Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

    Нова версия на картата:
    http://www.4shared.com/file/15544266...opo_setup.html

    Качил съм я и на Спелеото, папка /Others/Rabota po topografski karti-NE TRII/dhv

    Добавена е Софийска област, но не е довършена, компилирах тестов вариант. Има и малко парченце от центъра на София, с имена на улици, адреси и т.н., както трябва да бъде в окончателния си вид.
    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

    Коментар


    • #32
      До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

      Интересно,забелязвам населени места които ги няма дори в платените карти.

      Коментар


      • #33
        До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

        Трябва ми малко помощ от публиката...
        В момента правя област София-Град. Сателитните снимки са стари, и нямам актуален източник. Знам, че околовръсния път беше в ремонт. До къде е стигнал ремонта? Кои участъци са завършени с две платна за движение? Също така, на какво положение е магистрала Люлин? Снам че пуснаха някакъв участък, работи ли в момента, и до къде? Ако някой има тракове, най-добре. Аз лично ще отида някой ден да "заснема" новостите, но все не остава време.

        Като гледам, никоя карта все още не е актуална. Опитвам се да направя най-вярна ситуацията, но докато нямам точни данни, може да отложа София засега.
        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

        Коментар


        • #34
          До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

          Здравей DHV,

          Не знам дали ще ти помогне, но по-долу изображение на част от София от GIS_Portal Sanjose. Но и тя е от Google, но според мен са с по-висока резолюция.

          Привет

          П.П Мисля че са едни и същи взети от Google.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 06-12-09, 08:11.

          Коментар


          • #35
            До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

            Снимката е същата, от Гугъл.
            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

            Коментар


            • #36
              До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

              Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
              Също така, на какво положение е магистрала Люлин? Снам че пуснаха някакъв участък, работи ли в момента, и до къде? Ако някой има тракове, най-добре. Аз лично ще отида някой ден да "заснема" новостите, но все не остава време.
              Трасировъчния план - едно добро начало .
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #37
                До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                Трасировъчния план - едно добро начало .

                евала!


                мини към Враца някой път, не си се мяркал от средновековието. И кажи к'во пиеш
                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                Коментар


                • #38
                  До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                  Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                  Трябва ми малко помощ от публиката...
                  В момента правя област София-Град. Сателитните снимки са стари, и нямам актуален източник. Знам, че околовръсния път беше в ремонт. До къде е стигнал ремонта? Кои участъци са завършени с две платна за движение? Също така, на какво положение е магистрала Люлин? Снам че пуснаха някакъв участък, работи ли в момента, и до къде? Ако някой има тракове, най-добре. Аз лично ще отида някой ден да "заснема" новостите, но все не остава време.

                  Като гледам, никоя карта все още не е актуална. Опитвам се да направя най-вярна ситуацията, но докато нямам точни данни, може да отложа София засега.
                  Околовръстното е точно в ОФРМ 5.01, може да го вземеш от там. Не знам да има промени, които да не съм ги отразил.

                  Коментар


                  • #39
                    До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                    Нова версия на картата:

                    http://www.4shared.com/file/15544266...opo_setup.html

                    (предишните линкове също са валидни)

                    Добавил съм София-област и София-град. Към предишните области съм нанесъл бензиностанциите от основните вериги, всички ж.п. гари и спирки. Добавени са села и подробности във Врачанско, както и нови обекти във гр. Враца. Има и работен вариант на Габровска област, както и населените места в Благоевградска и Пернишка. Всички останали области съм ги включил само с точка и полигон за областния център, за да мога да оформя завършена структура с всички файлове за цяла България, така по-лесно ще се подготвя инсталационния файл.

                    Мисля да пусна и Lite версия без релефа, той в момента заема 90% от обема на картата.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • #40
                      До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                      dhv,

                      Поздравления за чудесното начало и най-добри пожелания за успехи занапред. Грижата към детайлите и точността трябва да са в сърцето и душата на добрия картограф. В този ред на мисли и на фона на изключително доброто впечатление от досегашните резултати, бих споменал следните (сравнително незначителни на този етап) наблюдения:

                      1) държавната граница би могла да бъде по-точна на някои места (например вр. Тумба в Беласица); има също и счупени парчета от нея тук-там, например: южно от Петрич; югозападно от Мартинова чука (там има проблем също с релефа); северно от Козлодуй и източно от Долни Вадин (там има проблеми също и с реката)-- може би последните са се появили вследствие на грешки при компилирането;

                      2) по някаква причина картата не е видима в Garmin GPSmap 60CSx;

                      3) има уреди, които не поддържат кирилица, на които картата би била (до голяма степен) неизползваема, а отделно от това е добре да се мисли не просто за вариант на латиница, а за пълноценен превод (да речем на английски език);

                      Сърдечни поздрави,
                      Ведрин

                      Коментар


                      • #41
                        До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                        Здравей, благодаря за отзивите.

                        Проблемите по граничните райони всъщност се получават от долния слой (обзорната карта). Части от нея се виждат извън границите на подробната карта. Това е защото нямам дефиниран полигон с граница на картата, и компилатора си слага правоъгълник с граници най-външните точки от картата. Натисни Ctrl+G в Мапсорса, и ясно се вижда за какво става въпрос. Ще го оправя в последствие.
                        Самата държавна граница я нанасям по сателитните снимки, като я следя по наложена отгоре карта от генщаба. На места е почти невъзможно да се види на сателита, там следвам топокартата. Мисля че няма никъде големи отклонения. На места има видими разминавания между топокартата и снимката, където се вижда добре винаги следвам снимките.

                        Версия на латиница ще пусна, ако има интерес. Транслитерацията става много лесно в Мапедита.

                        По въпроса с 60CSx, нямам възможност да тесвам със всички модели на Гармин, но досега на 7 различни модела не е имало никакви проблеми, както и в Mobile XT. В картата няма нищо нестандартно. Пробвай дали ще работи без TYP файла, може да редактираш инсталираната в Мапсорс карта със Mapset Toolkit: http://cypherman1.googlepages.com/

                        Поздрави!
                        Последно редактирано от dhv; 06-01-10, 15:29.
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • #42
                          До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                          dhv,

                          С отстранен TYP файл (M0000457.TYP) картата се вижда на 60CSx. Искам също да уточня че присъствието на M0000457.TYP възпрепятства визуализирането не само на тази карта в 60CSx (Software Version 4.00, GPS SW Version 3.00s), а въобще на всички други инсталирани в уреда карти.

                          Бих бил благодарен за версия на латиница, както и за някакво по-добро решение за TYP-a, така че да не се загубват изцяло ползите от него. Мисля че и много други собственици на 60CSx биха се радвали също.

                          Относно границата, има например една много особена чупка на юг около вр. Тумба в Беласица, която е сравнително добре отразена в растерните карти (М1:50000) и само в две от известните ми ръчно изработени векторни карти. Малко живи данни от района (а и не само) има тук, събрани от Атанас Терзийски. В конкретния случай интерес представляват следата ATTBlsLznSkt0 и точките АТТ000566 и АТТ000567. В случай че се интересуваш, можеш свободно да ползваш също моите данни, заснети през последните години.

                          Сърдечни поздрави,
                          Ведрин
                          Последно редактирано от vedrin; 06-01-10, 18:13.

                          Коментар


                          • #43
                            До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                            Разбрах каква е ситуацията при Вр. Тумба. Тази чупка на границата не я бях видял, на картата доста трудно се забелява, а на сателитните снимки изобщо не личи. Ще я коригирам.

                            Проблема с TYP файла е много странен. Явно е свързано с по-старите приемници, защото на всички nuvi и на Oregon/Colorado работи чудесно. TYP файла е правен и редактиран с онлайн редактора http://ati.land.cz/gps/typedit/editor.cgi
                            Може би той прави нещо несъвместимо. Ще опитам да декомпилирам файла, и да го прекомпилирам с cGPSMapper, да видим какъв ще е ефекта.

                            И версията на латиница ще я компилирам при първа възможност.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • #44
                              До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                              Тя чупката при Тумба не изглежда точно така както е на нашата карта (BGMountains). Гледам от ОФРМ са изкопирали грешната форма на границата, както и пътеката, която сме дали

                              Коментар


                              • #45
                                До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                                Версията на латиница: http://www.4shared.com/file/19044894...setup_LAT.html

                                Сменил съм FID и имената на файловете, така че може да се инсталират едновременно и двете версии (кирилица и латиница) без да си пречат. Картата е по-нова от предишната, така че компилирирах и бългаската версия, вече е 0.14

                                http://www.4shared.com/file/15544266...opo_setup.html

                                Коригирал съм границата по Беласица, от най-точния възможен източник - землищните файлове на селата около Петрич (точно там работим проект в момента и имаме землищата ); Благоевградска област е в процес на изработка;
                                Има и корекции по останалите области. Въведени са доста села с улици във Врачанско, и няколко във Видинско; Картата на гр. Враца е единствената засега с най-актуалните еднопосочни улици (вчера получих информацията); и още доста дребни корекции и допълнения.


                                @Ведрин, пробвай версията на латиница на 60CSx, виж дали работи със TYP файла, който също е основно променен за латинската версия, с ANSI 1252 кодировка и премахнати "extended text labels".
                                "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X