Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СЪВЕТИ ЗА ПОДХОДЯЩИ ЗА ОФФ РОУД GPS ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Ами да кажем 200лв. + пълния комплект аксесоари към него. Да ви кажа и тази цена ми се вижда много за този боклук но като знам за колко съм го купил и че два пъти съм го изнасял е добре...
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #47
      Венци не бъди толкова суров към Алана, не е чак толкова зле, просто е малко "здиелан". Има много хубави идей в него и като цяло при него ги няма всичките тези гадни ограничения дето ни ги слагат големите корпораций за да си купуваме всяка нова версия. Ако му бяха сложили по мощен процесор, по хубава кутийка и по хубав екран щеше да е много конкорентна машина. Правиш си карти без проблем, без ограничения в траковете, карта с огромна памет коя друга компания ти предлага подобна свобода?

      Мисля че за 200лв за Алана са добра оферта.

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Венцислав Петров
        Ами да кажем 200лв. + пълния комплект аксесоари към него. Да ви кажа и тази цена ми се вижда много за този боклук но като знам за колко съм го купил и че два пъти съм го изнасял е добре...
        Венци , може ли да се чуем, във връзка с този GPS? Проявявам интерес към него.
        Живей за всеки дъх!

        Коментар


        • #49
          Взех си с помощта на Събин Garmin 60CX.
          В събота го тествах. Качих се връх Чумерна с Витарата, тъй като прочетох от разни медии, че било голямо геройство.
          Впечатленията ми са, че контактът със спътниците е много по-достъпен. Бях си направил импровизирана стойка до предното стъкло, но тя се срина още при първите дупки по асфалта, така че през цялото време го държах при мен на седалката. GPS-a си имаше връзка и не я загуби нито за миг! А бе само хубави неща мога да кажа за него с изключение на две, които са относителни: Когато работи със захранване от собствени батерии, в сенчестите зони, дисплят му не е достатъчно четлив, но при външно захранване след като се включи осветлението на екрана, нащата се подобряват.
          На Чумрна ми показваше, че върхът е с 35 м по-висок, но сигурно има някаква калибрация и ако има някой открехнат на това, нека сподели как става, че ако се кача на Еверест, кой знае колко разлика ще даде.
          Ендурото и сексът не са шега работа !
          -------------
          Животът се измерва с броят на издишванията !

          http://sixdayscrazyjob.com
          http://crazy-job.com

          Коментар


          • #50
            В крайна сметка се колебая м/у GPSMAP 60CSx и iQue 3600 ! И съветът ви е ...?
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • #51
              Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
              На Чумрна ми показваше, че върхът е с 35 м по-висок, но сигурно има някаква калибрация и ако има някой открехнат на това, нека сподели как става, че ако се кача на Еверест, кой знае колко разлика ще даде.
              Калибрация има само на тези с вграден алтиметар, но и тя не помага да се избегне грешката при височина, която е доста по голяма от хоризонталната грешка. Мисля че този клас ГПС-и толкова си могат що се отнася до надморска видочина, а можеби това е начина американците да се препазват от терористите и улишлено са вкарали тази грешка

              Коментар


              • #52
                Първоначално публикуван от sabin
                Калибрация има само на тези с вграден алтиметар, но и тя не помага да се избегне грешката при височина, която е доста по голяма от хоризонталната грешка. Мисля че този клас ГПС-и толкова си могат що се отнася до надморска видочина, а можеби това е начина американците да се препазват от терористите и улишлено са вкарали тази грешка
                Благодаря, Събине!
                Скоро смятам да го кача на друг връх и ако даде систематична грешка в пропорция, ще знам поне колко да вадя от резултата, макар че на места, на които не знам каква е височината няма никаква полза от това, но сега като правя трасето по Стара Планина искам да го изразя и във вертикален план. Изкачвания, спускания, както е редно!
                Ендурото и сексът не са шега работа !
                -------------
                Животът се измерва с броят на издишванията !

                http://sixdayscrazyjob.com
                http://crazy-job.com

                Коментар


                • #53
                  Преди време имаше дискусия на тема "надморски височини". Можете да погледнете това:


                  Нека да започна малко по-отдалеч. Измерването не е “отгоре надолу”. Всичко е базирано на координатни системи. GPS системата има геоцентрични координати, т.е. с център на координатната система съвпада с геометричния център на елипсоида. Елипсоида е тримерна фигура, която е получена от завъртането на елипса около малката и полуос. Параметрите на този елипсоид (радиусите и ориентацията в пространството) за изведени от многото наблюдения върху формата и размерите на Земята, така се е стигнало до WGS84.
                  WGS84 е изчистена система, т.е. измерванията върху нея се базират на математичния модел (елиспоида)

                  Обаче на практика Земята не е с идеалната форма на елипсоид, а се въвежда ново понятие – Геоид, който представлява еквипотенциална повърхнина (бла-бла, извинявам се за изразите), която вече много по-точно се доближава до истинката физическа повърхнина на Земната кора. Проблема е, че този Геоид неможем да го вкараме във формула, неможем да го опишем точно математически. Елипсоида WGS84 е с такива параметри, че максимално се доближава до геодида, но има разлики в нивата, особено в планинските месности. На морското ниво би трябвало да съвпадат в определени граници.

                  На картинката в моята статия май се виждат тези неща.

                  И така, получават се разлики с различна величина в зависимост от местоположението ни.

                  Малките, туристически GPS-и са предназначени за любителски цели и там точността е в доста широки граници. Понеже се знаят разликите Геоид-Елипсоид в някакви граници, вероятно в тези туристически GPS-и е заложена някаква корекция. В софтуера на приемника не е трудно да се добави алгоритъм за това. Затова когато се качвам на Камен Дел Garmin-а дава разлика 1-2 метра в котата.

                  Истинските високоточни GPS-и работят във WGS84 без никакви корекции, директно върху елипсоида. При измерване с тях единствения начин за установяване разликата WGS84<>Балтийска или каквато и да било височинна система е чрез опити. Понеже имаме много репери в Балтийска система, ако ги измерим във WGS84 ще получим разликите.

                  Представете си, че за даден град има 50 репера в Балтийска система. С GPS измервания ще получим 50 разлики в котата плюс двумерните координати на всеки репер. Така от тези данни можем да генерираме топографска повърхнина, която с изолинии да ни дава информация за разликите в котите за този град. С интерполация могат да се трансформират котите от WGS84 към локалната височинна система. Не искам да ви описвам каква манджа става при тези фокуси.

                  Няма как да опиша всичко тук, нещата са много. Ние си караме с GPS-ите за 300-600 лв, без много да се замисляме какво стои зад всичко това. Стоят огромни вложени суми в техника, невероятни математични изчисления, много неизбежни грешки, допускани в миналото.

                  GPS решава много проблеми, но и създава почти двойно повече проблеми, както всяка висока технология.

                  Има литература по въпроса за тези от вас, които ги притесняват големите разлики.

                  Ако имате други въпроси и мога да помогна, кажете и ще се опитам. Като се засечем по върховете има да си говорим.......часове наред.

                  "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                  === https://htftp.offroad-bulgaria.com/tuono/ ===



                  60CSx и PDA немогат да се сравняват и изборът е много труден - това са два крайно различни продукта.

                  Alan Map 500 имаше потенциал и бъдеще, но както често се случва едно добро начало не е достатъчно. Оставиха нещата и за момента този приемник е далеч под конкуренцията, а не беше така. Не бих предпочел Legend или Vista, пред Map 500.

                  В събота направихме уникален тест, но сега нямам време за статия. Погледнете снимката:

                  https://htftp.offroad-bulgaria.com/tuono/Depo/6GPS.JPG

                  Шест GPS приемника на едно място, FIAT-а беше странен с всички приемници на таблото.

                  Имате ли идея какви са приемниците и кой как се представи?
                  "...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
                  http://ftp.domainbg.com/tuono

                  Коментар


                  • #54
                    Първоначално публикуван от Tuono
                    В събота направихме уникален тест, но сега нямам време за статия. Погледнете снимката:

                    https://htftp.offroad-bulgaria.com/tuono/Depo/6GPS.JPG

                    Шест GPS приемника на едно място, FIAT-а беше странен с всички приемници на таблото.

                    Имате ли идея какви са приемниците и кой как се представи?
                    Всички са ми познати с изключение на един.
                    Tuono, като ти се допише, моля те, съобщи ни поне в резюме резултатите, ще е интересно за всички
                    Ендурото и сексът не са шега работа !
                    -------------
                    Животът се измерва с броят на издишванията !

                    http://sixdayscrazyjob.com
                    http://crazy-job.com

                    Коментар


                    • #55
                      И най- накрая да разбирам ли че утре трябва да си взема 60csx като най- добър ?
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #56
                        Първоначално публикуван от churov
                        И най- накрая да разбирам ли че утре трябва да си взема 60csx като най- добър ?
                        Според мен е най добър... засега

                        Коментар


                        • #57
                          Е повече няма да чакам за по-добър !
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X