Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

    Ами до някъде си прав Табак сега с новата възможност за вкарване на растерни карти в Гармин приемниците може да се сложи такава растерна топо карта и върху нея си налагаш директно векторната такава и всичко си заспива, като например предварително може да се обработят така че горе долу да се отделят като цвят хоризонталите в отделно растерно изображение а всички останали елементи да се разкарат. Така полученото изображение няма да е идеално но все пак ще върши някаква работа.

    Коментар


    • #17
      До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

      Здравейте
      Попаднах на хартиени туристически карти мащаб 1:100000 издание на БТС 1998 и установих , че качеството им може да се каже че е съвършенно спрямо тези от 1:25000. Ясни цветоотделки, тънки хоризонтали и ясен шрифт. Затова си мисля, че не може да няма 1:25000 с такова качество.

      Поздрави

      П.П Nisanterano беше предоставил преди време няколко карти с такова качестъво. Една от тях по-долу:
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от tabak; 10-11-09, 08:03.

      Коментар


      • #18
        До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

        Табак можеш ли да кажеш за кои райони са тези туристически карти на които си попаднал, тъй като имам интерес.

        Коментар


        • #19
          До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

          Довечера ще ти ги опиша по-подробно, но са за планински маршрути. Правени са във връзка с международни екскурзии, като Ком- Емине и др. После погледнах и видях, че някои от тях са с в мащаб 200К, но със същото качество. Независимо от мащаба разцветките за образец. Мащаба е подрабан според мен добре, защото няма натрупване на хоризонтали и на око най-малката стъпка между тях е около 1-1.5 мм.Няма никакво преливане на цветове. Не пише и кой ги е отпечатвал. Аз лично не съм виждал по изчистени карти. Около 5 или 6 са на брой. Бих сканирал част на карта, но са прегънати както се прегъват туристически карти и не знам какво ще се получи.
          Доста подробно са описани и местта по маршрутите и са с много добри условни знаци.
          Привет
          Последно редактирано от tabak; 11-11-09, 13:57.

          Коментар


          • #20
            До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

            Идеално Табак, точно такива карти търся. Ако можеш да сканираш някой семпъл ще е добре да видим за какво става дума. Значи по твоите думи те обхващат главно Стара Планина.

            Коментар


            • #21
              До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

              Не мисля, че бяхме взели и за Родопите. Преди доста време го раздавахме туристи.

              Коментар


              • #22
                До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                Icpart+,
                Картите са наистина по протежението на Стара Плнина и част от Родопите. За Стара планина започва с Ком_Мургаш и завършва с Дъскотна-Емине. Родопите не са пълен комплект. Това са Доспат,Хасково, Кърджали, Ивайлоград.
                Утре ще се опитам да сканирам една с ралична резолюция.
                Привет

                П.П Изданието е 1991 г. © Картография
                Последно редактирано от tabak; 11-11-09, 21:36.

                Коментар


                • #23
                  До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                  Icpart+,
                  Изпращам Ви, две файлчета на части от туристическа карта за оценка.
                  Поздрави
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #24
                    До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                    tabak, тези карти ги имам. И Родопите са пълен комплект при мен. Това са туристически схеми, съдържанието е много генерализирано и нарочно изкривено. Сравни ги с топографските, дори просто на око ще видиш че нямат нищо общо.
                    "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                    Коментар


                    • #25
                      До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                      Здравей DHV,
                      Не съм ги сравнявал от към гледна точка на точност, а на изпълнение качеството на отпечатъка т.е от размиване и смесване на цветове. Иначе за точността сте прав щом са схеми а не карти.
                      Привет

                      Коментар


                      • #26
                        До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                        Да като печат са добре. Имам и по-нови туристически карти, с още по-добър печат, като на луксозно издание.
                        Това че топокартите са стари, не оправдава лошия печат. Имам Големия Руски Световен Атлас, издание 1967 г., тежащ около 7 килограма. По качество на хартията и отпечатването не може да се сравни с нищо. След 40+ години използване, почти няма и следи от износване. Виждал съм същия атлас първо издание 1957, в библиотеките. Разпаднал се на листове от употреба, но хартията и печата не са мръднали. Така че проблема с печата си е чисто Български
                        "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                        Коментар


                        • #27
                          До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                          Дхв ако ги имаш тези карти туристическите сканирани можеш ли да ми ги пратиш.

                          Коментар


                          • #28
                            До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                            Нямам ги сканирани. Само на хартия. Сканирането на такива големи чаршафи е доста трудоемко. Мога да ги сканирам, но не знам кога ще намеря време.
                            "Аз знам, че нищо не знам. Но вие и това не знаете."

                            Коментар


                            • #29
                              До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                              Както споменах в една друга тема, разполагам с част от топокарта издание 1933 година, нашенска. Качеството на печат в нея е уникално, сравнено с популярните 'руски' карти. Дали българската работа е такава - не знам, но съм сигурен, че нашите военни картографи разполагат с далеч по-добри карти от това, което виждаме в нета :-)

                              Коментар


                              • #30
                                До: BG Topo Map - проект за топокарта на България за Garmin

                                Първоначално публикуван от dhv Преглед на мнение
                                Нямам ги сканирани. Само на хартия. Сканирането на такива големи чаршафи е доста трудоемко. Мога да ги сканирам, но не знам кога ще намеря време.
                                Дхв няма смисъл да ги сканираш. Благодаря на Събин който ми ги прати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X