Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

    dhv,

    Благодаря за версията на латиница. За жалост тя също не се разпознава в уреда (с новия M000083f.TYP) -- явно има още нещо несъвместимо между 60CSx и TYP файла (без него картата се вижда).

    Сърдечни поздрави,
    Ведрин

    Коментар


    • #47
      До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

      Ще преправя TYP файла във текстов вид и ще го компилирам с cGPSMapper. Явно има проблем с онлайн редактора и по-стари уреди. Garmin Mobile PC също грешно визуализира картата с този TYP.

      Като го направя ще пусна само TYP файла за тест. Няма как да тествам на 60CSx, ще разчитам на вас.
      "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

      Коментар


      • #48
        До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

        Здравей dhv,
        Виж прикачените файлове (от 1.png до 3.png са в нощен режим, а от 4.pbg до 6.png в дневен). Screenshots са от Garmin rino 530HCx.
        Поздравления за картата
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #49
          До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

          Нормално се вижда и при мен на VistaHcx. Пък те са много близки като интерфейс и менюта с 60CSX, за което не мога да се сетя защо има проблеми на него.

          Коментар


          • #50
            До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

            Хубаво е че LAT версията се вижда в Rino, ала имам съмнения че не изглежда точно по предвидения начин. Ето едно сравнение за района на Мало Пещене между screenshots от Rino (с дневна цветова схема) и MapSource:



            Коментар


            • #51
              До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

              @ksx: в TYP файла не съм правил нощен изглед на обектите. Уреда си измисля негов изглед в този случай. В новите модели на Гармин вече няма нощен изглед, защото може да се намалява осветлението на екрана. За версията на латиница може да направя и нощен изглед, но е доста игрзчка, най-вече да се подберат подходящи цветове. За да не са ярки, но да се вижда всичко добре.

              Така като гледам, старите модели имат по-опростена поддръжка за TYP файловете. Наистина не всичко изглежда, както е предвидено, и рендването на линиите е доста грубо. Ако дефинирам фонов полигон за цялата карта, може да се направи фона бял. Явно прозрачните области ги показва в ярко жълто, според мен доста дразнещо.
              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

              Коментар


              • #52
                До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                Трябва ми малко помощ по въпроса за цветовата палитра на Garmin 60CSx. От Гармин не намирам официална информация, но намерих описание на цветовете в един pdf (прикачения файл, стр. 7), но не намирам никъде потвърждение от друг източник. Ако някой знае нещо по въпроса... също така дали тази палитра се използва във всички по-стари цветни модели, или за всеки модел са различни цветовете?

                Искам да направя TYP файла за латиницата да използва само цветовете от палитрата на Гармин. В момента подбирам дневни и нощни цветове за картата.


                п.п. всъщност мисля че току що намерих потвърждение: скрийншотовете, които ksx е изпратил от Rino-то са точно в същата палитра, което е достатъчно потвърждение. Ако може някой да прати и скрийншотове от други модели, но да са в .png, a не в jpg.


                Creating_custom_types_to_represent_elevation_data.pdf
                Последно редактирано от dhv; 09-01-10, 12:29.
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • #53
                  До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                  Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                  Трябва ми малко помощ по въпроса за цветовата палитра на Garmin 60CSx. От Гармин не намирам официална информация, но намерих описание на цветовете в един pdf (прикачения файл, стр. 7), но не намирам никъде потвърждение от друг източник. Ако някой знае нещо по въпроса... също така дали тази палитра се използва във всички по-стари цветни модели, или за всеки модел са различни цветовете?

                  Искам да направя TYP файла за латиницата да използва само цветовете от палитрата на Гармин. В момента подбирам дневни и нощни цветове за картата.


                  п.п. всъщност мисля че току що намерих потвърждение: скрийншотовете, които ksx е изпратил от Rino-то са точно в същата палитра, което е достатъчно потвърждение. Ако може някой да прати и скрийншотове от други модели, но да са в .png, a не в jpg.

                  Палитрите в оригиналният компилатор са 3бр.
                  16bit, 60-та серия и 276 серия.

                  Коментар


                  • #54
                    До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                    Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                    Ако може някой да прати и скрийншотове от други модели, но да са в .png, a не в jpg.
                    BG Topo Map LAT 60CSx xImage (без TYP файл):





                    Бих искал да споделя също че в случая има доста съществена разлика между xImage screenshot-ите и това което реално се вижда на екрана на уреда, както личи донейде например от тази снимка:



                    Ето и още някои други screenshots от същия уред:

                    Коментар


                    • #55
                      До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                      По темата с палитрата, може да представлява интерес и споделеното наскоро от автора на Mapwel.

                      Не е съвсем ясно спомената палитра от вградения в Mapwel User Styles Editor как точно е била изведена и доколко е универсално подходяща. Все пак, за пълнота, ето я и нея:

                      Коментар


                      • #56
                        До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                        Мерси за информацията.
                        Разликите в изгледа се дължат на дисплея на Гармина, иначе цветовете като RGB стойности са същите.

                        Утре ще пусна един нов TYP за проба, дано да успея. Ще гледам да няма нищо излишно и нестандартно (оказа се че съм пропуснал 2-3 extended labels във сегашния).


                        п.п Цветовете от Mapwel също отговарят на тези от скрийншотовете на Гармин, с изключение на сивите тонове.

                        палитрата може да се извади по следния начин: отваря се някой от скрийншотовете във Фотошоп. Картинката е в indexed color, за да се види палитрата - от меню Image -> Mode -> Color Table...
                        Последно редактирано от dhv; 09-01-10, 14:24.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • #57
                          До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                          Дхв палитрата е същата както е описана там в документа. И още едно допълнение тази палитра също така е същата и за цветните етрекси, освен това онлайн едитора който ползваш за typ файла също поддържа именно тази стандартна палитра като цъкнеш върху настройките за цвета на даден елемент тя изкача като малко прозорче. Освен това и палитрата я е описал Ведрин има го във pdf файла на неговия сайт: http://web.uni-plovdiv.bg/vedrin/BGt...orkflow-bg.pdf
                          Също така можеш да пробваш и този едитор от руснака Александр Каплуненко: http://v-dorogu.narod.ru/Files/TypEdit.zip
                          В него има опция направо за правене на елементите с палитрата на 60 серията.

                          Коментар


                          • #58
                            До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                            След бърза проверка - цветовете в палитрата на онлайн-редактора не отговарят на Гарминските. Просто са примерни за бърз избор, с някакви кръгли стойности. А самия редактор позволява произволни RGB стойности, каквито му въведеш. Аз му ги копирам от Фотошопа.

                            Сега ще прегледам и руския редактор.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • #59
                              До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                              Готов е новия TYP файл за латиница (прикачения файл). Правен в текстов вид и компилиран с cGPSMapper. Има дневен и нощен изглед. С него не трябва да има проблеми на 60CSx.

                              Файла се разархивира и се замества стария във инсталационната директория на картата. Мапсорс може да не опресни веднага изгледа на картата, ако това се случи, натиснете ctrl+G два пъти.
                              Следващата версия на картата ще я компилирам с този файл (ако няма проблеми с него).

                              M000083F.rar
                              "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                              Коментар


                              • #60
                                До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                                dhv,

                                Последния TYP работи чудесно на 60CSx. По-долу прилагам xImage screenshots с дневна и нощна цветова схема. Mежду тези screenshots и изображението на екрана на уреда има доста съществена разлика, особено по отношение на жълтото, което в уреда е по-близо до съответния цвят в MapSource, макар и не точно същия. Имам известни съмнения че xImage не работи съвсем правилно с 60CSx по отношение на точното предаване на цветовете...

                                BG Topo LAT, 60CSX, дневна цветова схема, xImage:





                                BG Topo LAT, 60CSX, нощна цветова схема, xImage:





                                Сърдечни поздрави,
                                Ведрин

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X