Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPSMAP® 64s

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: GPSMAP® 64s

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9821.JPG
Прегледи:1
Размер:68.3 КБ
ID:5740407Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9824.JPG
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5740409Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_9822.JPG
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5740408

    Определено показва позвъняванията. Виж от Настройки/блутут дали наистина телефона е сдвоен. На телефона май трябва да е стартиран Garmin Connect. Може да си качиш и Garmin Smartphone Link, въпреки че за него не пишат да е необходим.

    С другата екстра, LiveTrack , може да пратиш линк към твои познати и да те гледат в реално време къде се намираш, стига и ти, и те, да имате интернет. Това по принцип може да става и само с вградения GPS на телефона, но тогава има месечна такса, за да работи. С определени модели GPS-и е безплатно.

    ПП: Докато пиша това видях, че се показват и мейли на екрана на Garmin-а, за смс-ите още не знам

    ПП2: На телефона в Garmin Connect трябва да влезеш в настройките - Garmin Devices и да добавиш GPS-a, после от Settings/Notifications и Smart Notifications да видиш какво е включено.
    Последно редактирано от connann; 17-01-17, 20:01.

    Коментар


    • #17
      От: GPSMAP® 64s

      Първоначално публикуван от connann Преглед на мнение
      .... Това по принцип може да става и само с вградения GPS на телефона, но тогава има месечна такса, за да работи. С определени модели GPS-и е безплатно.
      Може ли малко повече информация относно горното. С кои GPS е безплатно и по какъв начин? И как само с GPS на телефона може да работи с месечна такса?
      Или говорим за СПОТ тракер?

      Коментар


      • #18
        От: GPSMAP® 64s

        Не, не е СПОТ тракер.

        http://www8.garmin.com/livetrack/:
        Use LiveTrack for free in Garmin Connect Mobile when you pair the app with a compatible Edge® or Forerunner® device.

        На практика работи и с GPSMAP® 64s, най-вероятно е така и с всички нови модели gps-и с блутут на Гармин.
        Приложението, за което споменах по-горе е Garmin Fit, но изглежда от няколко месеца е спряно. То можеше да работи само с GPS-а на телефона, като се плати месечна или годишна такса.
        Във форума на Гармин пишат, че сега може да се използва Wahoo Fitness app, безплатно.

        Коментар


        • #19
          От: GPSMAP® 64s

          Всичко си дойде само. Първия ден след като инсталирах, регистрирах.... не ставаше. Снощи реших да се опитам отново да видя какво ще се получи и без нищо да пипам вече всичко си работеше. Предполагам всичко се е натаманило след рестарт на телефона, друг път също ми се е случвало някое приложение за да види нещо и да тръгне както трябва се налага рестарт на телефона. Само със затваряне... на приложението не се получава.
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • #20
            От: GPSMAP® 64s

            ПП: Да обобщя:
            С Garmin Connect LiveTrack работи след като смартфона се сдвои през блутут със съсвестим GPS: Edge, Forerunner, GPSMAP® 64s. и е безплатно.
            С Garmin Fit работеше без външен GPS, но с месечна или годишна такса. Последно съм го ползвал лято. Към днешна дата това приложение вече не работи и не може да се сваля от Play-стора. Което е жалко, защото си беше много удобно и не трябваше да мъкнеш излишна техника.
            Wahoo Fitness няма LiveTrack, чел съм между редовете...

            Коментар


            • #21
              От: GPSMAP® 64s

              Да видя дали ми е вярна логиката. Понеже ползвам презареждащи батерии и не е приятно постоянно да ги вадиш, зареждаш, връщаш... За да ги вижда, зарежда... ГПС трябвало батериите да бъдат гармински. Гледам гармински батерии по нета и на външен вид не виждам нищо по различно и се чудя аджеба как ГПС-а разбира кога са гармински или някакви други. Гледам самият ГПС, при батериите и по точно между двете има едно гумено като бутон или по скоро ключ. Мисля си, че това ако е ключ който се натиска от гарминските батерии и това е начина да разбира ГПС-а за да ги зарежда.
              Ако ми е вярна логиката... дали ако под батериите сложим нещо тънко и твърдо което да натисне ключа няма да се получи?
              Също така зарядното дали става да е всякакво или е достатъчно да ползвам някое за телефон което е 1А да речем?
              EXC TPI 2019

              Коментар


              • #22
                От: GPSMAP® 64s

                Моя включен към компа през usb-то дава че зарежда. Ползвам eneloop, но не съм гледал дали наистина ги е заредил поради краткото свързване.
                [SIGPIC][/SIGPIC]

                Коментар


                • #23
                  От: GPSMAP® 64s

                  Определено това е начина за зареждане, сега до колко е правилен с други батерии не знам. Опитах и със зарядното от телефона което е 2А и също започна да ги зарежда, на компа като е включен не виждам, че се зареждат защото седят само стрелките които показват, че е включен към USB.


                  Това е веднага след включването на кабела към компютъра.


                  А това е преди включването на кабела, като според ГПС-а батериите са на 50%
                  Последно редактирано от chavetoo; 04-02-17, 07:47.
                  EXC TPI 2019

                  Коментар


                  • #24
                    От: GPSMAP® 64s

                    Гарминските оригинални батерии не са нищо специално. Моите даже умираха още след първата година. Преди време гледах в един форум, посветен на гармин, тестове на акумулаторни батерии - най-добри бяха черната серия eneloop с XX на тях. Те даже бяха с по-малък обявен капацитет от други /2450 май беше/, но пък си го запазва и след доста презареждания.
                    А "хака" с презареждането най-лесно става с парче пластмаса, пъхнато под батериите. Парчето може да е от опаковката на самите батерии . На няколко модела гармин го практикувам това от години и нямам повреден или гръмнал gps. И основно ги зареждам само от компютъра.

                    Коментар


                    • #25
                      От: GPSMAP® 64s

                      Моля, светнете ме това е най неизползваемото устройство или аз не мога да го използвам. Как се търси обект от картата примерно връх Готен? Преглеждайте интересните точки ми дава такива в радиус макс 2-3км, което е напълно безумно, адреси може ли да търси?

                      Коментар


                      • #26
                        От: GPSMAP® 64s

                        Изхвърли го и си инсталирай Орукса, че ми омръзна от теб

                        Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk
                        Марин Райковски

                        Коментар


                        • #27
                          От: GPSMAP® 64s

                          Добре дошъл в правилния форум

                          Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk
                          Марин Райковски

                          Коментар


                          • #28
                            От: GPSMAP® 64s

                            Здравейте,

                            Напоследък имам проблем с такова устройств
                            Изчезват ми записани следи. Устройството записва следа. Спирам за 10 минути и след като тръгна записаната следа я няма.
                            Някой да е имал подобен проблем и има ли решение?
                            Благодаря предварително.

                            Коментар


                            • #29
                              От: GPSMAP® 64s

                              Аз си купих Garmin 64s тези дни и останаш неприятно изненадан от ограничението за Unicode картите. Оказа се, че това се решава като се пачне фърмуера. След това тръгват CN NTU, OSM и подобни.

                              Ако някой среща трудности да пише.

                              Модератор: Линкове към други форуми са забранени. Ако някой има въпроси как става - моля пишете на ЛС на колегата.
                              Последно редактирано от ISG; 01-08-18, 17:50.

                              Коментар


                              • #30
                                Момци тук счетох, че е най-подходящото място за моя въпрос. Става дума за гармин афла 100 (гпс-а за кучета) и сателитните снимки на фирмата (birdeye). Та устройството има абонамент за сваляне на сателитна снимка, но за мой късмет за местноста в която ще се ползва има гаден бял ОБЛАК Къде ли не скролвах, какво ли не правих облака е само там и не се маха. Та какво са ми вариантите?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X