Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Създаване на DEM модели, програми и източници

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

    Файла е в бгспелео директория Trafic. Дем фалът изглежда учудващо добре.
    Име на файла:

    Tiles_201008280918.zip
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от tabak; 28-08-10, 11:52.

    Коментар


    • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

      Благодаря,Tabak,дема наистина е много по-добър в сравнение със СРТМ и Гугъл за такъв релеф като Албанските Алпи. Дали е от същото котило като тези за Бг, или друго? Исках да попитам също има ли качени вече из нета Астери примерно за Евразия на фтп примерно?
      Тук ftp://ftp.glcf.umiacs.umd.edu/../../...SDEM_n042e019/ има ДЕМ за същият квадрант- ужасен е.
      Последно редактирано от 100yanov; 29-08-10, 12:26.

      Коментар


      • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

        Това което е за Албания е от Японсия сайт. Там има ДЕМ файлове за целия свят. Мойте за България са от тези, които Icpart беше предоставил за изтегляне от сайта на NASA. Но няма значение от кой от двата сайта са изтеглени.
        Последно редактирано от tabak; 29-08-10, 19:32.

        Коментар


        • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

          Една 2D и три 3D визуализации около Еверест с DEM от ASTER и показани чрез GlobalMapper. Последната е с насложена TIN повърхнина.
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от tabak; 30-08-10, 00:15.

          Коментар


          • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

            Впечатляващо...
            Значи ще трябва регистрация.Чудно как руснаците не са ги дръпнали и пуснали вече някъде...

            Коментар


            • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

              DEM модел по протежение на река. Не e създаден от мен разбира се.
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от tabak; 21-09-10, 13:06.

              Коментар


              • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                Имам въпрос към знаещите. Имаме ДЕМ, направен от карта 5к в 70 г.С коя що-годе достъпна програма може да се "обърне" в УТМ-ВГС84?
                Поздрави

                Коментар


                • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                  Здравей 100Yanov,
                  Аз не съм от клуба на знаещите, но според мен няма да намериш програма, която да преобразува директно каквото и да графично изображение от система 1970 в УТМ_ВГС84. Ако има такова нещо Агенцията по кадастър би си спазила срока на обещанието (края на месец февруари), да се създаде методика за преобразуване 1970 към система 2005. Но има техники, които позволяват такова преобразуване, като се използват поне две програми, които да преобразуват графични данни 1970 УТМ_ВГС84.

                  П.П - Малко разнообразие - Една картинка на проект на ДЕМ модел на корито на река създаден от мен.
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от tabak; 08-03-11, 18:54.

                  Коментар


                  • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                    Здравей,tabak,

                    Ако е за растерна карта, ясно, но в случая един приятел просто е векторизирал една 5к както си е в 70 година и сега му е така в кад формат-става дума за векторно изображение, обърнато в ДЕМ.Дори координатите не са в 70, а са локални-това мога да го оправя, но как да стане вектора в УТМ..ок, кажи две програми..не вярвам да няма начин.

                    Коментар


                    • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                      Аз бих го направил с GlobalMapper и/или Civil3d и една от трансформиращи програми за координати 1970 към УТМ_ВГС84. Но, голямо "НО": Става ако в чертежа има само хоризонтали. 2. ДЕМ ще бъде в Балтийска височинна система, ако не се направят корекции на котите спрямо елепсоида. В случая без корекция на "Z" координатите, ще имаме УТМ_ВГС84 с Балтийска височинна система.

                      Привет
                      Последно редактирано от tabak; 09-03-11, 05:22.

                      Коментар


                      • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                        Геодезистите като си траят, ще трябва да откриваме топлата вода пак.На мен не ми идва нищо друго наум освен да създам в кад 4 точки, които да отговарят на ъглите на чертежа в УТМ, да преместя чертежа като блок в едната от тях и после ръчно да въртя и скалирам...ако може блок да се скалира де, до сега не съм го правил..или други стъпки имаш пред вид?И накрая като е преместен коректно, да го отворя с нещо и да генерирам дем.
                        Поздрави

                        Коментар


                        • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                          Предложения от вас подход го има готов за трансформация в MApInfo, но с две точки. За обекти с размери 100мХ100м, точността е добра в случая обаче не може да помогне.
                          Имам следното предвид: Пълна трансформация на всичките данни от 1970към WGS84 и създаване на DEM модел.

                          П.П - Всъщност има програма, която трансформира 1970 към WGS84. Даже прави и ДЕМ модел. Това е "PYTHAGORAS 12". Демо версията е свободна за изтегляне, но е затворена за изходни файлове.
                          Последно редактирано от tabak; 10-03-11, 07:33.

                          Коментар


                          • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                            По-долу две картинки за трансформацията извършена от Pythagoras12 от 1970 към WGS84. Показана е информацията за един хоризонтал.

                            Извършено е с Демо версията.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от tabak; 10-03-11, 14:02.

                            Коментар


                            • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                              Благодаря.Това е едно решение - с тази програма. Но...е валидно, когато работиш това, имаш някаква платена задача и можеш да си позволиш разхода. А първата ти идея с ГМ и ..някаква за трансформиране?

                              Коментар


                              • От: Създаване на DEM модели, програми и източници

                                Ако ми пратиш по Email ДЕМ файла във 1970 КС, събота или неделя ще се опитам да ги преобразувам, без промяна на вертикалните координати освен, ако не дадеш коефициент на трансформация за тях.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X