Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

    Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
    Тествах на моя и открих проблема. Трябва да се изключи европейският DEM. Нещо се шашка уреда. Като го изключа и София се показва.
    За момента няма проблем, но предполагам, че в следващите версии трябва да се реши и този пролем. За да не се налага изключване на DEM картата. Още повече, ако се ползва от чужденец - за него ще е пълна загадка и надали ще се сети да изключва точно DEM картата. Понеже тя е съвместима с рутиращите карти и се явява атрибут даващ по добра визуализация на релефа... Явно проблема е в принципа на изграждане на 3D сградите, понеже картата изчезва само в този участък. Държи се малко като cityXplorer, само където cityXplorer не изключва DEM картата, а само конкретния сегмент от Сити навигатора, за да включи и пешеходите опции, като автобусни и метро спирки.
    Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

    Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

    Коментар


    • #62
      От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

      Проблема е във фърмуера на 3790-то и ще пишем на Гармин.

      Коментар


      • #63
        От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Проблема е във фърмуера на 3790-то и ще пишем на Гармин.
        Възможно е и това да е... Най-важното е, че така (с пълноценно 3D на важни обекти) вече наистина изглежда много добре. Лека и успешна работа!
        Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

        Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

        Коментар


        • #64
          От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

          Първоначално публикуван от kihi Преглед на мнение
          Възможно е и това да е... Най-важното е, че така (с пълноценно 3D на важни обекти) вече наистина изглежда много добре. Лека и успешна работа!

          явно проблема е само при апаратите които имат 3д сгради при мен с 1390 нямам проблем за сега вижда се всичко

          Коментар


          • #65
            От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

            Не, по скоро е от апаратите който имат вграден дем.

            Коментар


            • #66
              От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

              Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
              Не, по скоро е от апаратите който имат вграден дем.
              а какво е това ДЕМ м и в кои апарати има такъв вграден?

              Коментар


              • #67
                От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

                Засега само Nuvi 3790 ... до колкото знам.

                Коментар


                • #68
                  От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

                  Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                  Засега само Nuvi 3790 ... до колкото знам.
                  Все пак не е невъзможно и проблема да не е в апарата, и да трябва да се поогледа за софтуерна корекция на българската карта. Какво имам предвид. Реших и пуснах под DEM картата и Русия -Дороги России 5.19. Това си е руска карта, а не на Гармин - Сити Навигатора. Дороги России също има 3D сгради, също е на кирилица ( въпреки, че не съм убеден дали е изградена с Гарминовския софтуер ). Но така или иначе - всички атрибути, за да се получи и там проблема при разходка из Москва са налице. Москва обаче се вижда идеално, включително и 3D сградите в нея.... А при нашата 5.30 проблема е май само за гр. София - там където има 3D сгради. Останалата част от България ми изглежда всичко в норма. Без да съм прав - ако 3D сградите се изграждат по алгоритъм въз основа на принципите на изграждане на ДЕМ картата, и ако по някакъв начин се блъскат двата алгоритъма - то тогава просто първенстващата оригинална компилация DEM може да скрие София... Просто го споделям като идея за разглеждане.
                  Това ме кара да мисля, че е възможно да трябва да се поогледа за следващата версия и 3D изграждането в българската карта за възникване на проблема при Нуви 3790.
                  Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                  Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

                    Благодаря за положените усилия за сравнение!

                    Нещата обаче не седят точно така. DEM-ма и 3D сградите нямат общо. Карта с 3D сгради може да се направи само с оригинален софтуер на Гармин, който работи в стил: ето тук са пътищата, тук са водите, тук са 3D сградите, тук е ДЕМ-а - действай! И той изплюва карта, ако приеме формата на входящите данни. Така че явно това което е направил не му харесва на уреда или се шашка от някоя от настройките за компилиране на BG картата. Във всички случай Гармин Интернатионал могат да кажат къде е проблема и защо така се получава, аз нямам нито инструменти нито време да се опитвам да разбера защо руската е така а БГ не. Имаме много работа и докато си я вършим се надявам те да си свършат тяхната и да оправят проблема
                    Последно редактирано от sabin; 17-09-10, 13:20.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

                      Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                      Благодаря за положените усилия за сравнение!

                      Така че явно това което е направил не му харесва на уреда или се шашка от някоя от настройките за компилиране на BG картата. Във всички случай Гармин Интернатионал могат да кажат къде е проблема и защо така се получава... се надявам те да си свършат тяхната и да оправят проблема
                      Таралежчето е "птица" упорита, не го ли ритнеш - не излита !

                      Кто-то из Великих и Мудрых сказал, что когда меняют пастуха, только стадо считает, что меняется хозяин.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Извънредно обновление на карта ОФРМ Геотрейд - версия 5.21

                        Вече за коментари на тема OFRM 5.30 си има тема: http://www.offroad-bulgaria.com/show...2313&p=1278124

                        Моля ползвайте нея.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X