Обява

Свий
Няма добавени обяви.

GPSMapEdit + GPS TrackMaker

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • GPSMapEdit + GPS TrackMaker

    Здравейте,

    Искам да направя карта на малко градче в България. Не знам дали е правилно, но ето какво направих досега:

    1) направих сателитна карта на градчето от Google Maps (copy-paste)
    2) сложих я в GPS TrackMaker и направих линии в/у всички улици
    3) записах я в .gpx формат и я отворих с GPSMapEdit
    4) коригирах линиите, сложих routing points и т.н., и в GPSMapEdit работи горе-долу добре

    сега обаче искам да добавя река, градинки, стадиони и т.н. и не знам как да го направя

    другото, което не знам е има ли начин от GPSMapEdit (.mp файл) да се върна в GPS TrackMaker
    (или примерно да го отворя в Google Earth за да видя какво съм сготвил )

    разбира се веднага щом стане картата и ако проявявате интерес ще ви я пратя за да я добавите в OFRM.

    благодаря

  • #2
    До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

    GPSMapEdit има функция create object -> poligon, с която се чертаят многоъгълници. Нарисувай си река, градинки, стадиони и т.н. (даже може да ги именуваш)!
    Пробва ли да заредиш картата в навигатор? Изтегли си SendMap20!
    Само с мързел не става, трябва и акъл...

    Коментар


    • #3
      До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

      Има един много добър руски сайт с описание на тази програма и работата с нея :
      http://v-dorogu.narod.ru/article/mapscreate.htm
      А ето тук на английски описание
      http://www.malsingmaps.com/wiki/inde...ge:Mapping.gif
      Това е така да се каже основата за програмата GPSmapedit. Има и една друга особеност, ако искаш в навигатора да се виждат имената на улиците както трябва то задължително ги пиши само с главни букви иначе се получава не знам защо имената се изписват във вида ако се изпише Kapitan Petko
      то в GPS а се вижда така K...... P...... но ако е изписано името само с главни букви то такъв проблем няма, и така и не разбрах на какво се дължи това. А относно обратното това дето си го направил за да го видиш в Google Earth става най лесно с програмата Globbal Mapper но и някъде из нета бях попаднал на такъв конвертор от mp файл към kml който се отваря в Gooogle Earth, но не мога да си спомня къде беше.
      Между другото да знаеш обикновенно Google Earth има известно отклонение от порядъка на 15-20 м от реалното положение.
      Последно редактирано от icpart; 11-07-08, 10:54.

      Коментар


      • #4
        До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

        Самата GPSMapEdit си има функция да ти изкара като фон под твоята карта наличната снимка на района от Google Earth. Ако твоята я няма, свали си последната версия.
        LZ1OAL

        Коментар


        • #5
          До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

          Floyd:
          Самата GPSMapEdit си има функция да ти изкара като фон под твоята карта наличната снимка на района от Google Earth. Ако твоята я няма, свали си последната версия.
          Тази функция със свялането на картите е възможно само със регистрирана версия на GpsMapedit иначе за свялането на снимки от google maps можеш да ползваш програмата GoogleMV която може да експортира снимките директно с към файл с калибрация към Oziexplorer. Този файл може да се отвори после директно в GPSMapEdit и после директно да чертаеш върху него, но имай впредвид че GPSMapEdit когато работи в безплатен режим има ограничение в размера на снимката до около 9 MP. Другия начин е предварително да си чертаеш пътищата в Google Earth с помощта на инструмента който се избира от Add/ Path.. и след като си начертаеш пътеките (по този начин избягваш свалянето на снимки) след което направения път го съхраняваш в kml файл и после той се конвертира в GPX файл който можеш да вкараш в GPSMapEdit и да го конвертираш като полигон или линия в програмата. А иначе обратното т.е. GpsMapedit -> Google Earth става най лесно с помощта на Global Mapper която отваря mp файловете и с нея помощ се конвертират в kml файл който се отваря в Google Earth.

          Коментар


          • #6
            До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

            За кой град става въпрос? Мога да спонсорирам с една регистрация на GPSMapEdit, ако имаш желание да подготвиш някой град за вкарване в картата

            Коментар


            • #7
              До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

              petyr8, предлагам ти следният тарикатлък:

              1. Взимаш спонсорирането от Събин;
              2. Отиваш с приятел(к)и и пиете бира с неговите пари;
              3. Взимаш работещата програма от
              Код:
              http://forum.pocketbulgaria.com/viewtopic.php?t=14424&start=15

              Коментар


              • #8
                До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                хехехе

                дааа, ама така пие от бирата на Константин - май така се казваше пича дето прави GPSMapEdit-та

                Коментар


                • #9
                  До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                  Благодаря на всички за отговорите

                  Става дума за Златоград.

                  Миналата седмица бях там, имам малко тракове и леко си коригирах .mp файлчето по тях.

                  Събине, ако искаш, дай мейл да ти ги пратя. Като добие малко по-пълен вид, ще ти пратя и .mp файлчето . Другата седмица мисля да си поиграя да начертая още неща (за сега все още са само улиците).

                  Поздрави

                  Коментар


                  • #10
                    До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                    Супер. Пращай ги на мейла за съпорт.

                    Коментар


                    • #11
                      До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                      Здравейте
                      Ако може едно (всъщност няколко) въпросче
                      Значи поиграх си малко и с МапЕдита направих карта на едно градче (Дряново). На вънщен вид изглежда що годе свястна, точноста е (поне според мен) добра,но има едно "малко проблемче" т.е. сложа ли картата в ГПСа улиците стават едва ли не ФОН - не иска дса рутира. Адреси не съм слагал, но улиците са си с имена и се надявах, че поне ще може по кръстовища да се търси . Улиците - по точно краищата им са си снапнати и ако посоча и селектирам си показва че е кръстовище, а от Фаинд няма опция за търсенето им , може да се търсят само точковите обекти (хотели, банки и тнт), а и за тях не иска да ме на води по улиците.
                      Другото за което искам да питам е - значи при снап на улиците, ако е сполучлив, общата точка е зелена, в противен случай - червена, а в моя случай има и няколко жълти . И-и-и какво ли значи това.
                      Ако някой може да даде някой джокер... (и ако все пак някой е разбрак какви са болежките ми, че като го чета и аз се обърквам какво съм казал )

                      Коментар


                      • #12
                        До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                        Ако можеш да качиш нейде mp файла да го видим ще е по лесно да ти помогнем. Иначе относно това че не рутира по улици в ГПС а се дължи на това че картата не ти е рутираща, а това зависи от cpgpsmapper който трябва да поддържа тази функция при компилацията. Мисля че про версията поддържа рутиращи функции, а жълтото дето ти излиза показва че имаш повече от две връзки в пресечката. Тук http://www.malsingmaps.com/wiki/inde...a_Routable_Map
                        има малко инфо как се прави рутираща карта с Мапедита или на руски с големи подробности тук:
                        http://v-dorogu.narod.ru/article/routemap.htm

                        Коментар


                        • #13
                          До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                          Благодаря Icpart, открих си проблема - забравил съм да си оправя 2 от връзките . Кой да предположи, че като не си вързал правилно пешеходна алея може да скапе всичко . А що се отнася жълтите квадратчета "повече от две връзки" не разбрах много какво значи, ама по лични наблюдения се получават при три-лъчеви кръстовища (например "Т" образни) само на 2 улици, т.е. едната се включва в другата - ако някой го интересува де

                          Коментар


                          • #14
                            До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                            Еми за да го обясня по правилно (явно не съм бил много ясен), жълтия цвят отговаря на три връзки в които се съединяват три напревления, тоест точката в която се съединяват да речем три улици както си написал примера с Т образното кръстовище. Зеленото съответно на четири, розовото на 5 или повече сегмента (връзки), а бялото съотвества на точката в която се съединяват два участъка от дадена права. В по горните линкове които съм дал в руския сайт по надолу в една таблица която почва от абзаца с това "Узлы дорожного графа" може да ги видиш нагледно как изглеждат обозначаването на връзките. Иначе е много важно да са направени както трябва тези връзки ако правиш рутираща карта.

                            Коментар


                            • #15
                              До: GPSMapEdit + GPS TrackMaker

                              М-м-м да-а-ам, сега вече те разбрах какво си искал да кажеш с тея "сегменти" (не че термина е грешен ама... не разбрах от първия път...те пък едни реотани). И благодаря за другите цвеове, полезно си е .
                              А сега пак едно вапросче.... Как да накарам ГПСа да калколира пътя през кръстовище с досра остър ъгъл, прекарва ме постоянно през други улички, които са от най-нисък клас и с ограничение 20км/ч, а въпросната съм я сложжил по висок клас и 40км/ч (не, че и тя не е тясна по принцип ма то в случая всички са такива ). В ГПСа не съм слагал отменка за У-търн, а той всякъш сам си я слага. Иначе ако задам трасе с няколко точки едната да се намира на съответната улица няма проблеми - т.е. не е да не съм вързал улицата или нещо такова.
                              Очаквам предложения
                              ... е и благодаря де, да не забравя

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X