Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с 5.20

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Проблеми с 5.20

    Здравейте колеги! Имам Nuvi 255W с карта OFRM Geotrade TOPO v5.20 CYR .Преди няколко дни тръгнах по пътя за Перник по бул."цар Борис lll" При тръгване от нас ми даде маршрут през хотел Славия ,но обикновенно минавам по бул. "акад. Иван Гешов ".Завих на светофара на Гешов и тръгнах по Борис за Княжево. Трудно преизчисли маршрута но накрая зацепи. През цялото време до като не стигнах околовръстното уреда ми отчиташе че съм в локалното платно и на всеки светофар нпример на Красно село и Овча купел се мъчеше да ме вкара в основния път като ми казваше завий на ляво и после направо . Това го беше забелязял мой колега но аз не му повярвах като му казвах ,че нещо е пипнал по екрана,но сега се уверих сам за това.Като се прибрах симулирах двийвмието по същия маршрут но проблеми нямаше.Ако може прегледайте картата за този проблем и при следващата версия дано се оправи.При предишните версии това го нямаше.

    Коментар


    • #32
      От: Проблеми с 5.20

      Проблема не е в картата а в точността на позициониране на GPS-са в момента. Случвало ми се е и на мен да ме позиционира на съседна улица. При следващото минаване от там вярвам, че няма да имате проблем.

      Коментар


      • #33
        От: Проблеми с 5.20

        Благодаря за отговора.Вече съм с новата карта.При първа възможност ще проверя дали го имам този проблем с новата карта.И ако може едно разяснение за това позициониране защо се получава така.Благодаря.

        Коментар


        • #34
          От: Проблеми с 5.20

          Първоначално публикуван от biser2 Преглед на мнение
          Благодаря за отговора.Вече съм с новата карта.При първа възможност ще проверя дали го имам този проблем с новата карта.И ако може едно разяснение за това позициониране защо се получава така.Благодаря.
          Временен слаб сигнал от спътниците.

          Коментар


          • #35
            От: Проблеми с 5.20

            А GPS-а на предното стъкло ли беше закачен или захвърлен някъде по колата :-)

            Коментар


            • #36
              От: Проблеми с 5.20

              Аз също съм с Нуви 765. Че е бавен спор няма. Че съжалявам, че дадох толкова много пари, съжалявам. Преди 2 години беше най-скъпото Нуви може би и аз го купих, като реших че искам най-доброто. Но не би. Но на темата. На мен блоковете ми ги дава. Малко бледи, но ги има. Нещо по настройките не ти е наред.

              Коментар


              • #37
                От: Проблеми с 5.20

                Разбира се ,че на предното стъкло.И друг път ми се е случвало да съм извън пътя за стотина метра край Пещера там е разбираемо планина , но този път ми даваше и акъл къде да отида при наличието,че си бях там където трябва.

                Коментар


                • #38
                  От: Проблеми с 5.20

                  Хванах грешно рутиране с карта 5.20 и 5.21. Маршрут от Ловеч през Казачево и по главния път за В. Търново. С 5.11 няма проблем

                  С версия 5.21 (недопустимо)
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Garmin1.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5184422

                  и с версия 5.11 (вярното)
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Garmin.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5184423

                  Коментар


                  • #39
                    От: Проблеми с 5.20

                    Първоначално публикуван от radok Преглед на мнение
                    Хванах грешно рутиране с карта 5.20 и 5.21. Маршрут от Ловеч през Казачево и по главния път за В. Търново. С 5.11 няма проблем

                    С версия 5.21 (недопустимо)
                    [ATTACH=CONFIG]216980[/ATTACH]

                    и с версия 5.11 (вярното)
                    [ATTACH=CONFIG]216981[/ATTACH]
                    И аз го забелязах това но не бях сигурен дали не е ок този път. Щом казвате, че не става ще го оправя. Благодаря.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Проблеми с 5.20

                      Мисля че колегата докладва че Пътя там е двулентов и навегира в насрещното.
                      Поне това се разбира по снимката.

                      Но нека пак той си каже мнението.

                      Зададох маршрут в Google Earth от Казачево до Търново и там е като втората картинка.
                      Последно редактирано от Наско; 09-06-10, 20:00.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Проблеми с 5.20

                        Първоначално публикуван от Наско Преглед на мнение
                        Мисля че колегата докладва че Пътя там е двулентов и навегира в насрещното.
                        Поне това се разбира по снимката.

                        Но нека пак той си каже мнението.

                        Зададох маршрут в Google Earth от Казачево до Търново и там е като втората картинка.
                        Не схванах за какво става въпрос в първия момент, но вече разбрах. Просто там е мост, който колегите от мобилната група са "съединили" без да искат. Оправено е вече. Благодаря!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Проблеми с 5.20

                          Имам следния проблем. Исках да ми рутира като пешеходец. Да, ама не. Въпреки, че превключих на пешеходец, ми рутира по заобиколни пътища за да ме заведе до обекта. Те са верни. но за автомобил. Пешеходните зони ми ги заобиколи. На какво може да се дължи това.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Проблеми с 5.20

                            Първоначално публикуван от vorbara Преглед на мнение
                            Имам следния проблем. Исках да ми рутира като пешеходец. Да, ама не. Въпреки, че превключих на пешеходец, ми рутира по заобиколни пътища за да ме заведе до обекта. Те са верни. но за автомобил. Пешеходните зони ми ги заобиколи. На какво може да се дължи това.
                            Дайте малко повече информация. От къде до къде, с каквъв ГПС да тестваме при нас.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Проблеми с 5.20

                              Опита беше от Хотел Аква във Варна до Макдоналдса срещу хотел Черно море. Аз обаче отдалечих картата и упорито ходех към крайната точка, а уреда си преизчисляваше на всяко кръстовище. На пешеходната зона се побърка тотално. Разстоянието пеша е не повече от 1,5км по права линия. Устройството е Нуви 765Т БГ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Проблеми с 5.20

                                Здравейте, поствам относно грешно име на улица в Бургас. Улица Плиска се изписва като АБОБА при 5,20 и при 5,21. Плиска изобщо липсва. Прикачвам файл от google maps, където имената на улиците са точно там където е необходимо.
                                п.с. опитах да Ви го пратя през формата в сайта, но същата нещо не работи.

                                Uploaded with ImageShack.us

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X