена опцията "Шоу он мап". Там има една лека неяснота. Когато надписа е "Шоу он мап" траковете не се показват. Като натиснеш този бутон значението му се сменя на "Хайд он мап" и траковете се показват. Просто логиката е обратна. Бутона показва функцията,която ще изпълни,ако бъде натиснат,а не тази която е активна в момента.
        Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

        Коментар


        • До: Garmin - Oregon

          С 3.01 вчера за пръв път излязох. В продължение на 3 км не можа да намери сателитите! Това беше към 18:30 часа. После го пуснах пак в 21:00 часа и ги намери за около 2-3 минути. Явно първото пускане след ъпдейта е по-бавно.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • До: Garmin - Oregon

            Вчера след обяд и моя не намираше сателити. Ходих пеша почти километър, и не можа да заключи сателити. Вярно че съм в града, но всеки ден го ползвам в същите условия.
            Случвало ми се е още 2-3 пъти подобно поведение, и с друг фърмуер - явно при определена конфигурация на спътниците се шашка.

            п.п. аз пак качих 3.01 след като ресетирах предварително уреда. Засега работи без проблеми, не ми е забивал при зареждане.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • До: Garmin - Oregon

              Ако Орегона не е бил включван няколко дена при първото включване трабва да остане няколко минути на едно място за да си свали алманаха от спътниците. Ако се движи през това време може да мине и час и да не намери точната позиция. Другото важно нещо в такъв случай е,че е добре да се изключи WAAS опцията-друго яче казано да се избере опция Normal за GPS-a. След като локализира точно позицията не е проблем да работи в WAAS режим дори и след 1-2 часови изключвания.
              Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

              Коментар


              • До: Garmin - Oregon

                А какво е WAAS режим? Простете невежеството!
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • До: Garmin - Oregon

                  Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                  А какво е WAAS режим? Простете невежеството!
                  Чичо Google знае всичко:
                  http://www.google.bg/search?hl=bg&q=WAAS&meta=&aq=f&oq=


                  ...забележи обаче към къде е първата препратка на български.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • До: Garmin - Oregon

                    Е то това работело само в Северна Америка! За какво ни е тук тогава?
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • До: Garmin - Oregon

                      Не четеш.

                      Има и европейски вариант - EGNOS се казва. Работи от над година време. Двете са напълно съвместими и апаратите, поддържащи едното, поддържат и другото.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • До: Garmin - Oregon

                        Първоначално публикуван от neptun61 Преглед на мнение
                        Ако Орегона не е бил включван няколко дена при първото включване трабва да остане няколко минути на едно място за да си свали алманаха от спътниците. Ако се движи през това време може да мине и час и да не намери точната позиция. Другото важно нещо в такъв случай е,че е добре да се изключи WAAS опцията-друго яче казано да се избере опция Normal за GPS-a. След като локализира точно позицията не е проблем да работи в WAAS режим дори и след 1-2 часови изключвания.
                        Всичко това ми е известно.
                        Апарата беше включван 3 часа по-рано. WAAS винаги ми е изключен. И въпреки това ги прави понякога тези номера. Предполагам че си е загубил точно алманаха, и се инициализира отново, но това си е бъг в случая. Странно ми се видя че и друг се оплаква от същия проблем по същото време. Може и да има връзка.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • До: Garmin - Oregon

                          След 2 дни тестове на последната бета из Рила:

                          - веднъж изгасна докато беше в 3D режим
                          - в тясна долина дори и с включен компас, стрелката играеше много и трака е зигзагообразен. На места показваше над 20м. точност
                          - при едно от стартиранията след надписа "Loading waypoints, tracks ..." изгасна пак. И така 10-15 пъти. Накрая зареди и после не съм имал проблеми
                          Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                          Seat Leon 2007 1.9 TDI

                          Коментар


                          • Re: Garmin - Oregon

                            Здравейте, дали има начин на Оregon да се покаже клавиатура с кирилица, без да се сменя изцяло езикът на български?

                            Коментар


                            • До: Garmin - Oregon

                              Да, и аз исках английски менюта с българска клавиатура. Мисля, че не може.

                              А един въпрос - WAAS последно да е включен или не?
                              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                              Коментар


                              • До: Garmin - Oregon

                                Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                                Да, и аз исках английски менюта с българска клавиатура. Мисля, че не може.

                                А един въпрос - WAAS последно да е включен или не?
                                1. Ако имаш изобщо българско меню, дори и в момента да ти е на друг език, при писане, на последната странца има и буквите на кирилица.

                                2. По мои наблюдения с включен WAASе дори по-зле. Затова не го ползвам.
                                Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                                Seat Leon 2007 1.9 TDI

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X