Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Easy Trace Pro

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Easy Trace Pro

    Година: 2008
    Линк към последна версия 8x:
    Линк към версия 7.9 1012 (без ограничения):
    Инсталация: За версия 7.9 1012 следвайте стъпките в ReadMe файла.
    Официален сайт на Разработчика: Easy Trace Group
    Съвместимост с Vista: неизвестно
    Системни изисквания: смешни 486...
    Езици: руски, английски
    Цена: 1000 €
    Описание: Easy Trace е пакет програми за полуавтоматична и интерактивна векторизация на цветни и черно-бели растерни изображения, работеща под Windows95/98/2000/NT. Тя е предназначена за конвертиране на графична информация от хартия с notebook или компютър, като е фокусирана главно върху обработката на карти. Easy Trace се являва мощен инструмент за въвеждане на данни в системата използвайки векторно представяне на графичната информация. Easy Trace - това е просто обикновен и удобен инструмент, предназначен за решение на следните задачи:
    - Векторизация на черно-бели растерни изображения.
    - Векторизация на растерни изображения с много цветове в изходен вид.
    - Векторизация на пълноцветни и индексни изображения чрез разделение на цветовите слоеве, за които в пакета има вградени средства за цветозамяна и цветоразделяне. За работа с цветоотделянето на растерен материал е предоставена възможност за съвместно откриване, така и бързо преминаване от растерни подложки и векторни графики в рамките на проекта. Възможност за сканиране директно от самата Easy Trace и използване на много скенери, включително и скенери на малки формати. Пълен цикъл на подготовка на растерните фрагменти за векторизация: завои, сливане, филтриране на шума, изравняване, изрязване и др.
    - Трансформацията на растери с употребата на piecewise, рафиниране и квадратична трансформация. Вградени средства за трансформация, позволяващи намаляване на нелинейните изкривявания, донесени при процеса на сканиране или до момента на изходния материал.
    - Автоматично проследяване на отделните обекти с пълен интерактивен контрол над процеса на векторизация. В комбинация с мощен векторен редактор, който дава възможност за обработка на растерните изображения с добро качеството и висока степен на сложност.
    - Векторизиране на линии от всякакъв тип: прости, пунктирани, точки, ортогонални, специални. Автоматично очертаване на разводнени и сенчести места.
    - Полуавтоматично векторизиране на 3D-Полилинии (линия имаща своя височина във всяка точка).
    Създаване на сложна йерархическа структура на пластовете.
    - Разпределение на векторните обекти по слоеве, в зависимост от логическата принадлежност на тези обекти.
    И много много други ...



    http://ipicture.ru/uploads/080524/xZ5oWaVU6y.jpg
    http://ipicture.ru/uploads/080524/CRYMr2JAVy.jpg
    Доп. Информация: Прост, даже в някои случаи малко дървен векторизатор, но добра образователна програма даваща възможност да се започне "от нула." Добре написано обяснение за съчетаване на програмата с MapEdit може да прочетете на http://v-dorogu.narod.ru/article/useeasytrace.htm. Пълно ръководство на програмата тук.

    Превод от http://torrents.ru/forum/viewtopic.php?t=874293
    Последно редактирано от asterix85; 06-06-09, 11:45.

  • #2
    До: Easy Trace Pro

    Хм-м-м това звучи интересно
    Ще се пробва задължително
    Само нещо не разбрах в него ли е включена възможността да се прави цвето отделяне или първо с фотошопа, че на един от линковете http://v-dorogu.narod.ru/article/useeasytrace.htm
    с него се започваше, а съм си талант в облатта на руския и нищо не схванах само картинки .

    Коментар


    • #3
      До: Easy Trace Pro

      По принцип в него може да се прави цветоотделяне по слоеве и цветове води се като понятие на руски бинаризация и освен това полуавтоматично векторизиране по цвета на пътеката да кажем дали е цяла линия или пунктир, има различни режими на работа. Лично аз съм я ползвал програмката и съм много доволен от нейната работа и има доста екстри които дори и аз още не съм усвоил напълно макар да я ползвам отдавна. Бих казал даже последните версии им направиха доста подобрения но за жалост тази е единствената напълно функционираща която може да се намери, новите версии са може да се работи в демо режим, но с малки заобикалки се избягват ограниченията и като цяло и в този режим пак върши сносна работа. Тази програмка е подобна на Autocad Raster Design, коя от двете е по добра не мога да кажа защото не съм работил с Аутокада но смятам скоро да го тесвам и него.

      Коментар


      • #4
        До: Създаване на DEM модели, програми и източници

        Asterix85 Easy Trace, когато файла .tif е по-голям(от порядъка на 40 Mb) ми изписва, че това е DEMO и програмата не работи с такива големи файлове. Може би при инсталирането аз не правя нещо както трябва да бъде с HASP_Emulator_Professional.v2.33.

        Коментар


        • #5
          До: Създаване на DEM модели, програми и източници

          Здрасти Табак каква е резолюцията на файла който се опитваш да отвориш, ако успяваш да отвориш по-големи такива други с размер по- голям от 2000х2000 пиксела то програмата не работи в демо режим та затова се чудя дали си напълно сигурен че работи в него режим иначе има и малко особености при пускането на емулатора. Ако искаш пиши направо в темата за Изитрейс че да не спамим тази.
          Между другото се чудя коя програма е например най-удачна за редактиране на същуствуващ ДЕМ модел, чудя се не е ли възможно да се коригира някой от съществуващите такива например по топокартите в тези области където има най-много заглаждане като например билата на планините тъй като според мен там е най-ценна като цяло тази нформация, за равнините райони няма просто голям смисъл според мен да се правят такива корекции.

          Коментар


          • #6
            До: Създаване на DEM модели, програми и източници

            Icpart подходящи според мен за тази цел са ArcView, AtodeskMap и ArcGIs. Проблемът е да се извадят от растерните файлове координатите на точките(включително и "H") или хоризонталите оформящи тези върхове. След това проблеми няма да се напрви нова DEM карта с допълнителната информация.
            Последно редактирано от tabak; 18-09-09, 15:43.

            Коментар


            • #7
              До: Easy Trace Pro

              IcPart не мога да преценя дали съм стартирал правилно емулатора за EASY Trace. Иначе излиза на екран но какво от това. Ако може с няколко стъпки да опишеш инсталирането му.

              Коментар


              • #8
                До: Easy Trace Pro

                Днес няма да имам възможност да пробвам как се стартираше емулатора че съм го позабравил малко но ако следваш точно описанието дадено във файла в папката с програмата не би трябвало да е проблем да се подкара, като ли не утре чак ще имам възможност за да го сложа на моя компютър така че тогава ще ти отговоря по-точно по въпроса ти.

                Коментар


                • #9
                  До: Easy Trace Pro

                  При мен работи и с 240 MB tif Табак, виж дали ти е изключено Install HASP Emulator Driver, а само включено Install Hasp Drive

                  asterix

                  Коментар


                  • #10
                    До: Easy Trace Pro

                    Мда Табак както е писал Астерикс85 май там именно в това се криеше особеността при пускането на емулатора, просто нямаше как да пробвам тъй като съм с демо версия 8.6 на програмата и няма как да се инсталират едновременно и двете.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Easy Trace Pro

                      Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                      Мда Табак както е писал Астерикс85 май там именно в това се криеше особеността при пускането на емулатора, просто нямаше как да пробвам тъй като съм с демо версия 8.6 на програмата и няма как да се инсталират едновременно и двете.
                      Възможно е да бъдет инсталирани и двете, ама трябва да имаш здрави нерви

                      Коментар


                      • #12
                        До: Easy Trace Pro

                        Astrix85 ами, като включа Install HASP Emulator Driver се изключва Install Hasp Drive и обратно. И двете ли тррябва да са включени ??

                        Коментар


                        • #13
                          До: Easy Trace Pro

                          Доколкото си спомням а това беше отдавна трябва само едната опция да е активна и мисля че е "Install Hasp Drive" както е посочил Астерикс85, между другото Астерикс аз и преди бях пробвал да си сложа едновременно и двете версии и именно защото има доста проблеми с активирането на лиценза и постоянното превключване там се оказа че не са много съвместими обаче ако знаеш по лесен начин така че да няма главоболия относно съвместяването на двете версии сподели, тъй като смятам да си сложа сега по старата версия на виртуална машина и там да я ползвам.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Easy Trace Pro

                            Първоначално публикуван от icpart Преглед на мнение
                            Доколкото си спомням а това беше отдавна трябва само едната опция да е активна и мисля че е "Install Hasp Drive" както е посочил Астерикс85, между другото Астерикс аз и преди бях пробвал да си сложа едновременно и двете версии и именно защото има доста проблеми с активирането на лиценза и постоянното превключване там се оказа че не са много съвместими обаче ако знаеш по лесен начин така че да няма главоболия относно съвместяването на двете версии сподели, тъй като смятам да си сложа сега по старата версия на виртуална машина и там да я ползвам.
                            Преди като пробвах варианта с двете версии доста се измъчих докато го натъкмя, но сега с последната версия като го пробвах и стана без проблем. Това което направих е след като инсталирах пре******* 7.9, инсталирах и 8.6, но в друга директория. Общо взето нищо друго не съм правил

                            Поздрави,
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от asterix85; 18-09-09, 20:59.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Easy Trace Pro

                              На компютъра ми при стартиране на "Install Hasp Drive" се получава следното съобщение и не мога да се преборя с него. В понеделник ще опитам на друг компютър, поне там нямаше такова блокиране на драйвера.

                              П.П Raster Design също има такива възможности , но не са така систематизирани възможностите в неговите Tutorials.
                              Прикачени файлове

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X