Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на GPS - Garmin eTrex 20

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на GPS - Garmin eTrex 20

    Здравейте,

    Искам да закупя ръчен GPS и се спрях на Garmin eTrex 20. Прочетох много ревюта, доста мнения и мисля, че е сполучлив избор. Цената в БГ с Lifetime карта е добра. Въпросът ми е, дали има софтуерни проблеми като Dakota 20? Има тема във форума по въпроса. Не бих искал да го взема и да се окаже бъгав и да се занимавам със сервизи без още да съм го ползвал като хората.

    Благодаря

  • #2
    От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

    А провери ли от кога са мненията за софтуерни проблеми на Дакотата?
    И колко ъпдейта е имало от тогава?

    Аз ползвах такъв на мотора към половин година. Не съм имал нито един проблем с него.
    От друга страна като знам практиката на Гармин, Етрекса е по-нов и теоритично е по-предразположен към проблеми докато не му поизчистят софтуера...
    Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
    Seat Leon 2007 1.9 TDI

    Коментар


    • #3
      От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

      Имам този модел от около 2 месеца,като изключа един почти несъществен бъг - работи си нормално!Точен - ползва и GLONASS.Нов модел е както каза колегата.Не се замисляй относно покупката!Успех!

      Коментар


      • #4
        От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

        Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
        А провери ли от кога са мненията за софтуерни проблеми на Дакотата?
        И колко ъпдейта е имало от тогава?
        Прав сте, не съм гледал за новите версии на firmware-а, но да, предполагам, че са оправили критичните бъгове.
        Благодаря за отговорите, смятам да закупя

        Коментар


        • #5
          От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

          Първоначално публикуван от infinitas Преглед на мнение
          Прав сте, не съм гледал за новите версии на firmware-а, но да, предполагам, че са оправили критичните бъгове.
          Благодаря за отговорите, смятам да закупя
          За eTREX 20 не е ъпдейтван.Вчера проверих.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

            Здравейте,

            Ще може ли някой собственик на eTrex 20 или eTrex 30 да сподели как се справя процесорът му с изчертаване на ofrm topo картите. Много се запалих по eTrex 30, но някъде в този форум някой беше писал, че тромаво чертае (или бъркам). Също ме интересува дали се справят с растерни сканирани карти (както орегон-а примерно)?


            Поздрави!
            -Георги-

            Коментар


            • #7
              От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

              Аз бях писал, ама за старите етрекси. Тия сега не ги знам как са. Не съм ги виждал на живо.
              Но базирайки се на опита ми с различни модели на марката, предполагам и тези няма да са особено добре. Гармин много обичат фрагментацията и да нямат един модел, на който всичко да му е перфектно.
              Предвид цената им и пешеходната им ориентация, бих препоръчал по-скоро Дакота 10. И без това са вече на смешни пари.
              Ама това след проба на живо. Може пък друг да хареса етрекс повече...
              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
              Seat Leon 2007 1.9 TDI

              Коментар


              • #8
                От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                Ако може и мен да ме светнете за eTrex20.Мога ли от дадена точка,в която съм,да му задам градуси и разстояние,и той да определи положението на желаната точка и да държи вектор до нея до достигането и(подобно на CSX60).Трябва ми да го ползвам при движение по азимут в трофи състезания.
                Благодаря предварително!
                2023 Honda CRF 300 Rally,2017 Dacia Duster 1,5dci 4x4 леко пипната, 2013 Honda NT700 Deauville,ABS

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                  Я и аз да поспамя...

                  Кажете някакъв ГПС да има компас, и едновременно да има опция за засичане на площ.

                  А, и да струва 20 лева по възможност
                  Има ли желание-има и начин!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                    Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                    Я и аз да поспамя...

                    Кажете някакъв ГПС да има компас, и едновременно да има опция за засичане на площ.

                    А, и да струва 20 лева по възможност
                    Стефан!
                    С този бюджет ще му осигуриш бирата поне до обед .....
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                      Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                      Аз бях писал, ама за старите етрекси. Тия сега не ги знам как са. Не съм ги виждал на живо.
                      Но базирайки се на опита ми с различни модели на марката, предполагам и тези няма да са особено добре. Гармин много обичат фрагментацията и да нямат един модел, на който всичко да му е перфектно.
                      Предвид цената им и пешеходната им ориентация, бих препоръчал по-скоро Дакота 10. И без това са вече на смешни пари.
                      Ама това след проба на живо. Може пък друг да хареса етрекс повече...
                      Мерси, при всички положения ще разгледам още 1-2 модела на живо, които ме колебаят .... сега просто трупам информация.

                      п.п. И все пак, ако някой е тествал моделчето ще се радвам да даде някакво инфо и отзиви.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                        Първоначално публикуван от jark Преглед на мнение
                        Здравейте,

                        Ще може ли някой собственик на eTrex 20 или eTrex 30 да сподели как се справя процесорът му с изчертаване на ofrm topo картите. Много се запалих по eTrex 30, но някъде в този форум някой беше писал, че тромаво чертае (или бъркам). Също ме интересува дали се справят с растерни сканирани карти (както орегон-а примерно)?


                        Поздрави!
                        -Георги-
                        Доколкото бях чел последно за тея новите етрекси се оказа че процесора му не е от най бързите, за ОФРМ картата предполагам няма да имаш особени забавяния освен на най-голяма подробност на картата ако се включи при по-голям зум например да изчертава повече подробности. Особения проблем за който бях чел беше именно точно с растерните карти, изчертава ги с един порядък доста по-бавно в сравнение например с Орегона. Все пак неговия процесор е по мощен и следователно повече гълта батерията. Виж обаче не знам как стоят нещата сравнени с дакотата например. Ако някой има такова може да сподели мнение. Иначе и аз се замислям за новите етрекси именно заради поддръжката на растерни карти. Сега съм със etrex Vista Hcx и досега почти никога не ме е подвеждал и съм много доволен от него.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                          icpart, мерси!
                          Честно казано първоначално се бях засилил за oregon или 62-ка. Но етрекс ме хвана с компактния размер, поддръжка на руската система и добра цена. Ще се ползва за пешеходен gps ... за кола имам друг. В крайна сметка си мисля да приготвя една растерна карта на SD и да отида в геотрейд ... там ако позволя да тествам ще е супер.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                            Аз съм с eTrex 30, но не съм го тествал подробно. До колкото знам eTrex 30 е първият и единствен за момента модел на Гармин който поддържа ГЛОНАСС.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на GPS - Garmin eTrex 20

                              Здравейте,
                              След толкова време, най-накрая се сдобих с eTrex20
                              След 2 седмици тестове в града и извън него мога да кажа, че устройството е много добро. Бъгове по firmware-а не съм забелязал (ползвам последния към днешна дата - v2.80). Забавяне с изчертаването на OFRM картата не се наблюдава при планински терени. При изчертаването на картата в града, при разглеждане с джойстика се наблюдава забавяне. При ползване на уреда в режим Автомобил пак в градски условия се забелязва леко забавяне при изчертаването, но това не пречи на навигацията. При визуализиране на растерни карти, конвертирани към векторни (BG Topo VJ v3.00) се наблюдава значително забавяне при първоначално изчертаване на картата и разглеждане с джойстика (което е посочено като нормално в упътването към картата). При автоматично местене на картата, с пешеходна скорост, няма проблеми.
                              Като цяло уреда се ползва без проблеми при всички ситуации, като при някои може да се наложи намаляване на детайлите по картата. Максималната точност, която съм достигал е 3 метра, при ползване на GPS+GLONASS. Предполагам, че на поляна, с перфектна видимост, може да се увеличи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X